دانش و فناوری

تیم کوک: هوش مصنوعی اپل ویژگی هایی دارد که آن را از رقبا متمایز می کند

تیم کوک طی جلسه ای که با مدیران و سرمایه گذاران اپل داشت، درباره ی مزیت های هوش مصنوعی این شرکت صحبت کرد و گفت هوش مصنوعی اپل قابلیت های جدیدی دارد که آن را نسبت به دیگر رقبا متمایز می کند.طی این جلسه، تیم کوک به کنفرانس  WWD  2024 اپل و برنامه هایی که قرار است در این مراسم اجرا شود صحبت کرد؛ اما به طور مستقیم به به ویژگی های هوش مصنوعی اپل در ios18 اشاره ای نکرد اما ادعا کرد که به زودی اتفاقات هیجان انگیزی رخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

    بهترین هوش مصنوعی رایگان
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن

هوش مصنوعی اپل بر حفظ حریم خصوصی متمرکز است
اگرچه کوک قبلاً اشاره کرده بود که اپل در حال کار بر روی یک هوش مصنوعی تولیدی است، اما این بار ادعاهای جسورانه تری داشت. به به گفته ی وی، هوش مصنوعی اپل مزایایی مانند موتورعصبی تراشه های آپل سیلیکون و تمرکز شرکت بر حریم خصوصی  دارد که آن را از دیگر رقبا متمایز می کند.
تیم کوک می گوید:
ما به قدرت تحولی و وعده هوش مصنوعی اعتقاد داریم و معتقدیم که ما مزایایی داریم که ما را در این دوره جدید متمایز می کند، شامل ترکیب منحصر به فرد اپل از ادغام سخت افزار، نرم افزار و خدمات، سیلیکون آپل نوین با موتورهای عصبی پیشرو صنعت و تمرکز ما بر حریم خصوصی که همه چیزی است که ما ایجاد می کنیم را تضمین می کند.
طبق شایعات متعدد، اپل در حال کار برای معرفی سری امکانات مبتنی بر هوش مصنوعی به سیستم عامل های خود در اواخر امسال است. برخی از این ویژگی ها ماه آینده در WWDC به نمایش گذاشته خواهد شد. این شامل امکاناتی مانند یک ربات چت، لیست های هوشمند موسیقی اپل و یک کمک مرورگر Safari برای خلاصه کردن مقالات است.
اپل در حال توسعه یک مدل زبانی مخصوص به خود بوده که قرار است آفلاین اجرا شود؛ به همین منظور با OpenAI  و گوگل برای اخذ مجوز فناوری های آن ها برای iOS 18 در حال مذاکره است.
بیشتر بخوانید: 

    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل

منبع: 9to5mac
 

دکمه بازگشت به بالا