دانش و فناوری

 آیفون 16 پرو و پرومکس باریک ترین حاشیه های نمایشگر در تاریخ گوشی های هوشمند را خواهند داشت

به گزارش یک منبع معتبر، اپل قصد دارد در مدل های آیفون 16 پرو و پرو مکس، حاشیه های نمایشگر را به باریک ترین حد خود برساند.در حالی که آیفون 15 پرو و پرو مکس با حاشیه های بسیار نازک خود توجه بسیاری را جلب کرده اند، یک شایعه جدید ادعا می کند که اپل ممکن است این حاشیه ها را در مدل های جدید تا 40 درصد باریک تر کند که نسبت صفحه نمایش به بدنه را حتی بیشتر از قبل بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید:

  بهترین گوشی های 2024
  بهترین گوشی های گیمینگ 2024

مدل های آیفون 16 پرو و پرومکس نازک ترین حاشیه بین گوشی های هوشمند را دارند
کاربری Setsuna Digital در ویبو گزارش کرده که حاشیه های آیفون 16 پرو مکس شاید تا 1.15 میلی متر باریک شوند و حاشیه های آیفون 16 پرو نیز با 1.20 میلی متر، همچنان بسیار نازک خواهند بود. این ادعا با گزارش های قبلی که خبر از بزرگتر شدن نمایشگرهای آیفون 16 پرو و پرو مکس به اندازه های 6.3 اینچ و 6.9 اینچ می دادند، همخوانی دارد.
اگرچه Setsuna Digital نامی شناخته شده در زمینه افشای اطلاعات نیست، اما این شایعه به دلیل تأیید توسط افشاگر معروف Ice Universe معتبر به نظر می رسد. Ice Universe ادعا کرده که آیفون 16 پرو حاشیه هایی باریک تر از گلکسی S24 خواهد داشت و آن را به گوشی با “باریک ترین حاشیه های جهان” تبدیل می کند.

این افشاگر حتی رندر اولیه ای از این گوشی به اشتراک گذاشته است که حاشیه های فوق العاده نازک آن را نشان می دهد. اگرچه جزئیات دقیقی از نحوه اجرای این طراحی توسط اپل هنوز مشخص نیست، شایعات حاکی از آن است که اپل احتمالا از فناوری “ساختار کاهش حاشیه” برای دستیابی به این هدف استفاده کند.
با توجه به منابع و تلاش های قابل توجهی که احتمالاً در این زمینه به کار گرفته می شود، هنوز مشخص نیست که این فناوری جدید باعث افزایش قیمت آیفون 16 پرو و پرو مکس خواهد شد یا خیر.
بیشتر بخوانید: 

  بهترین گوشی های شیائومی 2024
  بهترین گوشی های سامسونگ 2024
  بهترین گوشی های پوکو 2024
  بهترین گوشی های هواوی 2024

منبع: gizmochina
 

دکمه بازگشت به بالا