دانش و فناوری

نوت پد ویندوز 11 به هوش مصنوعی Copilot مجهز می شود

جدیدترین نرم افزار ویندوزی که هوش مصنوعی به آن اضافه می شود، نوت پد ویندوز 11 است که می تواند متون نوشته شده در این نرم افزار را تفسیر کرده و توضیح دهد.
نوت پد ویندوز 11، قرار است با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، این امکان را داشته باشد تا با ویژگی جدید “Explain With Copilot”، متن های هایلایت شده توسط کاربران را تجزیه و تحلیل کند. مایکروسافت در حال حاضر نسخه پیش نمایش اولیه این برنامه را برای آزمایش کنندگان کانال های Canary و Dev در دسترس قرار داده است.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  طراحی جدید هوش مصنوعی کوپایلت ؛ زیباتر، کاربردی تر و جذاب تر [+عکس]
  مایکروسافت دسترسی به هوش مصنوعی کوپایلت (Copilot) را گسترش می دهد
  مایکروسافت از کوپایلت پرو با هزینه 20 دلاری رونمایی کرد
  اپلیکیشن هوش مصنوعی کوپایلت مایکروسافت برای گوشی های آیفون منتشر شد

قابلیت جدید نوت پد ویندوز 11
ویژگی جدید “توضیح با Copilot” با کلیک راست روی متن هایلایت شده در این نرم افزار در دسترس است. با انجام این کار، متن انتخاب شده توسط شما کپی می شود و به صورت خودکار در نوار کناری “Copilot for Windows” قرار می گیرد و هوش مصنوعی مایکروسافت جستجوی خود در اینترنت را برای تشریح آن آغاز می کند.
این بار اول است که مایکروسافت قابلیت های هوش مصنوعی Copilot را به برنامه های از پیش نصب شده ویندوز اضافه می کند. همچنین، به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد ویژگی Cowriter مجهز به هوش مصنوعی خود را نیز به نوت پد اضافه کند که می تواند براساس معیارهای خاصی که توسط کاربر تعریف می شود، متن بنویسد.
مایکروسافت هنوز ویژگی Cowriter را برای نوت پد معرفی نکرده است، اما توضیح با Copilot احتمالا یکی از اولین ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی است که به ابزار ویرایشگر متن داخلی ویندوز اضافه خواهد شد و در آینده، شاهد ادغام قابلیت های بیشتری با آن خواهیم بود.
مایکروسافت، که اخیراً تأکید کرد در سال 2024 خبری از انتشار ویندوز 12 نخواهد بود. این شرکت در چند وقت گذشته در حال ایجاد تغییراتی براساس کوپایلوت بوده است و احتمالاً اضافه شدن یک دکمه اختصاصی برای بازکردن این ابزار هوش مصنوعی به کیبورد رایانه های ویندوزی، تغییر مهمی است.
بیشتر بخوانید:

  مایکروسافت اج برای شکست گوگل کروم به افزودن Extensions در دستگاه های اندرویدی روی آورده است
  مایکروسافت در حال آزمایش نسخه ویندوز 12 است
  مایکروسافت به یک شرکت 3 تریلیون دلاری تبدیل شده که پس از اپل در رتبه دوم قرار دارد
  با قابلیت جدید مایکروسافت تیمز برگزاری جلسات آنلاین سه بعدی میسر خواهد شد

نظر شما در مورد قابلیت جدید نوت پد ویندوز 11 چیست؟ نظرات خود را با ما در میان گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
.
منبع: windowscentral
  

دکمه بازگشت به بالا