دانش و فناوری

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان ؛ جدول تعداد کاربران شبکه های اجتماعی

آخرین بررسی ها از اطلاعات پلتفرم تحلیل داده های تجاری نشان می دهد که در ماه اخیر سال 2023، فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان شمرده می شود. این رسانه با بیش از سه میلیارد کاربر و یوتیوب با بیش از دو میلیارد و ششصد میلیون نفر در صدر لیست پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی جهان قرار دارند. واتساپ و اینستاگرام نیز با کمتر از 2.5 میلیارد کاربر به ترتیب در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. پس از این چهار عمده، تیک تاک چینی با 1.6 میلیارد کاربر به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های جهان شناخته می شود.
بیشتر بخوانید: واتساپ قابلیت تگ کردن مخاطبان در بروزرسانی های وضعیت را اضافه می کند
محبوب ترین شبکه اجتماعی جهان
اما نگرانی ها نسبت به دسترسی دولت چین به اطلاعات کاربران تیک تاک، موجب شده که کنگره آمریکا نگران امنیت اطلاعات میلیون ها کاربر آمریکایی این شبکه شود. این نگرانی ها به ویژه به دلیل وجود دفتر مرکزی تیک تاک در چین و تابعیت آن از قوانین امنیتی و اطلاعاتی چین بوده است.

در فهرست شبکه های اجتماعی، دو شبکه ایکس (توییتر سابق) و لینکدین با کمتر از نیم میلیارد کاربر به ترتیب در پایین ترین مقام ها قرار دارند. ایلان ماسک در سال 1401 با خرید توییتر و پرداخت 40 میلیارد دلار، مالکیت این شبکه را به دست آورد، اما این شبکه هر روز با مشکلات جدیدی ماننده ترک بسیاری از کاربران روبه رو بوده است.
اخیراً، شهردار سوسیالیست پاریس اعلام کرد که به دلیل تبدیل شدن ایکس (توییتر سابق) به یک “فاضلاب غول آسا به وسعت جهان”، دیگر از این شبکه اجتماعی استفاده نخواهد کرد.
در مقایسه با سایر کشورها، فیس بوک در هند با بیش از 320 میلیون کاربر بیشترین محبوبیت را دارد و سپس آمریکا، اندونزی، و برزیل در رتبه های بعدی قرار دارند.
بیشتر بخوانید:

  آموزش ساخت نظرسنجی در واتساپ
  انتقال پیام ها از اندروید به آیفون در واتساپ
  الگوریتم اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟
  فعال و غیرفعال کردن Sensitive content در اینستاگرام
  بهترین اپلیکیشن های جایگزین توییتر
  دیلیت اکانت توییتر
دکمه بازگشت به بالا