دانش و فناوری

اولین تماس تصویری با اینترنت استارلینک ؛ اتصال مستقیم دو گوشی به استارلینک

شرکت اسپیس ایکس یک ویدئوی جذاب از اولین تماس تصویری با اینترنت استارلینک منتشر کرده که در آن دو گوشی به صورت مستقیم و بدون تجهیزات به استارلینک متصل شده اند.
می دانیم که برای اتصال به اینترنت ماهواره ای استارلینک لازم است که حتماً تجهیزات سخت افزاری لازم شامل دیش ماهواره، گیرنده سیگنال و غیره را داشته باشید. اما ایلان ماسک برنامه جدیدی پیش گرفته که براساس آن قرار است همه دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی موبایل بدون تچهیزات سخت افزاری و به صورت مستقیم به اینترنت استارلینک متصل شوند.
شرکت اسپیس ایکس که تحت مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، مدتها قبل به دستور ماسک، در چندین مرحله ماهواره های مرتبط با اینترنت مستقیم استارلینک که به اختصار «Direct to Cell» نامیده می شود را به فضا فرستاد و حتی چندی پیش اولین پست در ایکس را نیز به صورت مستقیم بوسیله استارلینک منتشر کرد؛ البته این پست در صفحه ایلان ماسک منتشر شده بود. حال اسپیس ایکس ویدئویی جدید از اتصال مستقیم دو گوشی به اینترنت ماهواره ای استارلینک منتشر کرده که موفق به تماس تصویری شده اند.
بیشتر بخوانید: گزارش SpeedTest از سرعت اینترنت ایران در آوریل 2024
نخستین تماس تصویری با اینترنت استارلینک برقرار شد
اولین تماس تصویری با اینترنت ماهواره ای استارلینک توسط اسپیس ایکس و با همکاری که با اپراتور T-Mobile داشته است برقرار شد. ارتباط دو طرفه دو گوشی با اینترنت استارلینک قطعاً آینده درخشانی را در متصور می کند که بدون هیچگونه تجهیزاتی بتوان به اینترنت ماهواره ای پرسرعت و بدون محدودیت دست یافت. البته این مهم برای ایران دور از انتظار است و احتمالاً هیچگاه رنگ این اینترنت را نخواهیم دید.
در ویدئوی پایین نحوه ارتباط و تماس ویدئویی از اینترنت استارلینک را مشاهده می کنید:


این اتصال بوسیله ماهواره های اینترنتی سرویس اینترنت Direct to Cell برقرار شده که بارها و در چندین مرحله به سمت فضا فرستاده شده اند. به نظر می رسد که روند اتصال به این اینترنت در آینده فراگیر شده و اسپیس ایکس و ایلان ماسک مورد تحسین قرار بگیرند.
بیشتر بخوانید:
    بمباران برج میلاد در توییت ایلان ماسک ؛ هدف مالک ایکس چیست؟ 
    ایلان ماسک تائید کرد رقیب پلتفرم یوتیوب را می سازد
    بررسی سرعت اینترنت همراه اول و ایرانسل ؛ افزایش سرعت بر روی کاغذ!

نظر شما درخصوص ارتباط مستقیم به اینترنت استارلینک چیست؟ آیا این اینترنت پرسرعت و بدون محدودیت در ایران هم فعال خواهد شد؟ منتظر نقطه نطرات شما هستیم.
 

دکمه بازگشت به بالا