عمومی

نظریه مقیاس اجتماعی


# یونس_شکرکوا | # جامعه شناسیسوسومتر این تئوری مفهومی است که توسط یک روانشناس اجتماعی به نام مارک لاری در سال 1995 برای توضیح معیارها یا سنجش خود یا عزت نفس درونی و روانی (عزت نفس) ایجاد شده است.به خودم احترام بگذار) استفاده شده.

از نظر مارک لر ، جامعه سنجی به عنوان معیارهایی در دسترس هستند که هر از گاهی افراد را از مکان و موقعیت خود در دیدگاه و نظرات دیگران (مانند دوستان ، دوستان ، پیروان و بازتوییت مجدد) آگاه می کند.

این نظریه عمدتاً بر تعامل های جهانی #in_suniation_ ، # کارهای اجتماعی و اجتماعی و کنش مبتنی بر پذیرش یا طرد توسط دیگران متمرکز است.

اعتقاد بر این است که اکنون برخی از افراد واقعاً نیازی به # اعتماد به نفس در سئول احساس نمی کنند و نه تنها آن را از دست می دهند. درعوض ، آنها سعی می کنند با نشان دادن لایک ، دوستان ، پیروان ، بازتوییت و غیره ، آنها را به عنوان شریک خوبی برای انواع مختلف روابط و رسانه های اجتماعی ببینند ، به عنوان معیارهای نمایشی ، و مردم را از ذهن خود ترغیب می کنند. بگذار همه ببینند.

به این ترتیب ، هرچه فرد خود را در چنین رابطه ای قرار دهد ، که بر اساس توجه دیگران بنا شود ، بیشتر احساس می کند.

از دیدگاه لیبرال ، پنج گروه با این نوع “ارزش رابطه” سروکار دارند: سطح بالا (جامعه) ، اتحادهای مکانیکی (تیم ، کمیته) ، روابط قراردادی ، خویشاوندی و دوستی.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: نظریه مقیاس اجتماعی

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا