دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

چرا در اینستاگرام ویدیو پست نمیشود؟

دست کم یک بار برای همه ی ما پیش آمده است که هنگام بارگذاری عکس یا ویدئو در اینستا دچار مشکل می شویم. معولا در این گونه مواقع خاموش و روشن کردن اتصال اینترنت مثل آب روی آتش عمل می کند. اما در مواردی نیز مشاهده می کنیم که مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام به قوت خود باقی می ماند، حتی بعد از خاموش و روشن کردن اتصال اینترنت! مقاله ی حاضر به همین سبب نوشته شده است تا دلیل پست نشدن ویدئو در اینستاگرام شناسایی و راه حل هایی برای آن ارائه شود. پس از تحقیق و جستجوی فراوان متوجه شدیم که علت بوجود آمدن مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام عمدتا از این سه مورد آب می خورد:

 • اتصال اینترنت ضعیف است.
 • ویدئوی شما استاندارد های لازم اینستاگرام را ندارد.
 • ویدئو یا اکانت شما بلاک شده است.

توجه: برای این که بتوانید به طور مداوم و بدون مشکل در پیج اینستاگرام خود فعالیت کنید، بهتر است تا با آشنا شوید. در این صورت در صورت بروز هر مشکلی خواهید توانست به راحتی و در کم ترین زمان، فعالیت پیج خود را به حالت عادی برگردانید.

ویدیوی آموزش حل مشکل آپلود نشدن ویدیو در اینستاگرام

در این ویدیو مشاهده میکنید که:

 • نکاتی که باید در ابتدا برای حل مشکل آپلود نشدن رعایت کنید
 • دلایلی احتمالی برای مشکل آپلود نشدن ویدیو
 • مشخصاتی که ویدیوی شما برای اینستاگرام باید داشته باشد

حل مشکل آپلود نشدن فیلم با چند راه حل سریع!

قبل از انجام هر کاری بهتر است موارد زیر را چک کنید و در صورت حل نشدن مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام، به راه حل های موجود در ادامه ی مقاله توجه نمایید.

 • چک کردن اتصال اینترنت.
 • آپدیت کردن اینستاگرام به آخرین نسخه ی موجود در گوگل پلی یا اپ استور.
 • چک کردن فضای ذخیره ی گوشی و پاک کردن بخشی از اطلاعات غیرضروری برای ایجاد فضای بیشتر.
 • تنظیم کردن تاریخ و ساعت گوشی.
 • استفاده از ابزار تغییر آی پی.

علت های آپلود نشدن فیلم در اینستاگرام!

همانطور که گفتیم علت های اصلی مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام سه مورد هستند، که در این بخش به ترتیب آنها را بررسی می کنیم و راه حل هایی را جهت رفع آنها معرفی می نماییم.

1. مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام: اتصال اینترنت ضعیف است!

رایج ترین دلیلی که سبب می شود تا کاربران نتوانند با موفقیت ویدئوی خود را آپلود کنند ضعیف بودن اتصال اینترنت می باشد. قطع و وصل شدن اتصال اینترنت یا ضعیف بودن آن می تواند سبب شود تا شما نتوانید با خیال راحت ویدئوی خود را پیجتان آپلود کنید. اما چطور می توان با این مسئله مقابله کرد؟برای حل کردن مسئله ی ضعف اتصال اینترنت ترفند های گوناگونی وجود دارد. ما در زیر به معرفی چند نمونه از این راهکار ها می پردازیم.

 1. مطمئن شوید تا از قوی ترین اتصال اینترنت موجود استفاده می کنید. ممکن است در جایی که شما ساکن هستید اتصال WiFi قوی تر از اتصال داده های تلفن همراه باشد، یا برعکس. به همین منظور اگر به هر دو راه های ارتباطی اینترنت دسترسی دارید آن موردی را انتخاب کنید که از سرعت و کیفیت بالاتری برخوردار است.
 2. اتصال WiFi یا داده ی تلفن همراه خود را قطع و مجددا وصل کنید. بعضی مواقع اتصال با گذر زمان ضعیف می شود و قطع کردن و وصل کردن مجدد آن موثر واقع می ‎شود.
 3. برنامه ی اینستاگرام خود را ری-استارت کنید. از برنامه خارج شوید، آن را از بک گراند حذف کنید و دوباره اقدام به باز کردن آن نمایید. بعضی اوقات باز کردن مجدد اپلیکیشن باعث رفرش شدن برنامه و حل مسئله ی شما می شود.
 4. گوشی همراه خود را ری-استارت کنید. احتمالا این روش یکی از رایج ترین ترفند ها برای حل مشکلات فنی است. بعضی اوقات هیچ دلیل منطقی و قانع کننده ای برای اثرگذاری این ترفند وجود ندارد اما با این وجود موثر واقع می شود.
 5. کش اینستاگرام خود را پاک کنید. پاک کردن حافظه ی پنهان یا کش اینستاگرام کار چندان دشواری نیست، در صورتی که از نحوه ی انجام این کار اطلاع ندارید، مقاله ی می تواند مفید باشد.

2. مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام: ویدئوی شما استاندارد های لازم اینستاگرام را ندارد.

عامل موثر دیگری که می تواند دلیل پست نشدن ویدئو در اینستاگرام باشد، ویژگی های ویدئویی است که شما در اینستا آپلود می کنید. در صورتی که ویدئویی را که در اینستاگرام بارگذاری می کنید، با یک گوشی یا دیوایس دیگر ضبط می نمایید و یا از برنامه های ادیت ویدئو برای ایجاد تغییرات در آن استفاده می کنید، لازم است توجه داشته باشید که ویدئو های شما باید دارای ویژگی های زیر باشد تا بتوانید آنها را در اینستاگرام آپلود کنید:

 • کدک تصویر (Video codec: H.264 codec / MP4)
 • کدک صدا (Audio codec: AAC audio codec at 44.1 kHz mono)
 • حداکثر عرض ویدیو (Size: maximum width 1080 pixels any height)
 • فریم ریت ویدیو (Frame rate: 29.96 frames per second)
 • بیت ریت ویدیو (Video bit rate: 3,500 kbps video bit rate)
 • طول ویدیو از لحاظ زمانی (Video length: 3 to 60 seconds)
 • نسبت تصویر (Video Ratio: 16:9 to 4:5)

3. مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرام: ویدئو یا اکانت شما بلاک شده است!!

مورد دیگر این است که اکانت شما بلاک شده باشد. در این صورت شما متوجه خواهید شد چرا که اینستاگرام از طریق ایمیل این خبر را به شما می دهد. اما گاها نیز این پیام در میان سایر پیام ها گم می شود. اما هر کس می دانید که اگر در معرض بلاک، شدوبن یا هر محدودیتی قرار بگیرد، قطعا یک ریگی به کفشش بوده است. اکنون با ارائه ی مثال قضیه را برایتان شفاف تر می کنیم:

 1. ارسال مداوم پست برای مدت طولانی می تواند شما را در معرض محدودیت اینستاگرامی قرار دهد.
 2. پست کردن محتوایی که مشمول قانون کپی رایت می شود.
 3. پست کردن محتوای حاوی خشونت.
 4. ریپورت شدن در دفعات زیاد.

دلایل عدم پست ویدیو در اینستاگرام

چه دلایلی سبب می شوند تا ویدئوهای شما در پلت فرم اجتماعی اینستاگرام آپلود و یا همان بارگذاری نشود؟ زمانی که بتوانید دلایل این موضوع را متوجه شوید، قطعا می توانید در این زمینه نیز عملکردهای بهتری را داشته باشید.در این قسمت به این موارد اشاره خواهیم کرد و سعی می کنیم تا راهکارهای مربوط به آن را نیز برای شما توضیح دهیم.

· حجم بالای ویدیو

گاهی اوقات به دلیل بالا بودن حجم ویدئو نمی توانید به خوبی ویدئوهای مورد نظر خودتان را بارگذاری کنید. بالا بودن حجم ویدیوها در حقیقت نیاز به سرعت بالای اینترنت دارد و این موضوع گاهی اوقات در دسترس نیست.از سوی دیگر نیز اگر حجم ویدئو بالا باشد برای آن که این ویدئو برای مخاطبان و فالورهای شما به نمایش دربیاید، نیاز به صرف اندکی زمان دارید.

· محتوای نامناسب

اینستاگرام یک پلتفرم اجتماعی است که هدف اصلی آن سرگرم کردن مردم می باشد. زمانی که محتواهای متفاوت و مغایر با این موضوع را در صفحه شخصی خود قرار دهید، احتمالا محتوا برای شما نمایش داده نمی شود.این موضوع سبب می شود تا این مسئله را به عنوان پست نشدن ویدئو بتوانیم در نظر بگیریم. فراموش نکنید که محتوای نامناسب علاوه بر آن که در صفحه شخصی شما قرار داده نمی شود، حتی ممکن است وضعیت صفحه شما را نیز از حالت پیشرفت به حالت سکون درآورد.آهنگ کپی رایت

· آهنگ کپی رایت

 گاهی اوقات ویدئویی که بر روی اینستاگرام پست می کنید، پست می شود اما در عرض مدت زمان کوتاهی همچون چند دقیقه و یا حتی یک ساعت از روی اینستاگرام پاک می شود. این موضوع به دلیل رعایت حق کپی رایت است.رعایت حق کپی رایت در ایران آن طور که باید و شاید مرسوم نیست، اما اینستاگرام به تازگی قوانین سختگیرانه و بسیار زیادی را در این زمینه وضع کرده است. مطابق با این قوانین هر ویدئو و یا عکسی که از آهنگ های اصلی و دارای حق کپی رایت استفاده کند از روی پیج پاک خواهد شد. این مسئله سبب می شود تا نتوانید ویدئوهای خودتان را آپلود کنید. برای رفع این مشکل یا باید به طور کلی از آهنگ های بدون حق کپی رایت استفاده کنید و یا آن که از آهنگ استفاده نکنید.

· به روز رسانی اپلیکیشن

گاهی اوقات ممکن است نسخه به روز شده و جدید اینستاگرام وارد بازار شده باشد، اما شما همچنان از نسخه های قدیمی استفاده کنید. این مسئله سبب می شود تا نتوانید ویدئوهای خود را به شکل مناسب و درستی آپلود کنید و احتمالا در همان میانه آپلود شدن ویدئوها با پیغام ارور آن مواجه خواهید شد.فراموش نکنید که به روز کردن این برنامه از گوگل پلی و یا اپل استور اهمیت زیادی دارد و سبب می شود تا کارایی های این برنامه به شکل دقیق تر و بهتری اجرا شوند.

· باز بودن برنامه ها

مورد بعدی که می تواند در ایجاد مشکل برای پست ویدئو در اینستاگرام پیشقدم باشد، موضوعی است که شاید به ظاهر پیش پا افتاده به نظر برسد، اما در نهایت تاثیر بسیار زیادی دارد. گاهی اوقات این موضوع به خاطر باز بودن دیگر برنامه ها و همچنین مصرف اینترنت توسط این برنامه ها است. این مسئله سبب می شود تا اینترنت بیشتری برای برنامه ها مصرف شود و سرعت اینترنت برای آپلود کردن ویدیو ها مناسب نباشد.

سوالات متداول

دلیل پست نشدن ویدئو در اینستاگرام چیست؟

✅ عموما اصلی ترین و رایج ترین دلیل پست نشدن ویدئو در اینستاگرام، وجود مشکل در اتصال اینترنت است. اما در مواردی نیز پیش می آید که مشکل مربوط به موارد دیگر باشد. در این مقاله می توانید تمام عوامل موثر در پست نشدن ویدئو را به همراه راه حل های آن مطالعه نمایید!

جمع بندی

ما در این مقاله عوامل موثر در مشکل گذاشتن فیلم در اینستاگرم را بررسی کرده ایم و همچنین راه حل های موجود را برای رفع آن، معرفی نموده ایم. عموما علت پست نشدن ویدئو در اینستاگرام به عواملی چون ضعف اینترنت، استاندارد نبودن ویدئو و بلاک شدن آن یا بلاک شدن اکانت شما مربوط است. تمامی عوامل ذکر شده در مقاله بررسی شده و راه حل هایی برای رفع و از میان برداشتن آنها ارائه شده است. در صورتی که همچنان در خصوص مشکل گذاشتن ویدئو در اینستاگرام سوالی دارید، آن را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

منبع:

smm panel services

telegram smm panel

دکمه بازگشت به بالا