سلامتی و پزشکی

. عبدالرضا بیگناه، رییس انجمن ملی زنبورداران و تولید‌کنندگان عسل ایران، در پاسخ …


.
?عبدالرضا بیگناه، رییس انجمن ملی زنبورداران و تولید‌کنندگان عسل ایران، در پاسخ به این‌که آیا شکرک زدن عسل نشان دهنده نامرغوب بودن عسل است یا خیر گفت:
.
به دلیل اینکه عسل را نمی‌شناسیم تصور می‌کنیم هر زمان که عسل شکرک زد پس تقلبی است، در حالی که این تفکر کاملا اشتباه است و شکرک زدن عسل دلیل بر نامرغوبی آن نیست بلکه اتفاقا برعکس است، یعنی عسل طبیعی و خالص بعد از چندماه شکرک می زند و عسلی که شکرک نزند حتما به آن مواد نگهدارنده اضافه شده است.
.
?وی با بیان این‌که عسل ماندگاری بالایی دارد، گفت: هرچه رطوبت عسل بیشتر باشد زودتر شکرک می‌زند و اگر رطوبت آن نیز کمتر شود این پدیده دیرتر اتفاق می‌افتد.
.
?رییس انجمن ملی زنبورداران و تولید کنندگان عسل ایران در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه سالانه حدود ۸۵هزارتن عسل در کشور تولید و حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ تن صادر می شود، اظهار کرد:
.
استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، مازندران و فارس بیشترین تولیدات عسل را دارند.
.
وی در پاسخ به این سوال که چطور می‌توان عسل با کیفیت را از عسل بی‌کیفیت تشخیص داد، گفت:
.
شرکت های بزرگ ثبت شده که بسته‌بندی عسل را انجام می دهند مسئول فنی آزمایشگاه دارند و کیفیت عسل تولید شده را بررسی می کنند. از طرفی سازمان های مربوطه چون سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو نیز نظارت مستقیم بر این شرکت ها دارند و اگر این شرکت ها مرتکب تخلفی شوند توسط تعزیرات جریمه خواهند شد. بنابراین شرکت های معتبر و ثبت شده عسل با کیفیت دست مردم می دهند.
.
به گفته او، گاهی مردم عسل را از افراد متفرقه و بدون هیچ نام یا لیبلی خریداری می‌کنند که سرشان نیز کلاه می‌رود.
رییس انجمن ملی زنبورداران و تولید کنندگان عسل ایران با اشاره به اینکه آب و هوا و میزان رطوبت، تنوع گیاهی، نوع منطقه (کوهستانی، دشت و…) و رنگ گل کیفیت عسل را تعیین می کنند و برای شناخت نوع و کیفیت عسل باید با اقلیم مناطق آشنا بود، گفت:مواد اولیه عسل گل است و حدود ۲هزارگونه گل در کشور داریم و همین امر باعث می شود تنوع عسل نیز در کشور بالا رود که از انواع عسل نیز می‌توان به عسل گون، کنار، شبدر، کاکوتی، یونجه، آویشن و..اشاره کرد.

برای تهیه عسل مرغوب می تونید به این آیدی پیام بدین:
@unique7ee ?جهت مشاوره و دریافت رژیم غذایی به
صورت غیر حضوری (آنلاین) می توانید به دایرکت مراجعه کنید?
@drghiasvand
.
⭕️ دکتر رضا غیاثوند؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی
رزرو نوبت:
09135955004
031-3266-5398 .

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه پزشکی و سلامت کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا