دانش و فناوری

سرمایه گذاری بزرگ ژاپن در حوزه هواپیماهای برقی

دولت ژاپن به نظر به هدف کاهش آلودگی هوا قصد دارد تا سرمایه گذاری عظیمی در ساخت و توسعه هواپیماهای برقی و تجهیزات این هواپیماها داشته باشد.

براساس گزارش رویترز، دولت ژاپن تصمیم دارد تا وزارت بازرگانی این کشور، سیاست سرمایه  گذاری در تجهیزات هواپیماهای برقی را در کارگروه شورای این وزارتخانه مطرح کند. به نظر تصمیم دولت ژاپن به منظور حمایت از توسعه قطعات هواپیماهای برقی و کاهش انتشار دی اکسین کربن (CO2) درنظر گرفته شده است.
بیشتر بخوانید: ژاپنی ها سریعترین کامیپوتر کوانتومی جهان را می سازند
سرمایه گذاری بزرگ ژاپن در حوزه هواپیماهای برقی
ژاپن به منظور سرمایه گذاری برای ساخت هواپیمای برقی، برنامه دارد تا 30.6 میلیارد ین (205 میلیون دلار) جهت توسعه سیستم های سلول سوخت هیدروژنی هواپیمای برقی یارانه اعطا کند؛ سیستم هایی که امکان استفاده از آن ها در تولید الکتریسیته برای تأمین انرژی پیشران الکتریکی وجود دارد.

همچنین ادعا شده که دولت ژاپن 17.3 میلیارد ین جهت توسعه سیستم های سلول سوخت هیدروژنی این هواپیماها و 13.3 میلیارد ین برای توسعه سیستم های کنترل موتور با مصرف سوخت بهینه تخصیص خواهد داد.
با توجه به تصمیم ژاپن به منظور سرمایه گذاری قابل توجه در حوزه  تجهیزات این نوع از هواپیماها، به نظر این کشور آینده درخشانی در بازار مذکور دیده و قصد دارد به یکی از پیشگامان این صنعت تبدیل شود.
بیشتر بخوانید: 

    بالش مخصوص چرت زدن در محل کار توسط ژاپنی ها معرفی شد!
    معرفی یک ربات غول پیکر 3 میلیون دلاری در ژاپن [+عکس]
    افزایش 50 درصدی فروش خودرو برقی در نیمسال نخست 2023

دیدگاه شما در خصوص سرمایه گذاری ژاپن برای توسعه هواپیما های برقی جهت کاهش آلودگی چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا