اخبار بازارکسب و کار های برتر ایجی مارکت

حداقل سرمایه برای واردات از چین چقدر می باشد؟

حداقل سرمایه برای واردات از چین؛ واردات بهینه با حاشیه سود بالا

حداقل سرمایه برای واردات از چین، میزان پولی است که برای شروع تجارت با این کشور لازم است در نظر گرفته شود. این مبلغ شامل هزینه های مختلفی است که با پرداخت آن کالای مورد نظر به کشور وارد می شود. واردات از چین به عنوان یکی از اصلی ترین راه های تامین کالاهای مورد نیاز داخلی در سراسر جهان شناخته می شود. با رونق گرفتن تجارت جهانی تجار و شرکت های بازرگانی با هدف کسب سود بیشتر دست به مبادله با چین می زنند. یکی از مهم ترین مباحثی که در این زمینه مطرح می شود، در نظر گرفتن کمترین سرمایه لازم برای واردات از چین است.

رقم حدودی برای مبادله بسیار متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. بازرگانان می توانند با مبلغ 500 تا 2 هزار دلار تجارت با چین را شروع کنند. واردات از چین با کمترین هزینه امکان پذیر است اما برای اجرایی کردن آن به تخمینی همه جانبه احتیاج است. برای محاسبه دقیق تر سرمایه مورد نیاز، لازم است یک برنامه کسب وکار مفصل تهیه شود تا تمام هزینه ها و منابع مالی مورد نیاز در آن گنجانده شود. کمک گرفتن از مشاوران متخصص می تواند بازرگانان را در محاسبه دقیق تر و تصمیم گیری بهتر کمک کند.

آشنایی با حداقل سرمایه برای واردات از چین

تخمین حداقل سرمایه برای واردات از چین، به خصوص در ابتدای کار کمی دشوار است زیرا این موضوع به عوامل مختلفی از جمله شرایط خاص آن کسب وکار بستگی دارد. این مقدار ممکن است از چند هزار دلار تا میلیون ها دلار متغیر باشد. در حالت کلی واردات کالاهای کوچک تر و یا کم حجم تر ممکن است به سرمایه کمتر و کالاهای بزرگ تر و با ارزش بالا به سرمایه بیشتری احتیاج داشته باشند.

برای مثال اگر فرض کنیم 10 هزار دلار یک مقدار معمول برای شروع تجارت با چین است، این مقدار برای کسب وکارهای کوچک شروع مناسبی محسوب می شود اما تا زمانی که محاسبات دقیقی برای در نظر گرفتن تمام هزینه ها انجام نشود، نمی توان نظر قطعی داد.

عوامل موثر در تعیین حداقل سرمایه برای واردات از چین

عوامل مختلفی در تعیین حداقل سرمایه برای واردات از چین تاثیر دارد که در ادامه به بخشی از آن ها اشاره می کنیم.

 1. نوع کالا
 2. حجم سفارش
 3. هزینه های حمل ونقل و بسته بندی
 4. مالیات و عوارض وارداتی و ترخیص از گمرک
 5. سایر هزینه های مرتبط با واردات کالا (اجاره انبار، حقوق پرسنل و…)

به طورکلی به منظور تجارت با چین، هر چه کالای انتخابی بزرگتر و یا گران قیمت تر باشد، به سرمایه بیشتری برای وارد کردن آن به کشور احتیاج است.

نحوه محاسبه حداقل سرمایه لازم برای تجارت با چین

برای شروع تجارت با چین لازم است که ابتدا تمام هزینه های اولیه محاسبه شود. این هزینه ها شامل هزینه تاسیس شرکت، هزینه خریداری ماشین آلات و تجهیزات، هزینه مربوط به حمل ونقل و… است. مرحله بعدی تعیین هزینه های مرتبط با واردات کالا شامل قیمت محصول، مالیات و هزینه ترخیص از گمرک و هزینه حمل آن کالا است. همچنین تجار و بازرگانان هزینه ای اضافی برای پوشش دادن مسائل ناگوار و پیش بینی نشده در نظر می گیرند که این مقدار در تعیین حداقل سرمایه برای واردات کالا از چین تاثیرگذار است.

آشنایی با سودآورترین کالاها برای واردات از چین

چین یکی از کشورهایی است که با تولید کالاهای ارزان قیمت و کاربردی می تواند به نیاز بازار در سراسر دنیا پاسخ دهد. تجار و بازرگانان زیادی از جمله ایرانی ها به منظور کاهش هزینه ها و سودآوری بیشتر، به داد وستد و مبادله با چین می پردازند.

تعدادی از پرسودترین کالاهایی که براساس حاشیه سود بیشتر و تقاضای بالاتر انتخاب شده اند و می توانند درآمد خوبی برای بازرگانان به همراه داشته باشند، در جدول زیر مشاهده می کنید.

نام کالا قیمت عمده در هر 100 واحد سود بالقوه در هر سفارش 100 واحدی
محافظ صفحه نمایش 31 دلار 668 دلار
ماسک یک بار مصرف 50 دلار 648 دلار
رنده سیر 88 دلار 1071 دلار
رینگ لایت 470 دلار 3500 دلار
کوله پشتی 600 دلار 2999 دلار
شارژر موبایل وایرلس 248 دلار 1150 دلار
ست برس آرایشی 517 دلار 1482 دلار
لاک ناخن 576 دلار 1423 دلار

یکی از مهم ترین مواردی که لازم است در مراحل واردات از چین رعایت شود، درخواست نمونه تست محصول یا sample است. نمونه کامل محصول که golden sample نامیده می شود، پس از آماده سازی قرارداد اولیه و ارسال آن برای شرکت تولیدکننده به دست خریدار می رسد.

روش های کاهش هزینه های واردات از چین

کاهش دادن هزینه های واردات کالا نیاز به برنامه ریزی دقیق و انجام تحقیقات گسترده نیاز دارد. به کار بستن راهکارهایی مناسب برای کاهش هزینه های واردات از چین می تواند کمک زیادی به کسب وکارها کند و بر سودآوری آن ها تاثیر مستقیم داشته باشد.

برخی از روش هایی که می توان از آن ها برای کاهش هزینه ها استفاده کرد، عبارتند از:

 1. تحقیق و بررسی پیرامون انتخاب تامین کننده معتبر
 2. انتخاب روش حمل اقتصادی (حمل دریایی)
 3. مذاکره برای دستیابی به قیمت بهتر
 4. مطالعه قوانین و مقررات گمرکی
 5. سفارش دادن در حجم بیشتر
 6. بهینه سازی بسته بندی

کمک گرفتن از مشاورین متخصص و باتجربه در تجارت بین المللی می تواند ترفندهایی بهینه برای کاهش هزینه ها را با توجه به شرایط کسب وکار به بازرگانان پیشنهاد کند.

برای مثال بررسی تامین کنندگان جایگزین و محدود نکردن واردات به تامین کننده ای خاص یکی از این راهکارها است. خرید کالا در شرایط جشنواره ها و تخفیف های ویژه، راه دیگری است به کاهش هزینه ها نیز کمک می کند.

تامین حداقل سرمایه برای واردات از چین

برای تامین سرمایه لازم برای شروع واردات با کشور چین، امکان استفاده از منابع مختلفی وجود دارد. این منابع شامل گزینه هایی به شرح زیر است:

 • استفاده از سرمایه شخصی (پس انداز یا دارایی)
 • دریافت وام بانکی برای وارد کردن کالا
 • جذب سرمایه گذار یا شریک تجاری
 • استفاده از تسهیلات دولتی

به منظور تامین حداقل سرمایه برای واردات از چین به بررسی موارد فوق و انتخاب بهترین گزینه با توجه به شرایط فعلی احتیاج است. مشاوره گرفتن از کارشناس بازرگانی با افرادی که سابقه بیشتری در واردات از چین با کمترین هزینه دارند، راهگشا است.

جمع بندی حداقل سرمایه لازم برای واردات از چین

حداقل سرمایه برای واردات از چین به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به نوع کالا، حجم سفارش، هزینه های حمل ونقل، مالیات و عوارض و سایر هزینه های مربوط به واردات کالا اشاره کرد. میزان سرمایه مورد نیاز برای هر کسب وکار متفاوت است و تجار و بازرگانان برای انجام این کار به برنامه ریزی با محاسبات دقیق احتیاج دارند. واردات از چین با کمترین هزینه امکان پذیر بوده اما برای انجام آن لازم است اقداماتی انجام شود؛ با شناسایی تامین کننده مناسب و سفارش عمده می توان به مدیریت هزینه ها در این تجارت پرداخت.

گاهی  اوقات شرکت های تولید کننده جشنواره ها یا شرایط فروش فوق العاده ای تنظیم می کنند که استفاده از آن ها بسیار مقرون به صرفه است. همچنین مشاوره با متخصصان تجارت بین الملل و امور وارداتی می تواند به بازرگانان کمک کند تا بهترین تصمیم ها را در این زمینه گرفته و موفقیت خود را تضمین کنند. تخمین کمترین سرمایه لازم برای واردات از چین با در نظر گرفتن تمامی هزینه ها، انجام می شود تا موفقیت در بازارهای بین المللی را نصیب تجار ایرانی کند.

منبع: رسانه زوم لایف

دکمه بازگشت به بالا