عمومی

چگونه با شیوع بحران مقابله می کنید؟


سرلشکر بسیج با موضوع آموزش و فرهنگ
سرلشکر بسیج با موضوع آموزش و فرهنگ

اتفاقاتی مانند شیوع Corona باید همه را به ما یادآوری کند که در مواجهه با بحران رفتار خود را تنظیم و تنظیم کنیم و این قطعاً یک اخطار جدی برای سازندگان فرهنگی جامعه است. متأسفانه ، پاسخهای رفتاری گذشته ما درمورد حوادثی مانند سیل ، زلزله ، آتش سوزی و بسیاری اتفاقات دیگر حاکی از آن است که ما برای برخورد عقلانی با چنین شرایطی آموزش دیده و آموزش نیافته ایم. اما به نظر می رسد که باید بسیج عمومی در موضوع آموزش و فرهنگ تشکیل شود تا تعجب یا نادیده گرفته نشود.

درست همانطور که روزهای آخر سال را با افراد نزدیک به عید نوروز می گذرانیم ، همه گیری از مبدا چینی در بسیاری از کشورها رواج یافته و کشور ما را نیز تحت تأثیر قرار داده است. در چنین حالتی ، کشورهای مبتلا به این بیماری در شرایط ویژه و اضطراری قرار دارند و اورژانس ها معمولاً رفتار خود را می طلبند ، اما متأسفانه بسیاری از ما نسبت به شیوع بیماری یا اخبار مربوطه برخلاف برنامه دفاعی منطقی برای برخورد دقیق و کنترل بیماری ، از یک موقعیت و رفتاری برخوردار هستیم.

شبکه های اجتماعی پر از خبرهای غیررسمی و هراسناک است ، طبق معمول ، موضوع بالون یا بالون زدن است و مخاطب را در غرق اسرارآمیز غوطه وری بین وحشت شدید و غفلت ناخوشایند قرار می دهد.

برخی می ترسند که در اتاق قفل و حتی در تماس با اعضای دیگر خانواده قرار نگیرند و برخی نیز با فروشندگان خیابانی شسته شده با دست خریداری و خورده می شوند. مطمئناً ، هر دو این رفتارها نیاز به آموزش و تعادل دارند.

تمام پیام های آموزشی از طریق رسانه های رسمی و حتی متون جامع همه مردم را فراخوانی می کند تا از اصول واضح پیشگیری از بیماری پیروی کنند ، اما ما همچنان اصرار داریم که یا یک هیولا بسازیم و از ترس در حال مرگ باشیم یا با دور زدن مسئله ساده گرایانه و همچنان قربانی هستیم. بیا بریم

اکثر این افراط و تفریط ها بدون شک ریشه در گمراه کننده اطلاعات و فرهنگ رسانه های اجتماعی دارد و متأسفانه بسیاری از ما معتقدیم پیام های اغراق آمیز از این شبکه ها بیش از اخبار رسمی است. موجی از شوخی ها و لطیفه ها در شبکه ها نیز رشد می کند که باعث شکوفایی موضوع می شود. در ضمن ، آیا هواداران شبکه شما به هشدارهای ترسناک ، شوخی های رنگارنگ و شوخ طبعی اعتقادی ندارند ؟!

از یک سو آنها مدارس و دانشگاه ها را می بندند و به کارمندان می دهند تا در خانه های خود بمانند ، اما ما این تعطیلات را بهانه ای برای رفتن به شمال و تقویت نقاط ضعف خود و دیگران می گیریم. برخی به هر بهانه ای به چالوس می روند. بعضی اوقات آنها دلیل تعطیلات را نمی دانند و نمی دانند که این یک تعطیلات است! حتی در تعطیلات مربوط به کاهش آلودگی هوا ، آن را می بینیم. تنفس برای کودکان و گروههای خاص دشوار می شود که کیفیت هوا از حد معمول فراتر رود.

اگر مدارس بسته باشند ، به این دلیل است که کودکان از آلودگی در امان هستند. گناه کودک مبتلا به آسم یا کسی که به سرفه حساسیت دارد چیست؟ دلیل اصلی تعطیلی کاهش ترافیک خیابان و شهر است. اگر مدرسه تعطیل باشد ، تعداد اتومبیل های موجود در شهر کاهش می یابد و پدر و مادر کمتری مجبورند مانند سرویس مدرسه سرویس ماشین خود را اجرا کنند.

اگر بسته باشد ، زیرا شرایط اضطراری برای زندگی اعلام شده است ، شما باید در خانه بمانید و مراقبت های مناسب را انجام دهید. سفرهای غیر ضروری باید انجام شود و در خانه نگهداری شود اما بسیاری از آنها با تعطیلات خود قصد عروسی را دارند. مدرسه کودک او را بی خانمان و خانه رها کرد. اکنون که در خانه هستند ، می توانند بیرون بروند و تمام کارهای خود را انجام دهند. آنها می توانند برای پاس پاس کنند. آنها می توانند به یک کافه یا رستوران بروند. می تواند …

متأسفانه مهدکودک ها و مدارس تعطیل شده مادرانی هستند که کودکان را مستقیماً به پارک در نزدیکی خانه می برند و به آنها اجازه می دهند به جای کلاس بازی کنند. کودکان وقت بیشتری را صرف بازی اکسیژن و بلع بیشتر آلودگی می کنند.

چرا از این تعطیلات راضی هستید ؟! نزدیک به آلودگی کرونا یا هوا ، خوشحال نیست! اگر شهر آلوده است و شما خوشحال هستید که می توانید بدون بیدار شدن از خواب بخوابید ، چرا فرزند خود را برای بازی به کوچه می فرستید؟ چرا آن را ارسال می کنید تا زمانی که با دستان خود بیمار نشوید؟

اتفاقاتی مانند شیوع Corona باید همه را به ما یادآوری کند که در مواجهه با بحران رفتار خود را تنظیم و تنظیم کنیم و این قطعاً یک اخطار جدی برای سازندگان فرهنگی جامعه است. متأسفانه ، پاسخهای رفتاری گذشته ما در قبال حوادثی مانند سیل ، زلزله ، آتش سوزی و بسیاری اتفاقات دیگر حاکی از آن است که ما برای برخورد عقلانی با چنین شرایطی آموزش دیده و آموزش نیافته ایم. اما به نظر می رسد که باید بسیج عمومی در موضوع آموزش و فرهنگ تشکیل شود تا تعجب یا نادیده گرفته نشود.

وقت آن است که به طور خاص وقایع چند سال گذشته را ارزیابی کنیم و با آسیب شناسی علمی متخصصان ، یک کار چشمگیر و قانع کننده را جمع آوری کرده و در مراکز آموزشی تدریس کنیم. در حقیقت عدم آموزش مهمترین پاشنه آشیل برای ما در این زمینه است و ما به دلیل عدم آموزش و فرهنگ رنج بسیاری از عوامل دیگر را متحمل نشدیم.

منبع: روزنامه جوان

خدمات را فناوری دیجیتال می نامند (جبران سیستم جامع دیجیتال) در مورد بخشهای مختلف ذکر شده اطلاعات کسب کنید فروش نرم افزار ، مجوز ، طراحی وب سایت و سایر امکانات کاملاً دیجیتالی برای مدیریت زمان و صرفه جویی در هزینه.

متقاضیان می توانند پس از ارسال اطلاعات ، ارسال اسناد و طی مراحل قانونی نحوه ارائه پرونده خود برای دستیابی به نتیجه و دریافت مجوزها و خدمات مربوطه از طریق پست الکترونیکی به صورت الکترونیکی مطلع شوند.

(سیستم DIGITAL DIGITAL SHADOW) نیاز کاربران به دریافت خدمات به طور کامل دیجیتالی را افزایش دهید

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: چگونه با شیوع بحران مقابله می کنید؟

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا