ثبت نام لاتاری 2025 (1402) آمریکا

زمان ثبت نام لاتاری 2025 امریکا (لاتاری سال 1402)

برنامه لاتاری گرین کارت امسال (2025 میلادی و 1402 هجری شمسی)، لاتاری 2025 آمریکا یا DV-2025 نامیده می شود. زمان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا از 4 اکتبر 2023 ( 12 مهرماه 1402) شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا تا 7 نوامبر 2023 ( 16آبان 1402 ) خواهد بود.

معمولا سالی که در انتهای نام برنامه های لاتاری آمریکا ذکر می شود، نشانگر زمان بسته شدن پرونده آن برنامه است. به طور مثال، تاریخ ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 2023 است، تاریخ اعلام نتیجه لاتاری 2025 آمریکا در سال 2024 است و تاریخ پایان رسیدگی به پرونده برندگان لاتاری 2025 آمریکا در سی ام سپتامبر 2025 است. در این مطلب قصد داریم به سوالات مربوط به تاریخ ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1402 و ابهامات مربوط به آن پاسخ دهیم.

تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری 1402

با توجه به مطالبی که در بخش قبلی گفتیم، زمان شروع ثبت نام لاتاری در سال 1402، از 12 مهرماه آغاز می شود. مهلت ثبت نام لاتاری 1402 آمریکا نیز 33 روز است و تا 16 آبان 1402 ادامه خواهد داشت. در صورت هرگونه تغییر در تاریخ ثبت نام لاتاری 1402 از طریق صفحه اینستاگرام چاوش مهاجر اطلاع رسانی خواهد شد و مطالب نوشته شده در این مقاله نیز به روز خواهد شد.

البته متقاضیان ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا که قصد دارند از خدمات چاوش مهاجر برای ثبت نام در لاتاری استفاده کنند، نیازی به صبر کردن تا زمان شروع ثبت نام لاتاری 1402 ندارند و می توانند از همین الان به وسیله فرم آنلاین سایت چاوش مهاجر، ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را به انجام رسانند.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که زمان ثبت نام لاتاری تمدید نخواهد شد، چنانچه متقاضیان در مدت 33 روزه تعیین شده ثبت نام کنند، مهلت ثبت نام در لاتاری 2025 را از دست خواهند داد و برای ثبت نام مجدد در لاتاری باید تا سال بعد صبر کنند. بنابراین توصیه می کنیم که به منظور فراموش نکردن زمان ثبت لاتاری و هم به منظور اینکه کارشناسان ما در چاوش مهاجر اطلاعات ثبت شده توسط شما را با دقت و فرصت بیشتری بررسی کنند، از همین الان به وسیله فرم آنلاین چاوش مهاجر در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام نمایید و ثبت نام خود را در روزهای آخر زمان ثبت نام لاتاری 2025 انجام ندهید.

آن دسته از متقاضیان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا که آشنایی کافی با ثبت نام های اینترنتی ندارند و یا بنا به دلایلی اعتمادی به ثبت نام های آنلاین ندارند. می توانند با مراجعه به دفتر موسسه چاوش مهاجر در تهران، از خدمت ثبت نام حضوری در لاتاری 2025 آمریکا استفاده کنند. برای استفاده از خدمت ثبت نام حضوری لاتاری، نیاز به دریافت نوبت است.

ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه چاوش مهاجر از 12 مهر 1402 تا 16 آبان 1402 همه روزه (حتی روزهای تعطیل) از ساعت 9 صبح تا 9 شب انجام می شود. همچنین می توانید قبل از حضور در شرکت بصورت آنلاین وقت عکاسی لاتاری را رزرو کنید.

زمان و تاریخ ثبت نام لاتاری 2025

بر طبق دستورالعمل ثبت نام لاتاری 1402 ، تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری 2025 از 4 اکتبر 2023 شروع خواهد شد. بنابراین زمان دقیق ثبت نام لاتاری به وقت ایران، چهارشنبه 12 مهر ماه 1402 خواهد بود. مهلت ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا نیز تا 7 نوامبر 2023 خواهد بود. بنابراین مهلت ثبت نام در لاتاری 1402 به وقت ایران تا 16آبان 1402 خواهد بود.

گفتنی است که متقاضیان ثبت نام در لاتاری به وسیله سایت چاوش مهاجر ، نیازی به انتظار برای زمان شروع ثبت نام لاتاری 2025 ندارند و از همین الان می توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری چاوش مهاجر در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید. اطلاعات ثبت شده شما در فرم ثبت نام لاتاری چاوش مهاجر، توسط کارشناسان موسسه بررسی می شوند و در صورتی که اطلاعات ثبت شده در فرم صحیح و بدون اشکال باشد؛ در زمان شروع ثبت نام لاتاری 2025 این اطلاعات بر روی سایت اصلی لاتاری آمریکا ثبت خواهد شد. به این وسیله شما نیازی به پیگیری زمان ثبت نام لاتاری و نگرانی فراموش کردن آن را ندارید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا در سال 1402

برای ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا نیاز به داشتن شرایط پیچیده و خاصی ندارید و فقط کافی است که محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه مقاله بیشتر درباره این دو شرط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری آمریکا صحبت خواهیم کرد.

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

محل تولد متقاضیانی که قصد ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا (لاتاری 1402 آمریکا) را دارند، باید در کشورهای مجاز برای ثبت لاتاری باشد. کشورهای واجد شرایط، کشورهایی هستند که اتباع آن آمار مهاجرت پایینی به آمریکا داشته اند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در لاتاری 2025 در کشوری با آمار مهاجرت بسیار بالا به دنیا آمده باشد، امکان شرکت در لاتاری 1402 آمریکا را نخواهد داشت. خوشبختانه متقاضیانی که محل تولد آن ها در کشور ایران یا افغانستان است، شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2025 را دارند و اتباع کشورهای ایران و افغانستان می توانند در لاتاری 1402 آمریکا ثبت نام کنند.

شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

حداقل مدرک تحصیلی برای متقاضیانی که قصد ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را دارند، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد. بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور دریافت کرده باشند، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا در سال 1402

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان دارند، می توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل های تعیین شده سابقه کار داشته باشند.

لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می توانید در مقاله شغل های مورد قبول برای ثبت نام لاتاری مشاهده کنید. توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری 1402 آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان و یا دیپلم بزرگسالان دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا ندارند.

در صورت نداشتن شرایط مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا فقط مختص به متقاضی اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست و کسانی که زیر مجموعه او ثبت نام می کنند (همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی) نیازی به داشتن شرایط خاص ندارند. بنابراین اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را دارد، همسر شما می تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه او ثبت نام می شوید.

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده اند، ممکن است هنوز بتوانند در قرعه کشی گرین کارت 2025 شرکت کنند و می توانند بر اساس زادگاه همسرشان اقدام نمایند:

به طور مثال، اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده، شما می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

  • همسر شما برای دریافت گرین کارت واجد شرایط است.
  • شما و همسرتان در صورت برنده شدن می توانید با گرین کارت وارد خاک ایالات متحده شوید.

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور پاکستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

در صورتی که حداقل مدرک تحصیلی کافی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را نداشته باشید، پیشنهاد می کنیم که ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا را حتما از طریق سایت چاوش مهاجر انجام دهید. در فرم ثبت نام لاتاری سایت چاوش مهاجر، گزینه های زیاد و اختصاصی وجود دارد که به وسیله آن می توانید وضعیت مدرک تحصیلی و سابقه کار خود را به صورت بسیار دقیق و روشن مشخص کنید.

در صورت برنده شدن در لاتاری نیز، می توانید از خدمات مشاوره ای چاوش مهاجر برای رفع مشکلات خود استفاده کنید. مشکل نداشتن حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری، قابل حل شدن است و متقاضیان ثبت نام در لاتاری نباید نگران آن باشند.

دکمه بازگشت به بالا