دانش و فناوری

شرکت خودرویی هواوی در مسیر 40 میلیاردی شدن؛ معامله هواوی با غول خودروسازی چین

ظاهراً شرکت خودرویی هواوی در مسیر شد قرار گرفته و به چیزی نمانده تا به ارزش بازار 40 میلیارد دلاری برسد. این ارزش بازار نتیجه معامله پرسود این غول فناوری است.
هواوی که چندی پیش ورود مستقیم خود به بازار خودروهای برقی را اعلام کرد، حالا درصدد فروش بخشی از سهام خود است که شرکت هایی همچون چانگان اتومبیل در صورتی که در این شرکت سهامدار شوند، می توانند نقش بسیاری در افزایش سهام شرکت خودرویی هواوی داشته باشند. برهمین اساس، احتمال می رود که ارزش شرکت خودرویی جدید هواوی به 35 میلیارد دلار برسد و در صورت این اتفاق افزایش سهم بیشتر نیز ممکن خواهد بود.
بیشتر بخوانید: خودرو برقی شیائومی Modena با قابلیت های پیشرفته به زودی کار خود را آغاز می کند
شرکت خودرویی هواوی به بازار نزدی به 40 میلیارد دلار می رسد
شرکت چینی هواوی به تازگی اعلام کرد که واحد شیوه های خودروی هوشمند خود را از شرکت اصلی جدا کرده و در مسیر احداث یک شرکت جدید برآمده است. این شرکت تمامی منابع و فناوری های اصلی شرکت مادر را دارا خواهد بود.
شرکت چانگان اوتو نیز اعلام کرده است که شرکت «چونگ کینگ چانگان اتومبیل» و شریک  های مربوط، حداکثر تا چند درصد از سهام شرکت جدید هواوی را در اختیار خواهند داشت.
در این ارتباطا، دو منبع آگاه نیز اظهار کردند:
«چانگان اوتو» و شرکت مادرش که گروه دولتی COEG است، قصد دارند به ترتیب حدود 35 درصد و پنج درصد سهم این شرکت جدید را خریداری کنند که بین 200 تا 250 میلیارد یوان ارزش خواهد داشت.

شرکت های کوچکتر دیگری نیز مانند شرکت دولتی FAW و دونگ فنگ موتور وجود دارند که قصد خرید 5 درصد از سهام شرکت اوتو را دارند و در حال حاضر درحال مذاکره با هواوی هستند.
اما بزرگترین سهامدار شرکت اوتو، هواوی است که 40 تا 50 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد و تا 2 یا 3 سال آینده نیز سهام خود را حفظ خواهد کرد.
یک منبع آگاه دیگر نیزد با ذکر جزئیاتی از قرارداد خودرویی هواوی مانند سهم ارزش و مالکیت، گفته است که قرارداد هنوز کامل و نهایی نشده و ممکن است دچار تغییراتی شود. لازم به ذکر است که قرارداد توسط رگولاتری چین نیز تأیید شده است.
همانطور که می دانید هواوی دراصل یک شرکت ارائه دهنده خدمات مخابراتی و تولیدکننده دستگاه های الکترونیکی باکیفیت مانند گوشی موبایل است. اما از سال 2020 که هواوی هدف تحریم های آمریکا شد این شرکت نیز با زیان های متعددی شد که درنهایت مجبور شد تا شرکت آنر را که تا پیش از این زیرمجموعه هواوی بود را بفروشد.
حال منابعی آگاه دیگری نیز گفته اند:
یک دلیل برای این فروش برنامه ریزی شده، مشکل هواوی برای رشد کسب و کار خودروی هوشمندش و نیاز به جبران سرمایه برای پوشش هزینه های تحقیقات و توسعه است. قرارداد پیشنهاد شده، راه را برای ثبت این شرکت جدید در بورس، همان طور که هواوی برنامه ریزی کرده است، هموار می کند.
بیشتر بخوانید:

    واردات خودرو برقی JMC قطعی شد [+مشخصات فنی و امکانات رفاهی]
    خودرو برقی جدید BMW با پریز برق خانه شما شارژ می شود!
    هواوی در تلاش است تا یک شبکه تراشه اختصاصی برای خود راه اندازی کند

نظر شما درخصوص افزایش سهام شرکت خودرویی جدید هواوی تا 35 میلیارد دلار چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت به اشتراک گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما بگذارید.
 

دکمه بازگشت به بالا