دانش و فناوری

احتمال حذف چروک از نمایشگر تاشو گلکسی زد فلیپ 6


برند کره ای سامسونگ به عنوان یکی از پیشروترین نام ها در بازار محصولات دارای نمایشگر تاشو، در مقایسه با رقبا هر چند از نظر فروش برتری دارد اما از نظر فناوری های جدید خیلی پیشگام نیست. آنطور که پیداست، Galaxy Z Flip 6 این روند را تغییر خواهد داد. در یک گزارش جدید شنیده می شود که نمایشگر تاشو گلکسی زد فلیپ 6 سامسونگ احتمالا بدون چروک خواهد بود.

احتمال حذف چروک از نمایشگر تاشو گلکسی زد فلیپ 6

نسل به نسل، گوشی های تاشو سامسونگ در حال بهبود هستند اما اگر بخواهیم صادق باشیم باید گفتن که این پیشرفت با سرعت حلزونی به پیش می رود!

در حالی که برندهای چینی ویژگی های پیشرفته و بهبودهای سخت افزاری را با هر نسل جدید از تلفن های تاشو خود به ارمغان می آورند، سامسونگ محتاط است. یکی از مورد انتظارترین پیشرفت هایی که کاربران از سامسونگ خواسته اند، کاهش چروک صفحه نمایش است.

خبر خوب این که ممکن است سامسونگ بالاخره آماده باشد تا این پیشرفت را با گلکسی زد فلیپ 6 ارائه کند.

تراشه گلکسی زد فلیپ 6

بر اساس گزارشی از نشریه کره ای TheElec، سامسونگ تصمیم گرفته از یک شیشه فوق نازک (UTG) ضخیم تر روی صفحه نمایش تاشو گلکسی زد فلیپ 6 استفاده کند. این طور تصور کنید که ضخامت UTG مورد استفاده در گلکسی زد فلیپ 5 برابر 30 میکرومتر است در حالی که UTG مورد استفاده در گلکسی زد فلیپ 6 به 50 میکرومتر خواهد رسید.

گمان می رود که این افزایش ضخامت باعث می شود چین و چروک صفحه نمایش کمتر دیده شود و دوام نمایشگر بهبود یابد.

جدا از کاهش چروک صفحه نمایش، بهبود دوام نیز یک تغییر مثبت دیگر حاصل از این انتخاب است. از آنجایی که گوشی های تاشو جدید هستند و قطعات متحرک زیادی دارند، دوام بالاتر همیشه مورد استقبال قرار می گیرد.

اگر این اطلاعات دقیق باشد، سامسونگ در نهایت می تواند با برندهای چینی رقابت کند و گوشی هایی با صفحه نمایش بسیار روشن تر که چین و چروک کمتری دارند، ارائه دهد. انتظار می رود این گوشی از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3، دوربین اصلی بهبود یافته و باتری بزرگتر استفاده کند.

این گزارش همچنین ادعا می کند که گلکسی زد فلیپ 6 از لولای قطره ای مشابه گلکسی زد فلیپ 5 استفاده می کند. هرچند، سال آینده سامسونگ می تواند از ساختار و لولای جدید استفاده کند. این پیشرفت ها می توانند دید چروک صفحه نمایش را بیشتر کاهش دهند و حاشیه های اطراف نمایشگر را نازک تر کنند.

نظر شما چیست؟ منتظر گلکسی زد فلیپ 6 هستید؟ تا کنون به خرید یک گوشی تاشو فکر کرده اید؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا