عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

بررسی علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی محسوب می شود که از وظایف بسیاری در برنامه های شست و شو برخوردار است و این قطعه باید به صورت دوره ای نظافت شود چرا که درصورت وجود آلودگی در این قطعه، ماشین لباسشویی شما امکان انجام فرآیند شست و شو را به درستی نخواهد داشت و ممکن است لباس های شما پس از برنامه شست و شو همچنان کثیف باقی بمانند و عملکرد دستگاه با مشکل مواجه شده و این امر منجر به نیاز به شما خدمات در حوزه تعمیر لباسشویی مشهد شود.

برای تمیز کردن فیلتر و نظافت دوره ای این قطعه شما نیاز دارید تا فیلتر را جدا کرده و به تمیز کردن آن بپردازید اما در شرایطی ممکن است این قطعه بنا به علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی که می تواند عوامل متعددی را در برگیرد، قطعه باز نشود و شما نتوانید قطعه را تمیز کنید. آشنایی با انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی به شما کمک می کند تا در هنگام انجام این فرآیند به صورت دوره ای، درصورت بروز هرگونه مشکل بتوانید با داشتن اطلاعات کافی در جهت رفع آن اقدام کرده و فیلتر دستگاه را تمیز کنید.

آشنایی با وظایف فیلتر در ماشین لباسشویی

 فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از نکاتی که بهتر است پیش از آشنا شدن با انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی با آن آشنا شوید، وظایف فیلتر در این دستگاه است چرا که این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید درصورت بروز مشکلاتی که می تواند به علت وجود آلودگی در فیلتر ماشین لباسشویی برای دستگاه رخ دهد، در جهت رفع این مشکلات اقدام کرده و نیازی به بررسی دستگاه توسط تکنسین های مجرب در حوزه تعمیرات لوازم خانگی نداشته باشید.

یکی از مهم ترین وظایف این قطعه در ماشین لباسشویی، محافظت از پمپ دستگاه در مقابل آلودگی هایی همچون پرز، مو و … است چرا که این قطعه در قدم اول آب وارد شده به ماشین لباسشویی را تصفیه می کند و سپس آب تصفیه شده و بدون آلودگی را به سمت پمپ ماشین لباسشویی هدایت می کند. همانطور که در ابتدای این مطلب ذکر کردیم، این قطعه یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی محسوب می شود چرا که وجود هرگونه آلودگی در این قطعه می تواند منجر به وجود مشکلاتی همچون تمیز نشدن لباس ها پس از فرآیند شست و شو و همچنین تخلیه نشدن آب دستگاه پس از برنامه شست و شو شود.

این قطعه در پایین ترین قسمت ماشین لباسشویی قرار دارد که با استفاده از یک درب پوشیده شده است و شما برای نظافت این قطعه نیاز دارید تا در ابتدا درب را باز کرده و سپس به تمیز کردن فیلتر بپردازید که در این قسمت اهمیت آشنایی با انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی مشاهده می شود چرا که ممکن است شما در ابتدای فرآیند تمیز کردن فیلتر با مشکلاتی در باز شدن این قطعه مواجه شوید که باید برای نظافت این قطعه در ابتدا این مشکلات را رفع کنید.

نکته ای باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر فیلتر ماشین لباسشویی آلوده باشد و یا دستگاه کلا فیلتر نداشته، در نتیجه پس از فرآیند شست و شو لباس ها به درستی تمیز نخواهند شد و با آلودگی بیشتری مواجه خواهند شد.

اهمیت نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

 نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

نظافت فیلتر ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین نکاتی است که شما باید در نگهداری و استفاده درست از این دستگاه رعایت کنید چرا که نظافت این قطعه منجر به جلوگیری از بروز مشکلات متعددی مانند بوی نامطبوع دستگاه خواهد شد و در نتیجه لباس های شما پس از نظافت این قطعه پاکیزگی بیشتری خواهند داشت.

تاثیر آب سخت در نظافت فیلتر لباسشویی

آب سخت یکی از اصلی ترین علت هایی است که باعث نیاز این قطعه به تمیز شدن و نظافت دوره ای می شود چرا که ماشین لباسشویی برای تامین آب در برنامه شست و شو به آب شهری متصل است که این آب ممکن است مرتبط با محل زندگی شما از سختی مختلفی برخوردار باشد.

ورود آب سخت به ماشین لباسشویی می تواند منجر به بروز مشکلات متعددی شود که در ادامه به بررسی این مشکلات می پردازیم.

  • تمیز نکردن فیلتر ماشین لباسشویی در صورت سخت بودن آب مصرفی دستگاه می تواند منجر به ورود زنگ آهن به فرآیند شست و شوی لباس ها شده و در نتیجه لباس های شما پس از شست و شو، ممکن است لکه های قرمز داشته باشند.
  • کاهش راندمان فعالیت ماشین لباسشویی به دلیل فشار زیاد رسوب ها بر هیتر لباسشویی که می تواند باعث افزایش مصرف برق توسط ماشین لباسشویی شما شود و در نتیجه شما شاهد افزایش هزینه قبض برق خواهید بود.
  • گرفتگی لوله های ماشین لباسشویی که یکی از علائم ناشی از ورود آب سخت به داخل دستگاه است و باعث می شود که نیاز دستگاه به نظافت دوره ای در بازه زمانی کوتاه تری مشاهده شود.
  • علائم آلودگی فیلتر لباسشویی

آشنایی با علائم آلودگی این قطعه می تواند به شما در تخمین بازه زمانی نظافت دوره ای فیلتر ماشین لباسشویی کمک کند که در این قسمت به بررسی برخی از علائمی که نشان دهنده آلودگی این قطعه خواهند بود، می پردازیم تا شما با اطلاعات و آگاهی لازم در جهت نظافت و تمیز کردن این قطعه اقدام کنید.

  • خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین فعالیت
  • کار نکردن دکمه استارت دستگاه
  • نمایش خطای مرتبط با فیلتر در پنل لباسشویی
  • خشک نشدن لباس ها پس از برنامه شست و شو
  • تمیز نشدن لباس ها پس از برنامه شست و شو
  • بازه زمانی مناسب برای نظافت فیلتر ماشین لباسشویی

ممکن است پیش از آشنایی با علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی برای شما این سوال پیش آید که بازه زمانی مناسب برای نظافت این قطعه چه زمانی است؟ بهترین بازه زمانی برای نظافت دوره ای فیلتر ماشین لباسشویی، 3 الی 4 ماه است که این بازه زمانی ممکن است با توجه به عواملی چون میزان سختی آب شهری، نوع لباس هایی که در لباسشویی به شست و شوی آن ها میپردازید و … کوتاه تر شود و شما نیاز داشته باشید تا در بازه زمانی کوتاه تری به نظافت این قطعه بپردازید.

علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی شما در فرآیند آن رخ دهد، باز نشدن فیلتر است که این امر می تواند در مسیر نظافت دوره ای فیلتر ماشین لباسشویی و جلوگیری از بروز دیگر ایرادات برای دستگاه مشکل ساز باشد.

یکی از انواع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی می تواند وجود مواد زائد مانند مو و دیگر آلودگی ها در این قطعه باشد و یکی دیگر از این علت ها می تواند نوع مایع شوینده ای باشد که شما برای شست و شوی لباس ها به واسطه این دستگاه استفاده می کنید.

درصورتی که مایع لباسشویی که شما برای شست و شوی لباس های خود از آن استفاده می کنید از چسبندگی نسبتا بالایی برخوردار باشد، باقی ماندن این مایع در فیلتر لباسشویی می تواند منجر به باز نشدن این قطعه از ماشین لباسشویی و در نتیجه عدم نظافت این قطعه شود.

عیب یابی و رفع علت باز نشدن فیلتر لباسشویی

 عیب یابی فیلتر لباسشویی

در این قسمت به بررسی نحوه عیب یابی و رفع علت باز نشدن فیلتر ماشین لباسشویی می پردازیم تا شما درصورت مواجه شدن با این مشکل بتوانید در کوتاه ترین زمان به رفع این ایراد پرداخته و بتوانید به راحتی نظافت دوره ای این قطعه را انجام دهید.

برای بررسی علت این مشکل بهتر است شما در ابتدا آسیب فنی و خرابی این قطعه را بررسی کنید چرا که درصورت وجود خرابی و شکستگی در این قطعه باید به تعویض آن بپردازید که برای این کار شما نیاز به دانش فنی و تخصص خواهید داشت. مجموعه صانا سرویس یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه تعمیر لوازم خانگی است که شما می توانید درصورت بروز هرگونه مشکل در وسایل منزل خود اعم از ماشین لباسشویی، ظرفشویی و یخچال برای عیب یابی و رفع ایرادات از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

صانا سرویس متخصصان با تجربه ای در دیگر حوزه های تعمیر وسایل منزل دارد و درصورتی که شما با بروز مشکل در لوازم آشپرخانه خود مواجه شوید، می توانید از خدمات این مجموعه در حوزه تعمیر یخچال مشهد و تعمیر دیگر وسایل منزل استفاده کرده و در کوتاه ترین زمان وسیله خود را به عملکرد ابتدایی و بهینه خود بازگردانید.

دکمه بازگشت به بالا