عمومی

20 نکته از توییتر ، 10 مورد خوب و 10 مورد بد


من سه سال است که در توییتر هستم و یک سال است که من شروع به نوشتن روی آن کردم. در این سه سال ، من در تلگرام تجربیات تلخ زیادی را تجربه کرده ام. توییتر مانند دریای بزرگی است که تجزیه و تحلیل و صحبت کردن در آن آسان نیست ، اما می خواهم بخشی از آنچه را دیدم بگویم. من ادعا نمی کنم که تجربه من می تواند به کل توییتر گسترش یابد ، اما در پایان تجربه من حداقل در بخشی از توییتر صحیح است. من ترجیح می دهم مقاله خود را به اندازه کافی ارسال کنم تا به برخی از مزایا و مضرات توییتر و توضیحی مختصر درباره آن اشاره کنم.

1. توییتر در مقایسه با سایر فضاهای مجازی [اپلیکیشن‌ها] در ایران رایج است که از یک فضای بهتر و استفاده کنندگان با تحصیلات و تحصیلات بهتر برخوردار شوید. در یک پست جداگانه ، سعی خواهم کرد که اختلافات کاربران توییتر و اینستاگرام را بعدا مورد بحث قرار دهم.

۲. توییتر به شما امکان می دهد تا آرا را به اشتراک بگذارید و به دیگران اطلاع دهید. ممکن است یک تئوری در ذهن شما وجود داشته باشد که شما باید از افراد مختلف بخواهید که تحقیق کنند. چند وقت پیش سوالی در مورد شاملو داشتم و این سؤال را در توییتی پرسیدم که در آن به عقاید و نظرات افراد مختلف پی بردم.

3. در توییتر شما می توانید تقریباً در همه زمینه ها صاحبنظر و متخصص شوید و نظرات خود را دریافت کنید. در صورت لزوم از آنها سؤال کنید. به عنوان مثال ، من بارها و بارها سوالات زبان خود را برای یک زبان شناس توییتر پرسیده ام.

4- با توییتر می توانید دوستان و خوانندگان خوبی داشته باشید. دوستانی که ممکن است قبلاً آنها را نبینید یا نبینید اما برای شما بسیار عزیز هستند و چیزهای زیادی از آنها یاد می گیرید. به عنوان مثال ، من آنها را شخصاً در توییتر ملاقات کردم ، از دوستان مترجمان گرفته تا شاعران ، نویسندگان ، سردبیران ، مورخان ، فلاسفه ، عکاسان ، روحانیت و معلمان. عزیزانی که خیلی به من کمک کردند و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفتم.

5- توییتر باعث می شود تا از فراوانی عقاید و نظرات افراد مختلف کاملاً آگاه باشید. این یک کار بسیار خوشحال است. به عنوان مثال ، اگر شما طرفدار نظریه A هستید ، پس می دانید که جلوی این تئوری تئوری B وجود دارد ، اما علاوه بر دانش ، این مشکل را در توییتر مشاهده خواهید کرد و ممکن است با طرفداران نظریه B در تعامل باشید. من فکر می کنم این به تدریج منجر به یادگیری زندگی مشترک در صلح و تحمل برعکس می شود.

6. قالب [ژانر] خبرهای زیادی در توییتر درباره خلاقیت وجود دارد. به عنوان مثال ، شعر “وقت عاشقان برای نماز خواندن در افق معینی” که از ماه رمضان تا ماه رمضان اجرا می شود ، یا اخیراً شکل ضمانتی را شکل داده است. علاوه بر خواندن و دیدن این الگوها ، می توانید خلاق باشید و در آنها شرکت کنید.

7. اگر در توییتر محتوای خوبی تولید می کنید یا حداقل نام خود را ایجاد می کنید ، خواننده ای را بدون هیچگونه تبلیغات و پشتیبانی پیدا خواهید کرد. مثلاً من [هر چند ادعای تولید محتوا ندارم اما دست‌کم چرت و پرت نویس نبوده‌ام] در کمتر از یک سال که از توئیتر شروع کردم ، 1500 خواننده واقعی را پیدا کردم بدون اینکه کوچکترین تلاش برای دسترسی به عموم داشته باشند.

8- بحثهای مفیدی یا حتی بحثهای ارزشمند در توییتر بسیار مفید است. به خصوص اگر این یک بحث یا بحث بین دو متخصص باشد.

9. شما می توانید بسیاری از پیشنهادات شغلی یا تحقیق در توییتر دریافت کنید. به عنوان مثال ، من چندین بار به من ترجمه ترجمه کتاب و مستند و شرکت در پروژه های تحقیقاتی در زمینه ادبیات عرب داده شد که به اعتقاد من خارج از توییتر بدون هیچ تلاش و تبلیغ و مطالبه ای تحقق نخواهد یافت.

10. در توییتر می توانید مباحث فعلی از جمله سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و غیره را مشاهده کنید و با دنبال کردن هشتگ های مختلف ، تجزیه و تحلیل های مختلف مردم را بخوانید.

1. 280 کاراکتر در توییتر شما را عادت می کند که نخوانید. مدتی پیش ، یک کاربر توییتر نوشت: “چرا یک سری توییت می نویسیم؟” اگر متن های طولانی می خوانیم ، می نشینیم و مطالعه می کنیم.

۲. پر سر و صدا در توییتر شما را وادار می کند که گاهی به صورت سطحی پاسخ دهید و نظر دهید ، اما اگر تحت تأثیر فضای توییتر قرار نگرفتید ، به هیچ وجه نمی توانید در مورد آن اظهار نظر کنید. اما توییتر و کاربران شما را وادار به اظهار نظر می کنند.

3. علایق ، نظرات و نگرش کاربران توییتر با فضای جامعه تفاوت زیادی دارد و این تفاوت منجر به عدم دید صحیح از جامعه و اشتباه در تحلیل شما می شود. به عنوان مثال بسیاری از موضوعات در توییتر پذیرفته شده است که در جامعه اینگونه نیست.

4- بزرگنمایی عجیب زیادی در توییتر وجود دارد. به عنوان مثال ، یک اتفاق خوب یا بد در هر زمینه ای رخ داده است ، اما بازتاب آن در توییتر بعضی اوقات بسیار بیشتر از واقعیت است.

5- بسیاری از کاربران توییتر معتقدند که توییتر فضای نخبه ای دارد و ممکن است خود را یک نخبه قلمداد کند. اگر نه برخی از کاربران نادان توییتر نادان ، نادان هستند اما در عین حال جاهل هستند ، این توهم نخبه گرا را دارند.

6. کاربران توییتر ، صرف نظر از تجربه ، دامنه کار و آموزش ، نظرات خود را در مورد موضوعات مختلف بیان می کنند. کفایت می کند که امروز اتفاقاتی در عراق رخ دهد به گونه ای که همه ناگهان در توییتر به کارشناس مسائل خاورمیانه تبدیل شوند و فردا قیمت ارزها افزایش یابد ، به طوری که همه از یک نظر اقتصادی می شوند و غیره. [مراد کارشناس شدن است و نه صرف صحبت کردن]

7. بارها مشکلی را دیده ام که هنوز نمی توانم آن را درک و تحلیل کنم. اگر او تصویری از خودش منتشر کند ، تقریباً هر دختر بسیار زیاد می شود و به اصطلاح توییت های او تبدیل به Fivastar می شود.

8- افرادی وجود دارند که در توییتر با هویت های ناشناخته و بعضاً جعلی جعلی می زنند که بسیاری از آنها سازمان دهنده هستند و توییت برای پول دارند. نیروهای سایبر “حزب لای” نمونه بارز این موضوع هستند.

9- افراد زیادی در توییتر وجود دارند که قلم های بسیار بد و وحشتناکی دارند. قلم که خطاهای املایی زیادی ، عدم دستور زبان ، نوشتن و نوشتن شباهت ها و غیره دارد که قطعاً در نگارش شما تأثیر منفی خواهد گذاشت. فکر می کنم خواندن یکی از مؤثرترین موارد در نوشتن است.

10. در توییتر ، اگر با دیگران مخالف باشید ، ممکن است مورد حمله یا نابودی قرار بگیرید. این ممکن است به تدریج منجر به ترس از اظهار نظر شود.


همه از 20s ذکر شده در بالا تجربه شخصی من است و من قصد ندارم آن را برای همه توییتر ارسال کنم. اگر برخی از جوانب مثبت و منفی با یکدیگر مطابقت ندارند ، به دلیل تعدد کاربران توییتر و عدم همخوانی آنها است. بسیاری از موارد دیگر در مورد این خارج از محدوده این متن کوتاه است. با وجود این همه نقص و مزایا ، به نظر من بهترین راه برای برقراری ارتباط جمعی در میان فارسی زبانان در ایران ، توییتر است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: 20 نکته از توییتر ، 10 مورد خوب و 10 مورد بد

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا