عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

معدن سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ مرمریت پر طاووسی چه کاربردی دارد؟

سنگ مرمریت پرطاووسی یزد جزو سنگ‌های دگرگونی است. کانی پایه این سنگ کربنات کلسیم بوده که از کلسیت، دولومیت و کریستال‌ها تشکیل شده است. تمایل ایرانیها به انتخاب نامی خاص برای هرچیزی که نماینده ویژگیهایش باشد سبب شده تا حتی برای انواع مختلف سنگها نیز با توجه به شکل ظاهری و ویژگیهای سنگ نامی متفاوت انتخاب کنند.

به قدمت کره زمین سنگ وجود دارد. سنگ‌هایی که نه تنها در بناها و سازه‌های ما دیده می‌شوند؛ بلکه به بخشی از تاریخ و فرهنگ ماهم تبدیل شده‌اند. مرمریت جزو سنگ‌هایی است که نه تنها بسیار محبوب است؛ بلکه کارایی زیادی هم در صنایع ساختمان سازی و مصنوعات سنگی دارد. مرمریت پرطاووسی سنگی کرم رنگ و باشکوه است که از خانواده مرمریت‌های ایرانی بوده و بسیار مورد توجه خریداران است.

فرآیند تشکیل سنگ‌های طبیعی بسیار کند و پیچیده است. کانی‌های مختلف در کنارهم سال‌ها زیر فشار لایه‌های زمین قرار می‌گیرند و حاصل آن سنگی به زیبایی مرمریت پرطاووسی می‌شود. اگر با دقت به سنگ مرمریت پرطاووسی نگاه کنید؛ در زمینه کرم تا سفیدش گویا صدها پر طاووس ریخته است. پرهایی که درست مانند طاووس زیباییشان را به رخ می‌کشند. رنگ کرم با پرهای قهوه‌ای ترکیب شده و یک سنگ باشکوه و خاص را تشکیل می‌دهد.

مرمریت پر طاووسی یک سنگ عامه پسند

بدون شک کشور ایران یکی از قطب‌های بزرگ سنگ در دنیا محسوب میشود که تنوع سنگ‌ها از انواع مختلف نیز در آن زیاد است. زمانیکه بخواهیم سنگی را برای پروژه‌ای خاص انتخاب کنیم، موارد بسیاری از جمله، ز و …. مورد بررسی قرار میگیرد باشد؛ و در نهایت با توجه به بودجه و سلیقه سنگ مورد نظر انتخاب میشود.

در این بین سنگ‌های مرمریت به دلیل مقاومت خوب و قیمت مناسبی که دارند محبوب‌اند. اما سنگ مرمریت پرطاووسی علاوه بر رنگ بندی زیبایی که دارد(رنگ بندی شامل: کرم، خاکستری، قهوه‌ای، زیتونی و قهوه‌ای است.) به دو دسته گل‌دار و کم گل هم تقسیم می‌شود. همچنین جزو سنگ‌های خوش قیمت هم به حساب می‌آید. همه این موارد در کنار هم سبب می‌شوند تا سنگ مرمریت پرطاووسی به خصوص رنگ‌های روشن آن جزو سنگ‌های عامه پسند بازار ایران باشند.

موارد استفاده سنگ مرمریت پر طاووسی

زمانی که موارد استفاده یک سنگ مطرح می‌شود؛ در واقع به عوامل زیادی توجه می‌شود. از جمله این موارد میتوان به درجه بندی سنگ، و مناسب بودن ویژگیهای یک سنگ برای مکان مورد استفاده اشاره کرد. در خصوص سنگ مرمریت پرطاووسی، باید این را در نظر داشته باشید که این سنگ نوعی سنگ کلسیتی است و در نتیجه انتظار می‌رود که در محیط‌های بسته بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر این موارد از این سنگ می‌توان در تمام بخش‌های یک ساختمان چه بخش داخلی و چه بخش خارجی استفاده کرد. عمده استفاده از مرمریت پرطاووسی در بخش‌هایی مانند راه پله، ، کف لابی، کف پارکینگ، کف تراس و… از آن استفاده می‌کنند.

سنگ پرطاووسی را نه تنها در ساختمان‌های مسکونی به کار می‌برند؛ بلکه در ساختمان‌ها و مراکز تجاری و تفریحی، به دلیل زیبایی خیره کننده این سنگ، آن را در بخش‌های مختلف به کار می‌برند. تلفیق زیبایی و کیفیت سبب شده تا سنگ پرطاووسی انتخاب عالی برای استفاده در بخش‌های داخلی یک ساختمان باشد.

شاید تصور کنید که از سنگ مرمریت پرطاووسی تنها در این موارد استفاده می‌شود. اما باید بگوییم که استفاده از این سنگ فراتر از این موارد رفته و توانسته به خوبی جای خود را در بین اشیاء سنگی نیز پیدا کند.

همان طور که این سنگ در خودنمایی می‌کند؛ از تکه‌های به جامانده از تایل‌ها و اسلب‌ها، هنرهای دستی جذابی درست می‌شود مانند گلدان‌های اشرافی. به کاربردن لوازم تزئینی که از سنگ مرمریت پرطاووسی درست شده شما را به نقاشی‌های قرون گذشته چینی می‌‌برد. جایی که قندان‌ها و گلدان‌های سنگی جذاب در کنار خاقان‌ها و پادشاهان چینی در نهایت ظرافت و لطافت نشسته‌اند.

ویژگی‌های مرمریت پر طاووسی

سنگ‌های مرمریت پرطاووسی در کنار شکل ظاهری جذابی که دارند؛ خاصیت‌ها و ویژگی‌هایی هم دارند که حاصل صدها سال کش و قوس کانی‌ها با فشار زمین‌ است. هر سنگ مرمریت ویژگی‌های تقریبا مشابهی با بقیه اعضای خانواده‌اش دارد. اما برخی از آن‌ها ویژگی‌‌هایی را بیشتر یا کمتر بروز می‌دهند.

برای مثال مرمریت پر طاووسی:

_ سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%): این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آب‌خوردگی و فرسایش سنگ و همچنین افزایش طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می‌نماید.

_ مرمریت پرطاووسی ساب پذیری بالایی دارد: این ساب پذیری بالا جلوه، جلا و زیبایی خاصی به سنگ می‌بخشد.

_ سنگ پرطاووسی استحکام بالایی دارد: استحکام بالا در سنگ‌های طبیعی جزو ویژگی‌های بسیار مهمی است که در خرید سنگ همواره لحاظ می‌شود. سنگ مرمریت پرطاووسی سنگی مستحکم است. به همین سبب در برابر فشار و ضربه از خود مقاومت نشان داده و دوام و کارایی آن بسیار بالا است.

_ تخلخل کم در سنگ پرطاووسی: هرچه یک سنگ تخلخل بیشتری داشته باشد؛ زودتر نسبت به نفوذ آب و تغییرات دمایی واکنش نشان می‌دهد. خوشبختانه سنگ مرمریت پرطاووسی تخلخل کمی دارد.

معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در ایران

اگرچه می‌توان نمونه‌هایی از این سنگ را در ایتالیا پیدا کرد؛ اما این سنگ منحصر به فرد در ایران نیز دارای معادن متعددی میباشد. معادن این سنگ بیشتر در اطراف یزد و اصفهان قرار گرفته است.

برای مثال از معروف‌ترین معادن سنگ مرمریت پر طاووسی در منطقه ابرکوه از توابع استان یزد و جرقویه اصفهان واقع شده‌اند.

در طول تاریخ از سنگ مرمریت پر طاووسی استفاده‌های زیادی شده است. در ساختن ساختمان‌های لوکس تا ساده از این سنگ استفاده می‌کردند. شکل فسیلی و پر مانند درون سنگ مرمریت پر طاووسی شکل ظاهری منحصر به فردی به آن بخشیده است. سورت‌های باکیفیت این سنگ را باقیمت بالا در بازارهای داخلی و خارجی خرید و فروش می‌کنند.

اگر دنبال خرید و تهیه یک سنگ جذاب، گیرا و در عین حال قیمت مناسب هستید؛ بدون شک سنگ مرمریت پرطاووسی می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. رنگ‌بندی متنوعی که طبیعت به این سنگ بخشیده، می‌تواند همه دوست داران سنگ‌های طبیعی را سروجد بیاورد.

نمای خارجی:

نمای ساختمان
راه پله های خارجی
کف فرش بیرونی ساختمان
دیواره های بیرونی
به زیبایی هرچه تمام تر استفاده کرد و از این جلوه هنر خداوندی در ساختمان بهره مند شد.این سنگ به خاطر رنگ روشن و شاد خود بسیار روحیه بخش است و به خاطر خطهای نامنظم آن هیچ گاه برای چشم شما تکراری نمیشود. و همیشه تازگی دارد.

سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ خاکستری با فسیلهای قهوه ای که بصورت پر پرندگان در سطح سنگ مرمریت دیده میشود و به همین خاطر به این سنگ مرمریت پرطاوسی نیز گفته میشود. هر چه این فسیلهای قهوه ای در سنگ کمتر دیده شود سنگ مرمریت پرطاووسی روشنتر میشود. سنگ مرمریت پرطاووسی اغلب بصورت سابیده در ابعاد تایل و طولی فرآوری میگردد .

و درجات پایینتر بصورت تیشه ای جهت مصرف در محوطه سازی فرآوری میشود. کاربرد سنگ مرمریت پرطاووسی سابیده در دیواره ها و سنگفرش فضا های داخلی و سنگ مرمریت پرطاووسی تیشه ای در سنگفرش فضاهای باز و نمای داخلی و خارجی ساختمان میباشد.

معمولا به رنگ کرم همراه با رگه های قهوه ای است اما به رنگ های دیگری مانند خاکستری و زیتونی نیز یافت میشود.این سنگ به دلیل مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فرد خود توجه زیادی را در صنعت سنگ به خود جلب کرده است. از مرمریت پر طاووسی میتوان برای قسمت های داخلی ساختمان از جمله سطوح پر رفت و آمد استفاده کرد.

سنگ مرمریت پرطاووسی یکی از انواع سنگ های مرمریت رایج جهت استفاده در نمای ساختمان ها می باشد.

مرمریت پرطاووسی به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فرد بودن از جمله پرفروشترین مرمریت ها به شمار میرود. قیمت سنگ نسبتا مناسب و ارزان می باشد. بیشترین مصرف و کاربرد در دیوارهای خارجی ساختمان و کف پله و کابینت می باشد.

مجموعه پرشین استون یک شرکت ایرانی استخراج کننده، تولید کننده و فروشنده کوپ، اسلب و تایل مرمریت پرطاووسی و کرم جرقویه، گلدن بلک کاشان، تراورتن شکلاتی یزد و مرمریت آباده مطابق با بروز ترین فناوری های روز دنیا و بالاترین سطح استاندارد و کیفیت مثال زدنی با بیش از سه دهه سابقه فعالیت در صنعت سنگ و معدن است.

مجموعه پرشین استون ترکیبی از تجربه، تکنولوژی و مواد با کیفیت بالا برای ایجاد یک مجموعه باشکوه در صنعت سنگ ایران ارائه می دهد . معدن جرقویه در نصر آباد اصفهان واقع شده است و 3 کارخانه مجهز فرآوری سنگ آماده به تولید هستند.

سنگ مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارد (0.26%) که این امر به حفظ سلامت سنگ، جلوگیری از آبخوردگی و فرسایش سنگ و همچنین طول عمر و ماندگاری آن کمک شایانی می نماید و همچنین ویژگی دیگری که سنگ ما را منحصر به فرد می کند ساب پذیری فوق العاده آن است که مایه جلوه، جلا و زیبایی سنگ می باشد…

سنگ با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است که به دست خداوند متعال خلق شده.این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشنگی خوبی پیدا می کند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

سنگ در انواع رنگ های کرم روشن ، زیتونی ، طوسی ، پرتقالی ( کرم صورتی ) و گل تیره با رگه هایی طبیعی در ابعاد مختلف طولی و پلاک ، تولید و فرآوری می گردد سنگ پرطاووسی از قابلیت ساب پذیری عالی برخوردار است.

سنگ مرمریت پرطاووسی در ۲ صورت در معادن موجود می باشدگلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد، این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ مرمریت پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

فروش سنگ در ابعاد و ضخامت سفارشی

سنگ مرمریت پر طاووسی دارای رنگهای کرم و زیتونی گل دار میباشد این سنگ بیشتر در شهرک های صنعتی اصفهان چون دوشاخ ومحمود آباد به صورت انبوه بریده میشود این سنگ به دلیل رنگ عامه پسند و قیمت مناسب از اقبال عمومی برخوردار میباشد .

تعداد زیادی از سازندگان و طراحانی که ساختمانهای متوسط میسازند از این سنگ استقبال مینمایند نکته مهم در سنگها ضخامت نهایی آنها میباشد در سنگهای پله بطور متوسط ضخامت باید حدود 3 سانتی متر باشد و در سنگهای نما ضخامت عمومی حداقل 1.7 سانتی متر باشد و کمتر از اعداد اعلام شده جز نقاط ضعف سنگ میباشد.

با محصولات دیگر ما نیز آشنا شوید:

ویژگی های ساختمانی خوب باید سالم باشد، یعنی به صورت یکدست و یکنواخت و فاقد هرگونه ترک و خط افتادگی یا رگه های سست باشد.جذب ب سنگی که برای ساختمان استفاده می شود باید کم باشد، از طرفی نباید مواد محلول زیادی داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا