دانش و فناوری

تصاویر جدید فاش شده از آیفون 16 پرو ماژول های بزرگتر دوربین آن را تایید می کنند

پیش از این شایعات درباره آیفون 16 پرو بیشتر بر روی صفحه نمایش بزرگتر و دکمه Capture متمرکز بود، اما اطلاعات جدید نشان می دهد که این دستگاه همچنین دارای ارتقاء های قابل توجهی در دوربین از جمله ماژول های بزرگتر خواهد بود. تصاویر جدید نشان می دهند که سنسورهای جدید نیاز به جزیره دوربین بزرگتری نسبت به آیفون 15 پرو دارند.تصاویر منتشر شده توسط Majin Bu از کیس آیفون 16 پرو به وضوح نشان می دهند که کیس ها دارای بریدگی های بزرگی برای دوربین هستند که نشان می دهد این گوشی دارای سنسورهای بزرگتری نسبت به مدل قبلی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

  بهترین گوشی های شیائومی از نظر دوربین
  بهترین گوشی های سامسونگ از نظر دوربین

سنسور 48 مگاپیکسلی ماژول های بزرگتر آیفون 16 پرو را توجیه می کند
انتظار می رود که آیفون 16 پرو به صفحه نمایش 6.3 اینچی مجهز باشد که 0.2 اینچ بزرگتر از مدل قبلی است. شایعه شده دوربین اصلی این گوشی از اندازه 1/1.28 اینچ به 1/1.14 اینچ ارتقا یافته به همین جهت انتظار می رود از کیفیت عکس برداری بهتری نسبت به آیفون 15 پرو برخوردار باشد؛ این در حالی است که در حال حاضر آیفون 15 یکی از بهترین گوشی های 2024 است که دوربین های بسیار با کیفیتی هم دارد.
دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض که از سال 2019 در آیفون ها استفاده می شده، در نهایت کنار گذاشته خواهد شد و جای خود را به سنسور 48 مگاپیکسلی Sony IMX903 خواهد داد. اینکه آیا این سنسور نیز بزرگتر از دوربین فوق عریض فعلی خواهد بود یا نه، هنوز مشخص نیست، اما اگر چنین باشد، دلیل افزایش اندازه جزیره دوربین مشخص می شود.

در نهایت، احتمالاً آیفون 16 پرو دوربین تله فوتو اپتیکال 12 مگاپیکسلی 5 برابری آیفون 15 پرو مکس را دریافت خواهد کرد، که قبلاً می دانیم بزرگتر از واحد تله فوتو آیفون 15 پرو است.
تمامی مدل های جدید آیفون به احتمال زیاد دکمه Capture متمرکز بر عکاسی را دریافت خواهند کرد، بنابراین منطقی است که اپل حداقل برخی از مدل های جدید را به دوربین های بهتری مجهز کند.
تصاویر لو رفته از مدل های آزمایشی قبلاً نشان داده بودند که آیفون 16 پرو سنسورهای بزرگتری نسبت به مدل فعلی خواهند داشت. البته هنوز مشخص نیست که مجموعه دوربین بزرگتر و اندازه صفحه نمایش بزرگتر چگونه بر ارگونومی گوشی تاثیر خواهد گذاشت.
مدل پرو به احتمال زیاد از یک تراشه جدید 3 نانومتری بهره مند خواهد شد و ممکن است عمر باتری بهتری نسبت به نسخه فعلی ارائه دهد.
بیشتر بخوانید: 

  بهترین گوشی تا 15 میلیون
  بهترین گوشی تا 20 میلیون
  بهترین گوشی تا 25 میلیون
  بهترین گوشی تا 30 میلیون

منبع: phonearena
  

دکمه بازگشت به بالا