دانش و فناوری

صدای Sky در ChatGPT به دلیل شباهت با اسکارلت جوهانسون موقتا متوقف شد

شرکت OpenAI تصمیم گرفته است صدای Sky در ChatGPT را که شباهت زیادی به صدای اسکارلت جوهانسون دارد، به حالت “تعلیق” درآورد. این تصمیم پس از پوشش گسترده خبری و حتی اشاره به آن در برنامه Saturday Night Live گرفته شد.OpenAI در بیانیه ای اعلام کرد: “ما معتقدیم که صداهای هوش مصنوعی نباید به طور عمدی تقلید صدای یک فرد مشهور باشند. صدای Sky تقلیدی از صدای اسکارلت جوهانسون نیست و متعلق به یک بازیگر حرفه ای دیگر است که با صدای طبیعی خود صحبت می کند.”

بیشتر بخوانید:

  ChatGPT-4o مثل یک انسان به  شوخی های شما می خندد
  ردیت و OpenAI از یک همکاری جدید خبر دادند؛ChatGPT از گفتگوهای ردیت برای یادگیری استفاده خواهد کرد

OpenAI صدای Sky در ChatGPT را حذف کرد؟
میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI، در مصاحبه با The Verge توضیح داده که شباهت صدای Sky به صدای اسکارلت جوهانسون تصادفی بوده و عمدی در کار نبوده است. با این حال، سام آلتمن، مدیرعامل OpenAI، به نظر می رسد از این شباهت آگاه بوده و به نوعی آن را تأیید کرده است. او پس از این رویداد در شبکه اجتماعی X یک پیام کوتاه با کلمه “her” منتشر کرده است که به نظر می رسد به فیلم Her اشاره دارد. این فیلم، ساخته اسپایک جونز، درباره یک دستیار مجازی با صدای اسکارلت جوهانسون است و آلتمن قبلاً گفته بود که این فیلم مورد علاقه اوست.

این موضوع نشان می دهد که هرچند OpenAI به صورت رسمی ادعا می کند شباهت صدای Sky به صدای جوهانسون عمدی نبوده، اما آگاهی سام آلتمن از این شباهت و ارتباط آن با فیلم محبوبش، به نوعی تائیدی غیرمستقیم بر این شباهت است.
OpenAI ذکر نکرده است که آیا تماس یا چالش قانونی احتمالی در مورد شباهت صدای این دستیار با صدای جوهانسون یا نقشش در فیلم Her دریافت کرده است یا خیر.
بر اساس گفته های OpenAI، پنج پروفایل صدای فعلی ChatGPT از میان بیش از 400 بازیگر صدا و تصویر انتخاب شده اند. این شرکت به منظور “حفظ حریم خصوصی بازیگران” از اعلام نام آنها خودداری کرده است.
قابلیت های جدید دستیار صوتی ChatGPT قرار است “در هفته های آینده” به صورت محدود برای مشترکان ChatGPT Plus عرضه شود. OpenAI برنامه دارد تا در آینده صداهای بیشتری را معرفی کند تا “با علاقه ها و ترجیحات متنوع کاربران بهتر سازگار شود.”
بیشتر بخوانید: 

  طراحی لوگو با هوش مصنوعی
  سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی
  بهترین سایت های هوش مصنوعی
  بهترین هوش مصنوعی رایگان

منبع: theverge
 

دکمه بازگشت به بالا