دانش و فناوری

برکشایر هتاوی وارن بافت ، اصلی ترین سرمایه گذار اپل، 13 درصد از سهام خود را فروخت

برکشایر هتاوی وارن بافت با ارزیابی کامل سهام خود در ابتدای سال 2024 اعلام کرد که حدود 13 درصد از سهام اپل را در این دوره فروخته است.این اطلاعات از سوی این کنگلومرات در طول این هفته منتشر شد. با این حال، وارن بافت، تعهد خود به سرمایه گذاری در اپل را تأیید کرد. به گزارش CNBC، گزارش درآمدی سه ماهه اول 2024 برکشایر نشان داد که سرمایه این شرکت در اپل اکنون ارزش 135.4 میلیارد دلار دارد – که نشان می دهد که حدود 790 میلیون سهم دارد.

بیشتر بخوانید:

    فیس آیدی اپل با مدل  آیفون 18 پرو در سال 2026 عرضه خواهد شد
    تیم کوک: هوش مصنوعی اپل ویژگی هایی دارد که آن را از رقبا متمایز می کند

فروش 13 درصدی سهام اپل توسط برکشایر هتاوی وارن بافت
بر اساس قیمت سهام اپل، این به معنای فروش حدود 115 میلیون سهم است. با این حال، وارن بافت بزرگترین سرمایه گذار اپل به جز سرمایه گذاران ETF ف محسوب می شود.
وارن بافت در جلسه سالانه برکشایر هتاوی در روز شنبه، با ستایش از اپل، اعلام کرد که اپل به نظر این شرکت عملکرد باموفق تری نسبت به دو شرکت دیگری که برکشایر هتاوی بر روی آن سرمایه گذاری کرده است، یعنی آمریکن اکسپرس و کوکاکولا، عمل دارد.
با این حال، بافت جزئیات خاصی درباره دلایل فروش 13 درصد سهام اپل خود در چهارماه اول سال ارائه نکرد. اما به این اشاره کرد که قصد او از فروش سهام اپل، افزایش نقدینگی بوده و احتمالا از آن برای مقاصد دیگری مانند پرداخت بدهی یا سرمایه گذاری در شرکت های دیگر استفاده کند.
در این مراسم  تیم کوک، مدیرعامل اپل نیز حضور داشت و به CNBC گفت: ” باعث افتخار است که او در شرکت ما سرمایه گذاری کرده است.”
وارن بافت در 2023، 10 میلیون از سهام اپل را فروخت و بعدها اعتراف کرد که اشتباه  کرده است. پس از آن در ابتدای سال 2023، 1 درصد از سهام خود را که برابر با 10 میلیون سهم می شد هم فروخت. به این ترتیب این دومین سال متوالی است که بافت تصمیم به فروش بخشی دیگر از سهام خود را می فروشد.
بیشتر بخوانید:

    بهترین گوشی های 2024
    بهترین گوشی های گیمینگ 2024

منبع: 9to5mac
 

دکمه بازگشت به بالا