دانش و فناوری

حالت تاریک iOS 18 تاثیر عمیق تر روی رابط کاربری سیستم عامل خواهد گذاشتiOS 18 به شما اجازه خواهد داد برای اپ های خود رمز عبور انتخاب کنید


سایت MacRumors طی گزارشی عنوان می کند که در iOS 18 انتخاب حالت تاریک برای آیفون شامل رنگ  تیره برای نمادهای برنامه صفحه اصلی خواهد بود. این ویژگی به برنامه های اپل محدود می شود و با فعال شدن حالت تاریک، رنگ سیاه به طور خودکار اعمال می شود. اپل می تواند به توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث یک API برای استفاده ارائه دهد که به این ویژگی اجازه می دهد با برنامه های غیر اپل نیز کار کند.

حالت تاریک iOS 18 تاثیر عمیق تر روی رابط کاربری سیستم عامل خواهد گذاشت

اواخر ماه گذشته متوجه شدیم که اپل به کاربران آیفون اجازه خواهد داد تا رنگ آیکون های برنامه های صفحه اصلی را تغییر دهند و حتی به اپ ها اجازه می دهد تا به هر نقطه از صفحه نمایش منتقل شوند. MacRumors می گوید که رنگ تیره برای نمادهای برنامه در حالت تاریک با ویژگی ذکر شده در ارتباط است. تغییر رنگ آیکون های برنامه های صفحه اصلی iOS در نهایت می تواند این امکان را برای کاربران آیفون فراهم کند تا برنامه های خود را شخصی سازی کنند و پیدا کردن عناوین خاص آسان تر و سریع تر شود.

به عنوان مثال، کاربر می تواند با ایجاد رنگ خاصی در همه برنامه های مرتبط با خبر و انجام همین کار برای رسانه های اجتماعی، برنامه های مالی و برنامه های مرتبط با سلامت، سرعت دسترسی خود به نرم افزار مد نظرش را افزایش دهد.

حالت تاریک در iOS

iOS 18 به شما اجازه خواهد داد برای اپ های خود رمز عبور انتخاب کنید

این گزارش همچنین اشاره می کند که در iOS 18، اپل به کاربران آیفون اجازه می دهد تا برنامه های خود را پشت Face ID، Touch ID و یا Passcode قفل کنند. این یک ویژگی حفظ حریم خصوصی بسیار مورد نیاز است که مدت زمان قابل توجهی است که در گوشی های اندرویدی موجود می باشد. مزیت داشتن چنین ویژگی کاملاً آشکار است. می توانید آیفون قفل شده خود را به شخصی بدهید تا یک وب سایت خاص یا عکسی را که اخیراً گرفته اید مشاهده کند، بدون این که نگران باشید که آن شخص می تواند یکی از برنامه های محافظت شده شما را باز کند و به سرعت برخی از اطلاعات شخصی شما را بدزدد.

در حالی که برخی از کاربران آیفون در گذشته تلاش می کردند برنامه های خود را با استفاده از Screen Time یا Shortcuts قفل کنند، زمانی که اپل iOS 18 را منتشر کند، چنین روش هایی ضروری نخواهد بود. به احتمال زیاد توسعه دهندگان قادر خواهند بود اولین نسخه بتای iOS 18 بلافاصله پس از مراسم WWDC فردا نصب کنند. انتظار می رود اپل در ماه جولای نسخه بتای iOS 18 را برای عموم مردم منتشر کند.

نظر شما درباره قابلیت های جدید iOS 18 چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا