دانش و فناوری

علت ممنوعیت فعالیت تردز در اروپا چیست؟

از زمان عرضه اینستاگرام تردز و با وجود استقبال گسترده از آن، استفاده از تردز در اروپا ممنوع اعلام شد. اما علت ممنوعیت فعالیت تردز در اروپا چیست؟
ظاهراً اتحادیه اروپا سر جنگ با شبکه اجتماعی جدید متا دارد و دستور ممنوعیت آن در کل اروپا را صادر کرده است. اما علت ممنوعیت فعالیت تردز در اروپا چیست؟ آنطور که این اتحادیه عنوان کرده است، دلیل اصلی ممنوعیت استفاده از تردز در اروپا برمی گردد به قانون مقررات حفاظت از داده های عمومی اتحادیه که خطی مشی اصلی آن، حفاظت از حریم خصوصی کاربران است. می توان قضیه را اینطور بازگو کرد که اتحادیه اروپا فعلاً تا پخته تر شدن رقیب توییتر بوسیله آپدیت های مداوم، منتظر خواهد ماند.
بیشتر بخوانید: مسدودسازی لینک های تردز توسط توییتر ؛ نزاع وارد مرحله جدیدی  شد!
علت ممنوعیت فعالیت تردز در اروپا چیست؟
برنامه Threads شرکت متا در اتحادیه اروپا ارائه نخواهد شد زیرا این شرکت در حال بررسی نحوه اشتراک گذاری داده بین پلتفرم جدید و برنامه اینستاگرام است. این شبکه اجتماعی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه نخواهد شد، چون بر اساس قانون GDPR یا مقررات حفاظت از داده های عمومی اتحادیه، درحال حاضر امکان دانلود اینستاگرام تردز از گوگل پلی و اپ استور در کشورهای اروپایی به خاطر نگرانی از رعایت نشدن حریم خصوصی کاربران وجود ندارد.
فروشگاه های اپلیکیشن در کشورهای اتحادیه اروپا، از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک، از صبح چهارشنبه، برنامه Threads را پوشش نمی دادند. با توجه به فهرست بندی های موجود در فروشگاه App شرکت اپل در ایالات متحده و بریتانیا، انتظار می رود این سرویس جدید در روز پنجشنبه فعال شود.

تعدادی از شرکت ها، از جمله متا، تحت قوانین DMA خود را به عنوان “دروازه بان” معرفی کرده اند، که به طور بالقوه آنها را مشمول مقررات سختگیرانه تر در مورد اشتراک گذاری داده ها و اولویت دادن به محصولات خود می کند.
روزنامه ایندیپندنت ایرلند به نقل از سخنگوی کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند گزارش داد که Threads در زمان راه اندازی در اتحادیه اروپا عرضه نمی شود. گراهام دویل، معاون کمیسر ناظر ایرلندی در این خصوص گفت:
متا به ما اطلاع داده است که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای ایفای این سرویس در اتحادیه اروپا ندارند.
بیشتر بخوانید:

    حذف تردز از کافه بازار به دستور کمیته فیلترینگ
    حضور فعالانه کلاهبرداران رمزارزی در تردز ؛ جعل هویت سلبریتی ها و اخادی از کاربران
    آموزش دلیت اکانت اینستاگرام تردز [+نحوه غیرفعال کردن اکانت تردز]

نظر شما درباره  علت ممنوعیت فعالیت تردز در اروپا چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

دکمه بازگشت به بالا