گزارش: گوگل تلاش می کند وابستگی اش به مرورگر سافاری اپل را کاهش دهد

به گزارش The Information، گوگل در حال تلاش برای کاهش وابستگی خود به مرورگر سافاری اپل است. این اقدام به منظور آماده سازی برای نتایج احتمالی پرونده ضد انحصار وزارت دادگستری ایالات متحده انجام می شود.وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی تسلط گوگل بر صنعت جستجو است و یکی از جنبه های کلیدی این پرونده، توافق گوگل با اپل برای تبدیل شدن به موتور جستجوی پیش فرض در آیفون هاست.
گوگل سالانه بیش از 20 میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند تا این وضعیت پیش فرض را حفظ کند. این توافق از دید وزارت دادگستری باعث کاهش رقابت در صنعت موتورهای جستجو می شود.

بیشتر بخوانید:

    سری پیکسل 9 گوگل برخلاف نسل های قبلی به حسگر اثر انگشت اولتراسونیک مجهز می شود
    گزارش: توانایی های مدل های جدید Gemini در تجزیه و تحلیل داده ها آنقدرها که گوگل ادعا می کند خوب نیست

گوگل: بجای استفاده از مرورگر سافاری اپل از اپ ها گوگل استفاده کنید
گوگل تلاش می کند تا کاربران آیفون را به استفاده از اپلیکیشن های جستجوی خود مانند گوگل و کروم به جای سافاری تشویق کند. در چند سال گذشته، گوگل موفق شده است تا درصد جستجوهای انجام شده از طریق این اپلیکیشن ها را از 25٪ به 30٪ افزایش دهد. با این حال، این درصد هنوز پایین تر از هدف گوگل برای رسیدن به 50٪ تا سال 2030 است.
گوگل به دلیل توافق تقسیم درآمد با اپل، مجبور است بخشی از درآمد تبلیغاتی جستجوهای انجام شده در مرورگر سافاری اپل را به این شرکت پرداخت کند. با هدایت کاربران به سمت اپلیکیشن های خود، گوگل پول کمتری به اپل پرداخت می کند و از شر اتهام انحصارطلبی که به آن متهم شده خلاص می  شود.
گوگل سالانه 20 میلیارد دلار برای ماندن در پیش فرض مرورگر سافاری اپل پرداخت می کند
متقاعد کردن کاربران به استفاده از اپلیکیشن های گوگل به جای سافاری، چالش بزرگی برای این شرکت بوده است. منابع به The Information گفته اند که «غلبه بر این واقعیت که سافاری به طور پیش فرض بر روی دستگاه های اپل نصب شده، بسیار سخت است».
گوگل اخیراً رابی استاین، مدیر سابق اینستاگرام و یاهو، را برای هدایت این تلاش ها استخدام کرده است. یکی از اقداماتی که مورد بررسی قرار گرفته بود، محدود کردن ویژگی AI Overviews به اپلیکیشن های گوگل و جلوگیری از دسترسی کاربران سافاری به این ویژگی بود. با این حال، گوگل در نهایت از این حرکت صرف نظر کرد.
این گزارش نشان می دهد که تلاش های گوگل برای کاهش وابستگی به سافاری تاکنون موفقیت آمیز نبوده است. هنوز مشخص نیست که آیا این تلاش ها در آینده موفقیت آمیز خواهند بود یا نه، اما انتظار می رود حکم پرونده ضد انحصار وزارت دادگستری ایالات متحده در چند ماه آینده صادر شود.
بیشتر بخوانید: 

    گوگل مسیج به هوش مصنوعی Gemini مجهز شد
    موتورولا و گوگل برای اضافه کردن Gemini به گوشی های تاشوی ریزر 2024 توافق کردند
    گوگل Translate بزرگترین بروزرسانی خود را دریافت کرد؛ پشتیبانی از 230 زبان با کمک هوش مصنوعی

منبع: 9to5mac
 

دکمه بازگشت به بالا