عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

چگونه می توان قهوه را به صورت حرفه ای درست کرد؟

روش نگهداری قهوه

خواص قهوه گانودرما برای لاغری: در مورد نگهداری، توجه به این موضوع است. قهوه ی شما باید در برابر حرارت، رطوبت و نور، محافظت شود. عدم تازگی قهوه، به نوشیدنی ما طعم های تلخ و ماندگی اضافه می کند و مولکول ها و پیوندهای شیمیایی حاوی عطر و طعم های دیگر، که مورد علاقه ی ما هستند را از بین می برد. به شدت توصیه می کنیم که قهوه اسپشیالتی را در مدت یک ماه در بسته بندی  ای که هوا داخلش نباشد، مصرف کنید. این تاریخ تا سه ماه هم نوشته شده. و همین طور، قهوه را بلافاصله قبل از دم کردن قهوه، آسیاب کنید. قهوه های آسیاب شده ، به مدت کوتاهی عطر و طعم خود را از دست خواهند داد. حالا، می توانید بسته بندی های آسیاب شده ی قهوه را در نظر بیاورید. حالا شما می دانید که قهوه ی خوب چه ویژگی هایی دارد.

برای خرید قهوه در کمترین زمان و به راحت ترین روش می توانید به صورت آنلاین خرید کنید:

 روش ترکی

خواص قهوه گانودرما برای زود انزالی: یکی ازروش های قدیمی دم کردن قهوه که هنوز در خاورمیانه، آفریقای شمالی، ترکیه و یونان به کار می رود این است که قهوه را به همراه آب، داخل قوری می ریزند و اجازه می دهند که آرام به جوش آید. روش تهیه دقیق این نوع قهوه در ادامه آمده است.

روش تهیه:

1. دانه های قهوه باید به ریزترین اندازه آسیاب شده باشند.

2. ابتدا آب سرد را درون قهوه جوش بریزید. به ازای هر فنجان قهوه معادل سه چهارم فنجان را با آب سرد پر کرده و داخل قهوه جوش بریزید. سطح آب باید تا ابتدای گردنه یا تنگی قهوه جوش برسد و از آن بالاتر نرود وگرنه سرریز می شود.

3. اکنون پودر قهوه را به آب اضافه کنید. به ازای هر فنجان قهوه خوری آب، دو قاشق چای خوری قهوه.

4. می توانید در صورت تمایل به ازای هر دو قاشق چای خوری پودر قهوه، یک قاشق چای خوری شکر هم به قهوه اضافه کنید.

5. وقتی شکر کاملا در آب حل شد، اجاق گاز را روشن کنید؛ با شعله ای متوسط رو به کم. اگر شعله زیاد باشد قهوه تان می سوزد. در این مرحله قهوه را هم نزنید.

6. پس از گذشت زمان اندکی -حدود دو دقیقه- یعنی زمانی که حرارت به حدود 70 درجه می رسد، قهوه شروع به حباب زدن از کناره ها می کند. جمع شدن حباب ها حالتی روی سطح قهوه به وجود می آورد که آن را اصطلاحا «خامه قهوه» می نامند. در این مرحله قهوه را از روی حرارت بردارید تا حرارت و خامه کمی فروکش کنند. هرگز اجازه ندهید حرارت به بالاتر از 75 درجه برسد، چون مزه قهوه بیش از حد استخراج خواهد شد.

7. قهوه جوش را مجددا به آرامی و دقت روی شعله کم قرار دهید و سه بار این عمل را تکرار کنید تا خامه قهوه قوام بیاید.

8. قهوه را به آرامی در فنجان بریزید.

این نوع قهوه را گاهی شیرین مصرف می کنند. برای این کار چند حبه قند داخل قوری می ریزند و می گذارند تا همراه قهوه به جوش آید. گاهی به این قهوه هل هم اضافه می کنند. قهوه ترک، به این روش تهیه می شود. قهوه به دست آمده، نوشیدنی غلیظی است که رویش کف دارد و پودر قهوه هم در ته فنجان، ته نشین شده است. قهوه اسپرسو، با تحت فشارقراردادن آب داغ تهیه می شود. این روش برای تهیه انواع نوشیدنی های قهوه به کار می رود. قهوه اسپرسو طعم متمایزی داشته و به علاوه رویش ماده خامه مانندی جمع می شود.

قهوه جوش موکا

خواص قهوه گانودرما برای دیابت: در این روش از نوعی قوری به نام موکا که سه بخش دارد، استفاده می کنند.

 طرز تهیه قهوه اسپرسو با قهوه جوش موکا

1. ابتدا مخزن آب دستگاه موکاپات را تا زیر شیر فشار از آب پر کنید و مراقب باشید سطح آب از شیر فشار بالاتر نرود، چون در غیر اینصورت بخار لازم در دستگاه تولید نشده و قهوه طعم مطلوبی نخواهد داشت.

2. سبد را روی مخزن آب قرار دهید.

3. دانه های قهوه را به صورتی آسیاب کنید که پودر آن زیاد نرم نشود. اگر دانه های قهوه بیش از اندازه آسیاب شود، طعم قهوه به تلخی می زند، همچنین پودر قهوه از سوراخ های سبد عبور کرده و وارد مخزن آب پایینی می شود. سپس پودر قهوه را درون سبد بریزید.

4. با دست، قهوه اضافه روی لبه سبد را پاک کنید تا سطح قهوه درون سبد صاف شود. ولی قهوه را به هیج وجه درون سبد نفشارید، زیرا فشردن قهوه ی درون سبد باعث بالا رفتن فشار آب درون محفظه می شود.

5. قسمت بالای موکاپات را روی قسمت پایینی بپیچانید تا کاملا سفت شود.

6. موکاپات را روی حرارت ملایم و شعله ای قرار دهید که فقط کف آن را در برگیرد. طوری که همه حرارت در زیر دستگاه متمرکز باشد و کناره های آن به صورت مستقیم حرارت نبینند. حرارت را ملایم کنید تا قهوه نسوزد.

7. زمانی که قهوه آماده شود، از ستون عمودی وسط دستگاه با صدای سوت مانندی خارج می شود. قهوه باید به آرامی خارج شود، بنابراین اگر شعله زیاد بود آن را کمتر کنید.

8. پس از اینکه قهوه آماده شد، سر نازل شروع به کف کردن می کند، در این زمان بلافاصله حرارت را خاموش کنید تا قهوه نسوزد.

9. قهوه اسپرسو آماده است، آن را در فنجان بریزید و از خوردن اسپرسوی خانگی لذت ببرید.

10. پس از اتمام کار، دستگاه موکاپات را با آب ولرم و دست شسته و خشک کنید.

قهوه جوش های خانگی مخصوص تهیه قهوه فرانسه

قهوه ای که با فرنچ پرس دم می کشد، بسیار قوی و غلیظ است. این قهوه تنها در کمتر از 5 دقیقه آماده نوشیدن می شود. همچنین بهتر است بلافاصله پس از دم کشیدن، آن را میل کنید تا بیش از اندازه نیاز دم نکشد؛ چون خیلی تلخ می شود.

 طرز تهیه قهوه با فرنچ پرس

1. به مقدار ظرفیت دستگاه فرنچ پرس تان آب بجوشانید.

2. هنگامی که آب در حال جوشیدن است، دانه های قهوه را بسابید. چنانچه قهوه سابیده می خرید، توجه داشته باشید که دانه ها نباید خیلی ریز سابیده شده باشند؛ وگرنه هم از توری دستگاه عبور می کنند و هم قهوه تان تلخ می شود.

3. بهتر است نسبت قهوه به آبی که درون فرنچ پرس می ریزید، 1 به 10 باشد. یعنی در ازای 300 میلی لیتر آب از 30 گرم قهوه سابیده شده استفاده کنید.

4. قهوه سابیده شده را درون فرنچ پرس بریزید.

5. سپس دو برابر مقدار قهوه آب داغ به آن اضافه کنید. یعنی اگر 30 گرم قهوه دارید، ابتدا 60 میلی لیتر آب به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که آب نباید در نقطه جوش باشد؛ داغ باشد، کافی است.

6. آنگاه با قاشقی ترجیحاً چوبی به آرامی هم بزنید و حدود 30 ثانیه صبر کنید تا قهوه خود را باز کند.

7. سپس ادامه آب را اضافه کنید و در فرنچ پرس را بگذارید. اما صافی فرنچ پرس را تا زمانی که قهوه کاملاً دم نکشیده است، به پایین فشار ندهید.

8. بعد از 4 دقیقه قهوه فرانسه شما آماده است. فیلتر را خیلی آهسته به پایین فشار دهید. به این کار پرس کردن می گویند. اگر فیلتر خیلی راحت و با سرعت به پایین رفت، یعنی آسیاب دانه قهوه شما خیلی درشت است. اگر پیستون خیلی سفت بود، بدانید که به آسیاب درشت تری نیاز دارید.

9. حواستان باشد که بلافاصله پس از پرس کردن، قهوه را درون فنجان بریزید. اگر قهوه به همان حالت باقی بماند، بیشتر دم می کشد و عطر و طعم دلپذیر خود را از دست می دهد.

از این نوع قهوه جوش برای تهیه چایی هم می توان استفاده کرد. استفاده از این نوع قهوه جوش و یا قهوه ساز موکا تقریبا کیفیت یکسانی دارد و اکثرا این مدل موردتوجه قرار می گیرد. خرید این قهوه جوش به دوستانی که به تازگی مایل به خرید قهوه ساز هستند توصیه می شود.

قهوه جوش های خانگی اسپرسو مجهز به شیر بخار

به این گونه قهوه ساز ها که اسپرسو هم درست می کنند قهوه ساز اسپرسو می گویند. درحقیقت این مدل، مدل پیشرفته و کاراتر قهوه جوش ویکیوم است. اگر به کیفیت قهوه ای که درست می کنید اهمیت می دهید، استفاده از قهوه ساز اسپرسو به شما توصیه می شود

دکمه بازگشت به بالا