دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

بررسی چالش های بهترین اپلیکیشن حضور و غیاب رایگان 2024 نسخه اندروید + آیفون(معرفی، مقایسه)

در محیط های کاری امروزی، نیاز به نرم  افزارهای حضور و غیاب موبایل و تحت وب اجتناب ناپذیر است. این نرم افزارها با امکاناتی مانند ردگیری دقیق و در لحظه حضور و غیاب، افزایش بهره وری، شناخت مشکلات مدیریت باعث کمک به ارائه راهکارهایی برای بهبود مدیریت نیروی کار و افزایش شفافیت و مسئولیت پذیری در تیم های غیرمتمرکز می گردند.

همچنین، نرم افزارهای حضور و غیاب استاندارد چه در حالت ویندوز چه در نسخه تحت وب از ویژگی هایی مانند ادغام با سیستم های حقوق و دستمزد، ابزارهای گزارش گیری قابل سفارش، مدیریت مرخصی پشتیبانی می کنند. نرم افزار حضور و غیاب موبایل به بهبود فرایندهای سازمان ها کمک کرده تا مدیریت هزینه های اداری بهبود یابد.

در کل، اپلیکیشن های حضور و غیاب نه تنها یک ابزار مدیریتی بلکه به یک ضرورت استراتژیک برای سازمان ها تبدیل شده است.

 اپلیکیشن حضور و غیاب رایگان

چرا از نسخه اپلیکیشن حضور و غیاب موبایل استفاده می کنیم؟

 نسخه اپلیکیشن حضور و غیاب رایگان برتر ی هایی نسبت به نسخه تحت وب و یندوزی دارد که بزرگترین مزایای آن به این شرح است:

 •  قابلیت اجرا شدن به صورت آفلاین: برعکس نرم افزار حضور و غیاب نسخه وب، اپلیکیشن های حضورغیاب موبایلی به صورت آفلاین هم امکان استفاده دارند. این ویژگی برای موقعیت هایی  که دسترسی به اینترنت محدود یا قطع شده باشد بسیار مفید خواهد بود.

 • عملکرد سریع  تر اپلیکیشن ها: بررسی نتایج نظرات کاربران نشان می دهد با نسخه اپلیکیشن حضور غیاب تجربه کاربری بهتری از نظر سرعت و کارایی نسبت به نسخه های حضور و غیاب ویندوزی خواهیم داشت.

 • نسخه های تحت وب معمولاً به طور محلی بر روی سیستم و دستگاه مورد نظر نصب می شوند و مانند نزم افزارهای ویندوزی نیازی به برقراری ارتباط مستقیم با سرورها تحت ابر نیست.

لیست نرم افزار حضور و غیاب رایگان موبایل

در ادامه به معرفی لیست نرم افزار حضور و غیاب رایگان موبایل می پردازیم:

نرم افزار حصور و غیاب ATutor

نرم افزار ATutor یک اپلیکیشن حضور و غیاب رایگان است. نرم افزار ATutor یک سیستم مدیریت یادگیری منبع باز است که ویژگی های کنترل رفت و امد دارد. نسخه سفارشی (پریمیوم) این نرم افزار هزینه دارد.

ادرس سایت دانلود اپلیکیشن نرم افزار ATutor:

  https://atutor.github.io

اپلیکیشن حضور و غیاب مدرسه TeacherKit

TeacherKit یک برنامه حضور و غیاب مدرسه رایگان است که نسخه iOS و Android دارد. اپلیکیشن تیچرکیت امکان مدیریت حضور و غیاب کلاس های مدرسه را از جمله کنترل حضور و غیاب فراهم می کند. در حالی که نسخه پایه تیچر کیت رایگان است، ویژگی های پریمیومی برای خرید لازم است.

ادرس سایت دانلود اپلیکیشن حضور و غیاب TeacherKit :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teacherkit.app&hl=fa&gl=US

 نرم افزار حضور و غیاب رایگان

نرم افزار حضور و عیاب Clockify

اپلیکیشن کلاکیفای به شما اجازه می دهد تا حضور و غیاب کارمندان را کنترل کرده، زمان های کاری را ثبت کنید و گزارشات مختلفی از فعالیت های کارمندان خود داشته باشید. نرم افزار کنترل تردد Clockify  به صورت رایگان با امکانات محدود ارائه می شود که با خرید اشتراک، می توانید به نسخه پرمیوم ارتقا دهید.

اپلیکیشن حضور و غیاب Hubstaff

نرم افزار موبایل Hubstaff، امکان نظارت بر زمان کاری، برنامه ریزی و ثبت حضور و غیاب کارمندان را فراهم می کند. امکانات پایه اپلیکیشن Hubstaff رایگان است اما با خرید امکانات پرداختی، ویژگی های بیشتری در دسترس خواهند بود.

اپلیکیشن حضور غیاب Toggl Track

اپلیکیشن Toggl Track امکان مشاهده زمان های حضور را دارد. همچنین تهیه گزارش از زمان های صرف شده و حضور کارمندان از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن است. نرم افزار  Toggl Track نیز در نسخه رایگان و پولی ارائه می گردد.

اپلیکیشن رایگان Jibble

اپلیکیشن حضور و غیاب Jibble قابلیت ثبت رفت و امد با اسکن چهره، ورودی PIN و یا NFC را در اختیار سازمان قرار می دهد. امکانات Jibble با توجه به نسخه رایگان و پرداختی تعیین می شود.

کدام اپلیکیشن حضور و غیاب رایگان بهتر است؟

انتخاب نرم افزار مناسب برای حضور و غیاب یک شرکت بزرگ یا کوچک، بستگی به مجموعه ای از عوامل مانند سطح پیچیدگی سیستم مورد نیاز، اندازه و ساختار سازمانی و بودجه در نظر گرفته شده دارد.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب هر یک از این اپلیکیشن های حضور و غیاب برتر با توجه به اندازه شرکت ها می پردازیم:

نرم افزار موبایل Clockify : به دلیل سادگی و کاربری آسان، این اپلیکیشن برای شرکت های کوچک مناسب است. اگر نیاز به امکانات پیشرفته مانند مدیریت پروژه ها و گزارشات جامع باشد ممکن است Clockify کافی نباشد.

اپلیکیشن Hubstaff در نسخه رایگان برای شرکت های کوچک مناسب تر است زیرا قابلیت  نظارت بر کارمندان و کنترل دقیق دارد. برای شرکت های بزرگ به دلیل نیاز به راه اندازی و پیکربندی پیچیده تر، نیاز به تنظیمات سفارشی و خرید نسخه پرمیوم است.

نرم افزار Toggl Track در نسخه رایگان برای شرکت های کوچک مناسب  تر است زیرا امکان ردیابی زمان و گزارشات ساده دارد. برای شرکت های بزرگ باید نسخه پرمیوم را سفارش داد.

اپلیکیشن حضور و غیاب مدرسه رایگان SchoolTime

اپلیکیشن حضور و غیاب SchoolTime یک نرم افزار مدیریت مدرسه معروف است. ویژگی ها و امکانات SchoolTime شامل کنترل تردد، برنامه ریزی، زمان بندی و … است. SchoolTime امکان استفاده از نرم افزار حضورغیاب رایگان برای مدارس کوچک ارائه می دهد. اسکول تایم مبتنی بر ابر بوده و از همه جا قابل دسترسی است. در ادامه برتری ها و چالش های نرم افزار SchoolTime مطرح می شود.

مزایای نرم افزار حضور و غیاب مدرسه SchoolTime

نرم افزار SchoolTime یک رابط کاربری واضح و کاربرپسند دارد. این نرم افزار برای ثبت رفت و امد معلمان، مدیران و دانش آموزان استفاده گردیده و مدیریت مدرسه را اسان می نماید.

 1. دارا بودن امکانات کامل: SchoolTime از ویژگی های گسترده ای فراتر از ردیابی حضور و غیاب فراهم می آورد که شامل زمان بندی، مدیریت دفترچه نمرات، ابزارهای ارتباطی و موارد دیگر است. این ویژگی جامع بودن می تواند مدیریت مختلف دانش اموزان مدرسه را ساده تر کند.

 2. نسخه مبتنی بر ابر: از آنجایی که SchoolTime مبتنی بر ابر است. نسخه مبتنی بر ابر این امکان را فراهم می کند که کاربران بتوانند از هر دستگاهی که امکان اتصال به اینترنت دارد، مانند (موبایل ، تبلت و …) به نرم افزار دسترسی پیدا کنند. انعطاف پذیری نسخه های مبتنی بر وب، به معلمان و مدیران امکان مدیریت وظایف مدرسه را از هر مکان و زمان فراهم می کند.

 3. قابلیت سفارشی سازی: قابلیت سفارشی سازی، انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد تا پلتفرم SchoolTime را با توجه به نیازها و فرایندهای کاری منحصر به فرد موسسه و مدرسه خود تطبیق دهید.

 4. گزارش دهی و تحلیل ها: SchoolTime ویژگی های گزارش دهی و به دنبال آن تحلیل قوی از شرایط تردد می دهد که روندهای حضور و غیاب را پیگیری کند. با SchoolTime عملکرد دانش آموزان قابل نظارت می گردد.

چالش ها و مسائل نرم افزار  SchoolTime

 1. هزینه ی اضافه تر برای ویژگی های پریمیوم: در حالی که SchoolTime یک نرم افزار حضور و غیاب موبایل رایگان برای مدارس کوچک است، برخی از ویژگی های پیشرفته ممکن است نیاز به خرید طرح های پریمیومی با هزینه بالا داشته باشند. بسته به بودجه و اولویت های کسب و کار شما، این هزینه های اضافی ممکن است برای شما یک محدودیت باشد.

 2. سختی یادگیری: اگرچه رابط کاربری SchoolTime خوب است، برای کاربرانی که با نرم افزار آشنا نیستند، ممکن است یادگیری آن اسان نباشد و برای آموزش و پشتیبانی لازم است تمامی کاربران بتوانند ویژگی های SchoolTime را به طور مؤثر استفاده کنند.

 3. وابستگی  به برقراری اتصال اینترنت: از آنجایی که SchoolTime مبتنی بر ابر است، برای دسترسی به نرم افزار، نیاز به اتصال اینترنتی است. متاسفانه با محدودیت های ایران که اینترنت نامطمئن یا ضعیف است، ممکن است چالش هایی برای کاربران ایجاد نماید.

 4. نگرانی های برقراری امنیت داده: مانند هر پلتفرم  مبتنی بر ابر دیگر، نگرانی هایی درباره امنیت داده و حریم خصوصی افراد وجود دارد. اطمینان از اینکه نرم افزار SchoolTime تدابیر امنیتی قوی برای محافظت از اطلاعات حساس دانش آموزان در برابر دسترسی یا نفوذ غیرمجاز استفاده می کند، بسیار مهم است.

 نرم افزار حضور و غیاب با موبایل

نرم افزار اپل Track Employee Attendance

نرم افزار حضور و غیاب Track Employee Attendance مخصوص  محصولات اپل است  که در اپ استور موجود است . برای سازگاری با این نرم افزار  نیاز به آیفون به iOS 11.0 یا بالاتر دارد. iPad به حداقل نسخه iPadOS 11.0 ، iPod Touch به iOS 11.0 یا بالاتر نیاز دارد.

لینک دانلود نرم افزار حضور و غیاب Track Employee Attendance

6 سوال متداول برای انتخاب اپلیکیشن حضور و غیاب

سوالاتی که قبل از  انتخاب هر اپلیکیشن حضور و غیاب باید از خود بپرسید عبارتند از:

1. آیا اپلیکیشن های حضور و غیاب دارای پشتیبانی فنی و به روزرسانی منظم هستند؟

2.  آیا این اپلیکیشن ها با نیازها و انتظارات خاص شرکت تان سازگار هستند؟

3. آیا این اپلیکیشن های اندروید قابلیت ادغام و اتصال با سیستم های مدیریت اطلاعات دیگر مانند پردازش حقوق و دستمزد دارد؟

4. نظرات و بازخوردهای کاربران و مشتریان قبلی در مورد کیفیت و کارایی این اپلیکیشن های حضورغیاب مدرسه چیست؟

5. قیمت گذاری و سیاست های لایسنس اپلیکیشن های کنترل تردد مدرسه چگونه است؟

6. سطح امنیتی اپلیکیشن های حضور غیاب مدرسه تا چه اندازه است؟ آیا کافی است؟

خلاصه بر مقاله مروری مقایسه انواع اپلیکیشن حضور و غیاب

با توجه به این بررسی ها، انتخاب بهترین اپلیکیشن حور و غیاب برای هر شرکت متفاوت بوده و بستگی به نیازهای خاص و ساختار سازمانی آن دارد. قبل از انتخاب هر اپلیکیشنی، مطمئن شوید که آن نرم افزار، ویژگی ها و نیازهای شرکت یا سازمان شما را پوشش می دهد و با سیاست حفظ حریم خصوصی و امنیت داده ها سازگار است. هر کدام از نسخه های تحت وب و ویندوزی یا اپلیکیشن مزایا و معایبی دارند که بسته به نیازها و ترجیحات سازمان ها می تواند برتر تلقی شوند.

دکمه بازگشت به بالا