عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

فاصله کاشت نهال گردو

توضیحات

محتوای این مطلب نمایش

نهال گردو چندلر پیوندی محبوب ترین نوع نهال گردو وارداتی است که در 5 سال گذشته در کشور ما عرضه شده و با استقبال خوبی روبرو شده است. گردو چندلر پوست کاغذی و درشت است و مغز آن بالای 60 درصد و سفید است.
اگر قصد چندلر را دارید و به دنبال آن هستید تا بدانید، قیمت نهال گردو چندلر ، ارتفاع درخت گردو چندلر ، فاصله کاشت درخت گردو چندلر ، زمان کاشت نهال گردو چندلر هستید، توضیحات مربوطه را تا انتها مطالعه کنید و یا با کارشناسان ارغوان نهال تماس بگیرید.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بسته به نوع درختی که می خواهید خریداری کنید و تعداد و اندازه نهال سفارشی شما جهت خریداری متفاوت است. نهال های بزرگ تر (درختان با اندازه پریمیوم) زودتر تولید گردو می کنند زیرا دارای ریشه های قوی تر و تنه بزرگتری هستند و از این رو قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال  گردو برای کاشت شناخته شود. با می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید.
برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو چندلر می توانید مقاله کاشت نهال گردو را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

مشخصات گردو چندلر

درخت گردو چندلر یک درخت نسبتاً نیرومند و نیمه قائم است، بنابراین از نظر مزارع با چگالی بالا بسیار مناسب است. گردو چندلر دارای طعمی ملایم و دلپذیر است. اندازه گردو چندلر بزرگ، صاف و بیضی شکل است و دارای پوستی نازک است.
گردو چندلر در سراسر جهان شناخته شده است و به دلیل داشتن مغز سفید و سبک و با کیفیت بالا، برای باغداران بسیار با ارزش است. از این رو خرید نهال گردو چندلر پیوندی برای کاشت بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. تمام سوالات و مشخصات نهال گردو چندلر در ادامه تک تک بررسی می شود.

ارتفاع درخت گردو چندلر

چندلر میزان رشد بالایی دارد و نیمه قائم است. ارتفاع درخت گردو چندلر حداکثر 6 متر است. اما از آنجا که همیشه هرس می شوند، معمولاً ارتفاع کمتری دارند. معمولاً شاخه های درخت هرس می شوند تا آن را در عرض تقریباً 5 متر حفظ کنند.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر

بعد از خرید نهال گردو چندلر برای کاشت صحیح درختان گردو چندلر فاصله 6 متری را پیشنهاد می کنیم، با استفاده از این فاصله می توانید درختان را در همان ردیف نزدیک به یکدیگر قرار دهید و فضای کافی بین ردیف ها باقی بگذارید.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر 6*6 متر است.

عمر درخت گردو چندلر

اینکه درختان گردو چه اندازه عمر کنند و تا چه زمانی محصول بدهند، بستگی به میزان رسیدگی و میزان آبدهی و کوددهی به درختان دارد که البته نوع نهال گردو هم در عمر آن موثر است.
اگر رسیدگی های لازم را انجام دهید و شرایط محیطی مطلوب باشد، می توان گفت عمر درختان گردو شاید از متوسط عمر آن ها هم بیشتر شود. به طور متوسط، بهترین نوع درخت گردو ژنوتیپ برتر در ایران عمری بین 100 تا 200 سال دارد.

عمر درخت گردو چندلر بیش از 100 سال است.

میزان باردهی درخت گردو چندلر

نهال گردو چندلر از همان سال اول باردهی خود را شروع می کند، اما از سال پنجم باردهی اقتصادی درخت گردو چندلر آغاز می شود. بنابراین این انتظار را داشته باشید که از هر درخت بالغ گردو چندلر حدودا 70 کیلوگرم گردو خشک برداشت کنید. این نکته نشان دهنده این است که سرمایه گذاری برروی درخت گردو چندلر فرصت مناسبی است.
میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار 6 تن است.

باردهی نهال گردو چندلر در سال ششم

نمونه باردهی نهال گردو چندلر ارغوان در سال پنجم

زمان کاشت نهال گردو چندلر

بعد از خرید نهال گردو چندلر کاشت در زمان مناسب است. زمان درست کاشت نهال گردو چندلر در کیفیت، رشد و طول عمر نهال گردو بسیار تاثیر گذار است. اگر منطقه ای که برای کاشت نهال گردو چندلر در نظر گرفتید معتدل است، بهترین زمان اوایل بهمن تا اواخر اسفند است.
اگر در منطقه سرد و یخبندان هستید، اواخر زمستان تا اوایل بهار را برای کاشت نهال گردو چندلر انتخاب کنید.

گردو چندلر ارتفاع از سطح دریا

نهال گردو چندلر برای کاشت به ارتفاعی در حدود 0 تا 1500 متر از سطح دریا نیاز دارد.

مشخصات نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر در بهار دیر برگ بوده و حدود 25 روز دیرتر از درختان بذری و درختان دیگر شروع به رشد می کند. به همین خاطر برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان، لرستان ( انواع )، دماوند، کردستان، ارومیه، تبریز، نهاوند، بانه، تهران، قزوین و زنجان دارند؛ مناسب ترین نهال برای پرورش، خرید نهال گردو چندلر است. برای به این لینک مراجعه کنید.

گردوی چندلر با رشد و باردهی و عملکرد زیاد و همینطور ساختار میوه با کیفیت و درشت و کاغذی بسیار عالی است. پوست این نوع گردو به راحتی جدا می شود و حتی مغز این رقم سفید است و در تابستان ها هم کیفیت سفید مغز گردو تحت تاثیر جوی قرار نمی گیرد.

عملکرد نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر خیلی زود تولید گردو را آغاز می کند، بعد از اینکه نهال گردوی شما تبدیل به درخت شد، هنگام میوه دادن و برداشت میوه درختان شما 2 ساله خواهند بود.  میوه را حتی در سال اول پس از کاشت هم می توانید داشته باشید، اما برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری برای سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای 3 سال اول برداشت کنید.

شما باید هنگام رشد گردوها، درست قبل بزرگ تر شدن، آن ها را از درختان بچینید و اجازه ندهید که بیشتر رشد کنند. دلیل اصلی این کار این است که اجازه می دهد تا درخت به جای تولید گردو چندلر از انرژی خود برای رشد یک تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر و محکم تر استفاده کند.

این اتفاق باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود، بعد از گذشت دقیقا 3 سال از خرید نهال گردو چندلر ، می توانید جمع آوری میوه ها را شروع کرده و فروش گردوی باغ گردوی چندلر خود را آغاز کنید، همچنین می توانید عملکرد نهال گردو چندلر خود را بررسی کرده تا ببینید چند کیلو گردو از هر درخت جمع میشود.

روش کاشت نهال گردو چندلر

عوامل زیادی در زمان کاشت نهال گردو چندلر وجود دارد که با توجه به آن ها می توانیم انتظار برداشت محصولی با کیفیت را داشته باشیم. پس از اینکه منطقه مناسب و نهال متناسب با آن منطقه را انتخاب کردیم، باید به صورت صحیح و اصولی نهال گردو چندلر را بکاریم.

در اولین قدم ریشه ها را هرس کنید و نهال را در مرکز چاله کاشت نهال قرار دهید. چاله کاشت را به صورت 1×1×1 متر حفر کنید و داخل چاله 30 سانتی متر کود دامی بریزید. توجه کنید که خاک و کود دامی باهم مخلوط نشوند. در استفاده از رقم کود دامی محدودیتی وجود ندارد.

در قدم دوم خاکی که از قبل آماده کرده اید را در کنار ریشه نهال بپاشید و خاک را کاملا بکوبید تا جایی که هیچ هوایی از آن خارج نشود. بقیه نهال باید خارج از خاک قرار بگیرد.  دقت کنید که اگر هوا داخل ریشه و خاک وجود داشته باشد مانع از رشد گیاه می شود.

در قدم سوم باید عملیات سربرداری را از ارتفاع 80 الی 120 سانتی متر و با برشی 45 درجه انجام دهید.

