آزمایش قابلیت خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی

به تازگی طی یک اقدام آزمایشی فرآیند خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی در حال تست است تا خلاصه ای متنی از ویدیوها در اختیار کاربران قرار گیرد.
اخیراً گوگل در وب سایت پشتیبانی خود از ارائه ویژگی جدیدی برای یوتوب خبر داده که توانایی خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی به صورت خودکار و متنی را با زبان انگلیسی دارد. این قابلیت درنظر دارد تا با سرعت بالا هر چیزی که در ویدیو قرار دارد را طی توضیحاتی به کاربر ارائه کند. البته این توضیحات با چیزی که از سوی خالق اثر به عنوان توضیح ویدیو ارائه خواهد شد، تفاوت دارد.
بیشتر بخوانید: برچسب گذاری محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی توسط اینستاگرام
آزمایش قابلیت خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی
گوگل این روزها سخت مشغول توسعه قابلیت های گوناگون هوش مصنوعی است و هم اکنون نیز یکی از آن ها به طور آزمایشی به یوتوب افزوده شده است. این قابلیت هنوز صرفاً برای ویدیوهای انگلیسی کاربرد دارد و درواقع توانایی ارائه خلاصه ای از محتوای ویدیوها به کاربران به طور خودکار را دارد.
درحال حاضر به نظر این قابلیت یوتوب باعث خواهد شد که کاربران فریب ویدیوهایی که با تصاویر و عناوینی دروغین صرفاً در پی جذب کلیک مخاطبان هستند را نخورند.
هم اکنون قابلیت خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی صرفاً برای گروه کوچکی از کاربران و ویدیوها در دسترس قرار گرفته است. افزون براین، گوگل اعلام نکرده که کاربران کدام کشورها دسترسی به این امکان را پیدا خواهند کرد، بااین حال با توجه به اینکه قابلیت مذکور هم اکنون تنها برای زبان انگلیسی مورد آزمایش قرار می گیرد، عرضه آن به صورت سراسری و جهانی نخواهد بود.

در این زمینه یوتیوب از کاربران خود درخواست کرده تا درصورت روبرو شدن با این خلاصه های متنی، اقدام به اشتراک گذاری بازخورد خود با این شرکت کنند. متأسفانه فعلاً اسکرین شاتی از شکل ظاهری این خلاصه ها منتشر نشده است و لذا اطلاعی از اینکه در کدام بخش از رابط کاربری این پلتفرم این توضیحات جدید قابل مشاهده است، در دست نیست. اما اینکه متون مذکور در صفحه خود ویدیوها و صفحه جستجو نمایش داده شود، مورد تأیید قرار گرفته است.
به هرحال بنابر اعلام یوتوب آزمایش این قابلیت هوش مصنوعی از روز دوشنبه شروع شده؛ لذا کاربرانی که شرایط لازم را داشته باشند، می توانند آن را مشاهده کنند. به منظور آزمایش این ویژگی و دیگر ویژگی های آزمایشی یوتیوب می توانید به آدرس youtube.com/new مراجعه کرده و با اکانت خود در آنجا ثبت نام کنید. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که با ثبت نام در این صفحه امکان دسترسی به همه ویژگی های آزمایشی اعم از ویژگی خلاصه ویدیوها داشته باشید.
بیشتر بخوانید:

    شخصیت های دیجیتالی هوش مصنوعی متا از ماه آینده به متا و فیسبوک اضافه می شوند
    ابزار هوش مصنوعی TextToSample از توصیفات شما آهنگ می سازد!
    عدم نمایش ویدیوهای یوتیوب به کاربران سرویس های مسدودکننده تبلیغات!

دیدگاه شما در خصوص خلاصه سازی محتوای ویدیوهای یوتیوب با هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
.
 
منبع: دیجیاتو
  

دکمه بازگشت به بالا