هوش مصنوعی ادوبی می تواند ویدئوی تار را HD کند؛ [+ویدئو]

شرکت ادوبی به تازگی مدل هوش مصنوعی جدیدی به نام VideoGigaGAN را معرفی کرده که در زمینه ارتقای وضوح ویدیوهای با کیفیت پایین تا 8 برابر وضوح اولیه، گامی مهم برداشته است. هوش مصنوعی ادوبی می تواند وضوح تصاویر را بدون اینکه نویز آن افزایش یابد بهبود ببخشد. آنطور که ادعا می شود این هوش در مقایسه با روش های دیگر افزایش وضوح ویدیو، عملکرد بهتری دارد.استفاده از مدل های مولد و تشخیص دهنده (GAN) برای افزایش وضوح تصاویر متحرک با مشکلاتی از قبیل ایجاد المان های ناشی از لرزش مواجه هستند؛ اما VideoGigaGAN به دنبال ترکیب بهترین ویژگی های این روش با رویکردهای دیگر است تا ویدیوهایی با کیفیت بالا، بدون هیچ نویز یا لرزشی تولید کند.

بیشتر بخوانید:

    بهترین سایت های هوش مصنوعی برای گرافیست ها
    طراحی لوگو با هوش مصنوعی

قابلیت هوش مصنوعی ادوبی
هرچند برخی جزئیات مانند بافت پوست و چین وچروک ها در نمونه هایی که هوش مصنوعی ادوبی ارائه کرده کاملا تصنعی و قابل تشخیص هستند؛ اما عملکرد و نتایج حاصل از VideoGigaGAN به طور قابل توجهی طبیعی و واقعی به نظر می رسند، به طوری که به راحتی نمی توان تشخیص داد که آیا از هوش مصنوعی برای بهبود وضوح استفاده شده یا خیر.


هرچند که VideoGigaGAN در مرحله ی تحقیقاتی پیش نمایشی قرار دارد و هنوز تضمینی برای عرضه ی آن از طریق نرم افزارهای ادوبی مانند پریمیر پرو وجود ندارد، اما این معرفی نشان می دهد که ادوبی به دنبال توسعه و بهبود فناوری هایی است که به کاربران کمک کنند تا ویدیوها و تصاویر با کیفیت واقعی و بدون نویز و لرزش ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: 

    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی

منبع: زومیت

دکمه بازگشت به بالا