در پایان محل برش را با چسب باغبانی بپوشانید.

نهال گردو چندلر مولد ترین نوع درخت در بین نهال های گردو است، این نهال پیش از تبدیل شدن به درخت بسیار عملکرد متفاوتی دارد، این درخت بیشتر از انواع دیگر درختان گردو می دهد و در تمام کشورها تولید و کاشت می شود؛ اگر به دنبال تنوع تولیدی و مقاوم هستید، این میوه برای باغ گردو شما مناسب است. فاصله نهال های گردو چندلر از هم باید 6×6 یا 5×7 متر باشد.

نکته: در آبیاری، خاک خوب و زهکشی بهترین رشد را دارد و بارور کردن نهال گردو با استفاده از کود حیوانی آسان است.

احداث باغ گردو چندلر پیوندی

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال  گردو برای کاشت شناخته شود. با احداث باغ گردو چندلر پیوندی می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید. برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو می توانید مقاله کاشت نهال گردو را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

خصوصیات گردوی چندلر 

 • گردو چندلر مهمترین رقم تجاری گردو ایالات متحده و جهان است.
 • پوسته نازک و بیضی شکل.
 • به راحتی از پوسته جدا می شود و به عنوان گردو خشک و تازه برای مصرف مناسب است.
 • اندازه گردو معمولاً بین 32-36 میلی متر.
 • پوسته معمولاً نازک.
 •   وزن هسته حدود 6.5 گرم.

قیمت گردو چندلر

قیمت گردوی چندلر بستگی به عوامل مختلفی دارد همانند کیفیت محصول، محل تولید، نوع بسته بندی و بازار فروش محصول. به طور کلی، قیمت گردوی چندلر در بازار جهانی معمولاً با قیمت گردوهای دیگر متفاوت است و به دلیل ارزش غذایی بالا، اغلب قیمت بالاتری نسبت به گردوهای دیگر دارد.

در بازار ایران، قیمت گردوی چندلر نیز بستگی به شرایط بازار و فصل تولید دارد. به طور معمول، در فصل بهار و تابستان که محصول تولید شده است، قیمت گردوی چندلر مناسب تر میباشد و در فصول دیگر قیمت آن بیشتر می شود. همچنین، قیمت گردو در بازارهای مختلف ایران نیز متفاوت است و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر از مناطق دیگر باشد.

به طور کلی، برای دانستن قیمت دقیق گردوی چندلر در بازارهای مختلف، بهتر است با فروشندگان و تولیدکنندگان محصول در هر منطقه تماس حاصل نمایید.

ویژگی های نهال گردو چندلر

 • نهال گردو چندلر برای خنک شدن به 700 ساعت زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر، درخت باید در زمستان 700 ساعت (30 روز) زیر +7.5 درجه را پشت سر بگذارد. این موضوع را باید در سواحل خزر که از مناطق بسیار معتدل کشور ما هستند، مورد توجه قرار داد.
 • رشد نهال گردو چندلر به سمت شیب زمین
 • مقوامت بالای گردوی چندلر دربرابر بیماری ها
 • نیاز به رطوبت
 • برداشت محصول در شهریور ماه

تکثیر نهال گردو چندلر

چندلر در گلخانه ها به شکل پیوند زده رشد می کند که محبوب ترین روش تکثیر است.
در مرحله اول، نهال گردو چندلر در زمین های زراعی کاشته می شوند. فاصله مناسب بین 8 ردیف، 8 متر و بین هر درخت 3 تا 4 متر فاصله است.
این روش، امکان  می دهد تا فضای لازم برای هر درخت ایجاد شود تا بتواند نور کافی خورشید را جذب کند.

ارتفاع درخت گردو چندلر

ارتفاع نهال گردو چندلر باتوجه به سن آن متفاوت است و طبیعی است هرچه سن نهال بالاتر می رود ارتفاع آن بیشتر می شود.

ارتفاع نهال گردو چندلر یک ساله در حدود 30 الی 40سانتیمتر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر دو ساله حدودا 80 سانتیمتر تا 1 متر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر سه ساله بیش از یک متر است.

هرس نهال گردو چندلر به چه صورت انجام می شود؟

در طی عملیات هرس درخت گردو، 3 الی 5 شاخه اصلی را با زاویه های باز و به عنوان بازو انتخاب می کنند، فاصله شـاخه های اصلی از یکدیگر، می بایست حداقل 30 سانتی متر بوده و نیز در جهت های متفاوتی قرار گرفته باشـند.

برای اجرای هـرس نهال گـردو چندلر لازم است، تیپ تشکیل جوانه های زایشی (نوع عادت باردهی) و همچنین نحوه رشد ارقام مختلف را به خوبی بشناسید. عملیات هرس برای ارقامی که باردهی آن ها به صورت انتهایی است، به فرم جامی کلاسیک و برای ارقامی که باردهی جانبی دارند، به فرم محور تغییر شکل یافته، اجرا می شود. بعد از خرید نهال گردو چندلر از هرس آن غافل نشوید.

نهال گردو چندلر گلدانی

کاشت گردو در گلدان می تواند جذاب باشد که امروزه با پیشرفت علم این مورد محقق شده است. دوره رشد درخت گردو طولانی است و برای باردهی اقتصادی به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. امروزه با پیشرفت علم کشاورزی و اصلاج گیاهان، گونه هایی از گردو تولید شده که قد کوتاهتری دارند و زودبازده تر هستند.

نهال گردو چندلر گلدانی بعد از دو سال در گلدان به بار می نشیند و بعد از گذشت 5 سال می توانید از محصولات آن استفاده کنید. نهال گردو چندلر گلدانی قد کوتاهی دارد و تا 6 سالگی می توانید آن را در آپارتمان نگه داری کنید و از داشتن درختچه ای سبزرنگ در محیط خود لذت ببرید.
از ویژگی های منحصر به فرد نهال گردو چندلر گلدانی می توان به زودبازده بودن آن اشاره کرد. نهال گردو چندلر گلدانی کوتاه قد است و دربرابر سرمای بهاره مقاوم است.

احداث باغ گردو چندلر پیوندی

میزان باردهی درخت گردو چندلر در هکتار و خصوصیات درخت گردو رقم چندلر باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین انواع ارقام نهال  گردو برای کاشت شناخته شود. با احداث باغ گردو چندلر پیوندی می توانید سرمایه گذاری خوبی را انجام دهید. اگر باغ شما در منطقه ای با ارتفاع 0 تا 1500 متر است، می توانید از نهال گردو چندلر استفاده کنید و گردوهای باکیفیتی برداشت کنید.
برای آشنایی بیشتر با روش کاشت نهال گردو چندلر می توانید مقاله را نیز مطالعه کنید. در ادامه تمام آنچه برای احداث باغ گردو چندلر نیاز است را آموزش می دهیم.

نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی یکی از بزرگترین نهالستان های موجود در کشور است که در غرب کشور قرار دارد. نهالستان ارغوان نهال با تهیه و تولید انواع نهال گردو توانسته است طی سال ها فعالیت به یکی از بزرگترین تولید کننده های نهال گردو تبدیل شود.
چنانچه قصد خرید نهال گردو چندلر را دارید و یا برای کاشت این محصول نیاز به مشاوره دارید، میتوانید همین حالا با ما تمافاصله کاشت بین درختان گردو

درخت گردو بومی آسیای مرکزی می باشد که دارای ارزش بالایی در میان درختان دیگر است این ارزش می تواند بدلیل محصولات و خاصیت آن باشد.

امروزه با توجه به این ارزش باغ گردو زیادی احداث شد تا بسیاری از باغداران و کشاورزان سرمایه خود را روی گردو بگذارند.اما برخی سود بسیار عالی از کاشت داشتند و برخی دیگر از میزان باردهی و کیفیت کمتری بر خوردار بودند چرا؟

برای شروع هر کاری باید برنامه ریزی منظم و دقیقی داشت درخت گردو برای رشد و باردهی و کیفیت نیازمند فاکتورهایی است که باید به آنها توجه لازم را داشت.

فاکتورهای مهم در رشد نهال گردو : آبیاری – کوددهی – گرده افشان – هرس کردن و فاصله کاشت میان درخت گردو است.که در این مطلب می خواهیم به مورد آخر به خوبی بپردازیم و از اهمیت فاصله کاشت میان درخت گردو بگوییم.

وقتی تصمیم به کاشت نهال گردو می گیرید بایستی به فاصله کاشت در بین آنها بسیار توجه کنید.خب خیلی از فاکتورها برای رشد درختان گردو اهمیت دارند و بایستی به آنها اهمیت بدهیم. اما یکی از عامل های مهم در رشد و باردهی نهال گردو فاصله کاشت میان آنها است.

فاصله کاشت میان درخت گردو در بازدهی درخت موثر است.

یکسری از بررسی های لازم برای کاشت نهال گردو به منظور کیفیت بهتر چوب درختان گردو انجام گرفته است این فواصل با اندازه های متفاوتی شکل گرفت تا نتیجه را بخوبی بتوان مشاهده کرد.

درختان گردو وقتی رشد می کنند جدا از محصول خوب و باارزشی که به بار میدهند چوب خالص آن نیز بسیار ارزش دارد و می تواند بدلیل استحکام بی نظیری که دارد در بسیاری از کارها مثل ساخت مبلمان و وسایل چوبی خانه و برخی از جاها استفاده شود.

با توجه به اهمیت و ارزش درخت گردو از باردهی تا چوب و کیفیت محصولات تا آخر این مطلب مهم که درباره یکی از فاکتورهای مهم رشد نهال گردو است یعنی فاصله کاشت میان درخت گردو با ما همراه باشید .

اهمیت فاصله کاشت میان درخت گردو

 • درختان گردو بسیار نیازمند نوردهی مناسب می باشند تا به نهایت رشد برسند یعنی باید بگوییم نهال گردو نورپسند است و به شدت نوردهی می تواند در بازدهی موثر باشد. در آب و هوای معتدل تا مرطوب و مدیترانه ای, خشک و کوهستانی بسیار خوب رشد می کنند.اما برخی از گونه درخت گردو وقتی ارتفاع پیدا می کنند شاخ و برگ آنها با درخت کناری گره میخورد و نور لازم به شاخه های برخی از آنها نمی رسد پس بایستی دقت و توجه لازم و کافی را داشته باشید تا هر رقم نهال گردو را با توجه به مشخصات آن مثل ارتفاع با فاصله مناسب از یکدیگر بکارید.
 • عبور آسانتر باغداران و کشاورزان: با در نظر گرفتن فاصله کاشت میان درخت گردو عبور ماشین آلات و تراکتور بسیار آسان تر می شود و در هنگام عبور آنها دیگر به درخت آسیبی وارد نمی شود.

فاصله کاشت در میان نهال گردو در کیفیت و کمیت باردهی موثر است.

نکات مهم در اهمیت فاصله کاشت میان درخت گردو

 • طی یکسری تحقیقات انجام شده مشخص شد که میانگین فاصله میان ارقام نهال گردو 9 متر می تواند مناسب باشد.اما از همه مهمتر این مسئله بستگی به نوع نهال گردو دارد که پایه کوتاه است یا پایه بلند.

اگر بخواهیم به بررسی فاصله مناسب در میان نهال گردو بپردازیم باید در نظر بگیریم ارتفاع درخت و قطر آن نیز چقد رمی شود.برای مثال اگر را مورد کاشت قرار میدهید تا حدود شیش متر رشد می کند حالا فرض کنید در یک باغ گردو تعداد زیادی نهال چندلر را در کنار یکدیگر کاشته اید بایستی حد فاصل این ارقام بقدری باشد که به یکدیگر برخورد نکرده و شاخ و برگ آنها در هم گره نخورد

 • وقتی تصمیم به کاشت نهال گردو می گیریم بایستی تمامی ارتفاع و قطر و اندازه نهال را در نظر گرفته سپس اقدام به کاشت کنیم.وقتی درختان با قطر بالایی و ارتفاع خیلی زیادی کاشته می شوند بایستی اندازه لازم و متناسب را برای کاشت در نظر داشته باشیم.
 • درختان را در فاصله کمتر از 4*3 نکارید چرا که خیلی فاصله مناسبی نمی باشد.رعایت فاصله صحیح در بین درخت گردو اولین قدم برای رسیدن به محصولاتی باکیفیت می باشد که از نظر کمی و کیفی است.
 • برخی درختان را برای جلوگیری از باد در کنار یکدیگر می کارند مثل درختان تبریزی اما بایستی به فاصله کاشت درختان میوه نیز بسیار اهیمت بدهیم تا در رشد آنها خللی ایجاد نکند.

مزایا و معایب فاصله کاشت بین درخت گردو

در هر دو حالت فاصله کم و زیادی مزایا و معایبی را شاهد خواهیم بود. اگر فاصله میان درخت گردو را زیاد در نظر بگیریم از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه نخواهد بود.اگر نیز فاصله خیلی کم باشد شاخه ها در هم گره میخورند و سایه روی یکدیگر قرار می گیرد و نور کافی به آنها نمی رسد. بایستی طوری نور به درختان برسد که هیدرات کربن به آنها رسیده و ایجاد مشکل نکند.

فاصله کاشت در میان درخت گردو به نور رسانی درخت به دیگر شاخه ها کمک می کند و عبور و مرور راحت تر می شود.

فاصله مناسب  بین درخت گردو چقدر است ؟

فاصله دقیقی را برای همه درختان نمی توان گفت چون درختان گردو پایه کوتاه و بلند دارند و فاصله کاشت هر کدام با دیگری متفاوت می باشد.به عنوان مثال از درختان کوتاه قد می باشد و خیلی فاصله کاشت میان ارقام آنها نمی خواهد زیاد باشد اما درخت گردو پکان بلند قد است و ارتفاع آن تا حدود 40 متر میرسد و باید به حد فاصله میان آنها بیشتر توجه کنیم.

می توانید علاوه بر اهمیت فاصله کاشت به زمان کاشت نیز بسیار اهمیت بدهید بهتر است در زمستان ها این رقم را بکارید چرا که ریشه به خواب رفته و آسیب بسیار کمی به درخت وارد می شود.

برای آنکه از فاصله میان هر نهال گردو اطلاع داشته باشید کلیک کنید و لیست ارقام را مشاهده و اطلاعات لازم را بدست بیاورید.

جمع بندی اهمیت فاصله کاشت بین درخت گردو

اهمیت به یکسری از نکات می تواند میزان باردهی را افزایش بدهد و در کیفیت تاثیر بالایی بگذارد.

با توجه به اینکه فاصله کاشت می تواند اثر بسیار زیاد و مطلوبی را روی کیفیت و کمیت محصولات و چوب درختان گردو داشته باشد بایستی این حد را در نظر گرفته و برای کاشت رعایت کنیم.

در این مطلب سعی کردیم موارد و نکات مهم در زمینه فاصله کاشت میان درخت گردو را مورد بررسی قرار بدهیم.

ارقام بسیار زیادی از نهال گردو داریم که هر کدام به نحوی رشد می کنند و ارتفاع می یابند اگر حد فاصل آنها را بدرستی رعایت نکنیم در زمان کاشت ممکن است شاخ و برگ ها به یکدیگر برخورد کرده و در هم گره بخورد و این موجب می شود نوردهی لازم به درختان و شاخ و برگ آنها نرسد.

برای خرید نهال گردو و مشاوره رایگان می توانید از نهالستان نوین گردو عرضه کننده برتر ارقام نهال گردو اقدام نمایید.تمامی نهال هایی که انتخاب می کنید دارای کارت سلامت و قرنطینه استانی می باشد و می توانید با گارانتی و تضمین کیفیت و قیمت نهال های خود را خریداری نمایید.

مشاوره رایگان از سمت کارشناسان نوین گردو از کاشت تا برداشت گردو صورت می گیرد .جهت خرید و اطلاع از قیمت نهال گردو و مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا