اخبار بازارکسب و کار های برتر ایجی مارکت

ساخت استخر پرورش ماهی خاویاری

آوازه شهرت ماهیان خاویاری نه به جهت تولید گوشت بلکه ازنقطه نظر ماده ای اختصاصی بنام خاویار می باشد. خاویار درواقع تخمک گونه ای از ماهیان خاص بنام

تاس ماهیان است. این ماده از جهت غذایی، دارای ارزشی فوق العاده بالایی می باشد به همین دلیل از آن تحت عنوان مروارید سیاه یاد می کنند. این ماده ارزشمند با طعم و خواص ویژه خود در سرتاسر جهان توانسته طرفداران زیادی را به سمت وسوی خود بکشاند. همچنین غذایی که از آن طبخ می گردد در اکثر رستوران ها باقیمت گزافی به فروش می رسد.

در همین راستا قصد داریم از طریق این وب سایت، پستی را مبنی بر صفرتا صد پرورش ماهی خاویاری منتشر کنیم امید است که اطلاعات آن برای دوستان گرامی اثربخش باشد. پس به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این پست با ما باشید:
کلیاتی درباره آشنایی با ماهی خاویار:

تولیدمثل ماهی خاویاری:
ماهی خاویاری از دسته ماهیان تخم گذار است که به صورت تصادفی بین تخمک و اسپرم شناور در آب لقاح صورت می گیرد. و روند تکاملی آن ها بعد از لقاح تخم شامل مراحل تولید لارو، تولید بچه ماهی و درنهایت ماهی بالغ است. معمولاً اکثر ماهیان خاویاری برای تخم ریزی در فصل بهار به سمت آب شیرین رودخانه ها مهاجرت می کنند. و بعد از گذراندن مرحله لاروی، بچه ماهی حدود 6 ماه در آب رودخانه می ماند و بعدازآن روانه آب دریا می شوند و ادامه بلوغ را در آنجا می گذرانند. در این آبزی جنس نر زودتر از ماده به بلوغ می رسد.

مهم ترین گونه های ماهی خاویاری:
تاکنون بیش از 27 گونه از این خانواده شناسایی شده است که هرکدام از آن ها دارای زیرگونه هایی می باشند. اما مهم ترین گونه های ماهی خاویاری عبارت اند از :
1- فیل ماهی (بلوگا): یکی از باارزش ترین ماهیان خاویاری ازنقطه نظر کیفیت خاویار است. و به دلیل قابلیت پرورش در آب چاه و رودخانه، تحمل محدوده دمایی بالا و رشد بیشتر، در اغلب مراکز پرورشی کشور ازآن جهت ماهی مولد استفاده می کنند. این گونه از ماهی خاویاری به وفور در دریای خزر، سیاه و آزوف یافت می شود. از مهم ترین عیوب پرورش فیل ماهی دیر به سن بلوغ رسیدن و دوره پرورش طولانی تر است که پرورش آن را با محدودیت هایی روبه رو می کند. سن بلوغ در جنس نر و ماده به ترتیب 14 و 17 سالگی است.

2- قره برون (تاس ماهی ایرانی): این گونه هم یکی از گونه های باارزش خاویاری است که اغلب در نواحی جنوبی دریای خزر یافت می شود و تولید خاویار آن بعد از فیل ماهی در درجه دوم اهمیت قرار دارد. و به دلیل بلوغ زودرس و رشد سریع، حدود یک سوم از کل گله مولد پرورشی را تشکیل می دهد. سن بلوغ جنس نر 8 و ماده 12 سالگی است. و از ماهی بالغ حدود 2 کیلوگرم می توان خاویار استحصال نمود.

3- ازون برون (دراکول): محل زیست این ماهی دریای خزر، سیاه و آزوف است. یکی از زودرس ترین گونه های ماهی خاویار با بلوغ 6 سالگی است. به همین دلیل اکثر پرورش دهندگان تمایل زیادی به استفاده از این ماهی برای تشکیل گله های مولد خوددارند. به طور میانگین از این ماهی می توان حدود 5/1 کیلوگرم خاویار برداشت نمود. به دلیل بالا بودن میزان پروتئین گوشت و خاویار این ماهی جزء گونه های ارزشمند استخرهای پرورشی به حساب می آیند.

4- شیب: این ماهی که در دریای خزر، سیاه و اورال زیست می کند دارای بلوغ جنسی 9 تا 12 سالگی است. و تقریباً از این ماهی می توان 2/2 کیلوگرم خاویار به دست آورد.
5- چالباش (تاس ماهی روسی): پراکنش این ماهی در حوزه دریای سیاه، آزوف و خزر است. نرها در سن 9 تا 12 و ماده ها در سن 8 تا 12 سالگی به سن بلوغ می رسند.

گونه های مذکور از بهترین نژادهای پرورشی جهت تولید خاویار و گوشت هستند که همه این ها در حوزه دریای خزر یافت می شوند. اما گونه های دیگری همانند تاس ماهی سیبری، استرلیاد و دورگه بستر (حاصل تلاقی فیل ماهی و استرلیاد) وجود دارند که برای تولید گوشت و خاویار پرورش داده می شوند.

اهداف تولیدی و اقتصادی پرورش ماهی خاویار:

3- تولید چرم: از پوست به دست آمده از ماهی خاویار در صنایع چرم سازی جهت تولید کفش، کیف و….استفاده می شود. چرم حاصل از پوست ماهی در عین ظرافت از دوام بالایی برخوردار است.

4- سایر فراورده های جانبی: همچنین از غضروف های به دست آمده از این آبزی برای مصارفی همانند داروهای پزشکی و چسب سازی مورداستفاده قرار می گیرد.

مهم ترین مراکز پرورش ماهی خاویار در داخل و خارج از کشور:

در عصر حاضر ایران مهم ترین مرکز تولید خاویار در جهان است که در این سال ها کشورهایی همانند چین، فرانسه و آمریکا توانسته اند تا حدودی نبض بازار مصرف جهانی را در دست بگیرند و به رقبای جدی برای ایران تبدیل شوند.
در داخل کشور هم گرچه ماهی خاویار به طور اختصاصی در شهرهای شمالی پرورش داده می شود اما در سایر استان های کشور همانند استان قم، فارس، مرکزی، کرمانشاه، قزوین و آذربایجان غربی نیز این آبزی گران بها پرورش داده می شود.

چگونگی پرورش ماهی خاویاری:

1- استخر پرورش ماهی خاویار: ماهی خاویار را می توان در سیستم های متراکم، نیمه متراکم، گسترده و مداربسته پرورش داد. که می توان برای این کار از استخر خاکی، بتونی و فایبرگلاس بهره برد. تمام روش های فوق (متراکم، نیمه متراکم، گسترده و مداربسته) را می توان در استخرهای بتونی و یا فایبرگلاس پیاده نمود. اما در استخرهای خاکی به دلیل گستردگی و فضای بیشتر می توان روش های گسترده و نیمه متراکم را اجرا کرد.

ابعاد استخر پرورشی ماهی خاویاری بر اساس نوع سیستمی که در آن به کار گرفته می شود متفاوت است. به عنوان مثال ابعاد استخر به شیوه متراکم (15 کیلوگرم در هر مترمربع) در مقایسه با نیمه متراکم و گسترده بسیار کمتر است. در یک استخر بزرگ به ابعاد 10در 10 و با یک استخر کوچک با ابعاد 3 در 3 می توان یک تن ماهی خاویار برداشت نمود.

امروزه برای پرورش ماهیان خاویاری بیشتر از استخرهای فایبرگلاس استفاده می کنند. و به دلیل اندازه های مختلف این حوضچه، حتی می توان پرورش ماهی خاویار در منزل را نیز اجرا نمود. از مهم ترین مزایای این حوضچه ها می توان به سطوح صاف که مانع از خراشیدگی ماهی می شود و همچنین محدود بودن سطح آن ها و درنتیجه مدیریت آسان تر اشاره نمود.

بعد از انتخاب استخر و نوع بستر مورداستفاده با توجه به تراکم استخری بایستی اقدام به آبگیری آن نمود. برای آبگیری می توان از منابع آب چشمه، چاه، قنات، رودخانه و دریا بهره برد.

2- استفاده از بچه ماهی برای پرورش:

برای این کار می توان به دور روش اقدام نمود:

1- پرورش لارو: در این روش می توان بعد از هچ شدن تخم ها لارو را تا رسیدن به مرحله بچه ماهی نو رس نگهداری نمود. که برای این مرحله می توان از حوضچه های فایبرگلاس با ابعاد 5/0×7/1×7/1 با ظرفیت 12000 قطعه استفاده نمود. سپس بعد از رسیدن بچه ماهی نو رس به بچه ماهی 3 گرمی می توان آن ها را به حوضچه های دیگر منتقل کرد.

2- خرید بچه ماهی: یا می توان برای پرورش، مستقیماً بچه ماهی که دارای وزن 3 گرم هستند را از مراکز پرورشی خریداری نمود. معمولاً قیمت بچه ماهی خاویار بر اساس خاویار و گوشت گونه آن تعیین می شود. به عنوان مثال بچه ماهی گونه فیل ماهی به دلیل کیفیت بالای خاویار و گوشت آن در بازار به مبلغ بیشتری به فروش می رسد.

3- فراهم نمودن شرایط لازم برای پرورش ماهی خاویار در استخر:
•    بهترین دما برای پرورش اکثر ماهیان خاویاری دمای 19 الی 25 درجه سانتی گراد است که بالا و یا پایین شدن دما تأثیر بسزایی در رشد این آبزی دارد به عنوان مثال در دمای کمتر از 6 و یا بیشتر از 30 درجه سانتی گراد مرحله تغذیه متوقف می شود و درواقع رشد این گونه از ماهیان هم متوقف می گردد.
•    در حوضچه هایی که جریان آب و اکسیژن زیاد است می توان از آب گرم استفاده نمود ولی باید سعی نمود که دمای آب از 35 درجه سانتی گراد بالا نرود.
•    در استخرهای خاکی بایستی هر 4 و 5 روز آب داخل حوضچه تعویض گردد و دما در آن نباید بیشتر از 28 درجه سانتی گراد شود.
•    میزان شوری آب پرورش ماهیان خاویاری 10 گرم در هر لیتر است. اگرچه آن ها قادرند میزان بالاتری از این مقدار را هم تحمل کنند.
•    بهترین میزان اسیدیته آب، خنثی و تا حدودی بازی است که به طورمعمول بین 7 تا 5/8 در نظر گرفته می شود.
•    میزان اکسیژن آب حداقل 6 میلی گرم و میزان گازکربنیک حداکثر 5 میلی گرم در لیتر است.
•    برای ضدعفونی استخر می توان در هر هکتار 2 تن آهک به کاربرد.
•    میزان رویش گیاه در کف استخر نباید زیاد باشد و سالانه باید گیاهان اضافی را از کف استخر برداشت نمود.
•    به دلیل تجمع بچه ماهی ها در کف استخر نباید استخر را زیاد آبگیری نمود.
•    و…

تغذیه ماهی خاویاری:

تمام گونه های تاس ماهیان گوشت خوار هستند. و آن ها قادرند که از انواع زئوپلانکتون ها، موجودات کف زی، نرم تنان، سخت پوستان و انواع ماهی تغذیه کنند. خوراکی که در جیره غذایی ماهیان پرورشی خاویاری استفاده می گردد باید تأمین کننده پروتئین و انرژی در تمام مراحل زندگی آن ها باشد.
در تکثیر مصنوعی این آبزی از اقلام خوراکی همانند پودر ماهی، پودر خون، پودر گوشت، آرد گندم، آرد ذرت، مخمر، انواع ویتامین، چربی و… در جیره غذایی آن ها به کاربرده می شود که به صورت پلت شده از کارخانه های خوراک آبزیان می توان تهیه نمود.

https://berke.ir/ساخت-استخر-پرورش-ماهی-خاویاری/منبع:

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا