جلوگیری از کم شدن فالوور

موضوع جلوگیری از ریزش فالوور اینستا به روند صعودی رشد و پیشرفت اینستاگرام در سراسر جهان مرتبط میشه. همین روند رو به صعود باعث شده تا مردم بیشتری از سراسر جهان به فکر داشتن پیج و ساخت پروفایل خودشون در این شبکه اجتماعی باشن. اما خیلی زود به این نتیجه می رسن که جذب فالوور و بازدید بالا به سادگی فیسبوک و توییتر نیست و گاهی هم دست به خرید اکسپلور اینستاگرام یا فالوور میزنند.

جلوگیری از ریزش فالوور اینستا

جذب فالوور برای صفحه ها در اینستاگرام کار آسونی نیست. و تازه از یه جایی حتی می تونه باعث ناامیدی صاحبان صفحه ها بشه. اگه روند جذب فالوور به خوبی پیش نره، سوال خیلی از کسانی که بیزینسی در اینستاگرام دارن این هست که آیا این پلتفرم ارزش سرمایه گذاری داره یا نه.

امروز ما در این مقاله قراره در وهله اول، دلایلی که موجب کاهش جذابیت و فالوور های اینستاگرام میشن رو بازگو کنیم. سپس راه های جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام رو در اختیار شما قرار می دیم.

دلایل ریزش فالوور

در اینستاگرام، همین که شما توجهی به کامنت ها و نظراتی که مخاطبان در زیر پست های شما آپلود می کنن نداشته باشین، کار ارتباط با مردم رو خراب کردین. همونطور که همه می دونیم اینستاگرام یه شبکه اجتماعیه. بنابراین اگه سعی در ارتباط با مخاطبان خود نداشته باشین، اونها خیلی ساده شما رو کنار می ذارن و سراغ رقبای شما میرن.

همچنین، وقتی شما از گزینه استوری Story اینستاگرام برای شوآف های بصری زندگی و کار خودتون استفاده نکنین و تنها به آپلود کردن پست های متعدد بپردازین، مخاطب هدف خودتون رو از دست می دین.

راه جلوگیری از ریزش فالوور اینستا

جلوگیری از ریزش فالوور اینستا خیلی ساده و به قول معروف مثل آب خوردنه. بنابراین از همین الان شروع کنین. پاسخ نظرات مخاطبان خودتون رو بدین. افراد رو با خودتون و محتوای نوشته شده ارتباط بدین و درگیر کنین. این شکلی، خیلی ساده هم به مخاطبان خودتون و هم به نشون می دین که فرد فعال و دارای نظرات و محتوای جذاب هستین.

در ضمن باید حواستون باشه که نوشتن کلمات و جملات کوتاه تاییدی مثل متوجه شدم و یا ممنون از نظرتون و از این قسم تعارفات رو کم تر استفاده کنین و به جای این جملات، سعی در ایجاد مکالمه واقعی با مخاطبان داشته باشین. 

2. پست های صفحه شما سازگار و پیوسته نیستن

آپلود مکرر پست ها، به طور کلی منجر به تعامل و میشه. بدیهی هست که زمان زیادی برای ارسال این پست ها لازمه. اما تولید محتوای بیشتر و برنامه ریزی اون برای ایجاد سازگاری، ارزش این همه صبوری رو داره.

بعضی از صاحبان حساب های اینستاگرام که رشد صفحه خودشون رو به حد کافی بالا بردن، به این عقیده می رسن که حالا این امتیاز رو دارن که بتونن پست کمتری ارسال کنن و باز هم همون تعامل و فالوورها رو ببینن.

باید بدونین که این منطق غلطه! در واقع، وقتی که شما به تعداد مشخصی از دنبال کنندگان می رسین، به خصوص در تعداد 5 رقمی تا 6 رقمی فالوورها، لازمه که برای نگهداری از محتوای خودتون سرمایه گذاری بیشتری کنین. و خب  البته که گسترش و ارسال مکرر هم در دستور کار خودتون نگه دارین. داشتن پیوستگی و سازگاری بین پست ها، اصل مهمیه که این هم به مدیریت ظاهر کلی صفحه شما برمی گرده. بنابراین شما باید از نحوه اتصال هر پست به پست بعدی آگاه باشین.

و اما راهی که برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام باید انتخاب بشه

برنامه ریزی و ایجاد یه برنامه منظم برای آپلود پست ها می تونه باعث جلوگیری از کاهش فالوور اینستا باشه.

در واقع، شما با اختصاص دادن زمانی برای می تونین اون محتوایی رو که ارسال می کنین تنظیم کنین. می تونین زمانی که اون پست رو آپلود می کنین و شکل ظاهری صفحه رو بهتر زیر نظر بگیرین. همچنین باید اطمینان حاصل کنین که محتوای شما دارای یه موضوع تصویری واحد هست و به موضوعات گفته شده در پست های قبلی هم مرتبطه.

البته این به این معنی نیست که صفحه شما یکنواخت باشه و دیگه برای فالوورها هیجان انگیز نباشین. به عبارتی میشه گفت که اشکالی نداره که در بین این سازگاری ها، هر چند وقت یک بار، مخاطبان خودتون رو غافلگیر کنین تا همه چیز رو همچنان جذاب نگه دارین.

فقط قول بدین که در امر آپلود پست های متفاوت زیاده روی نکنین. 

3. شما با حساب های دیگه اینستاگرام در تعامل نیستین

اگه می خواین نام صفحه و برند خودتون رو سر زبون ها بندازین، باید با سایر حساب های اینستاگرام موجود در موقعیت مکانی خودتون در تماس باشین.

همین ایجاد ارتباط با سایر حساب ها می تونه باعث تسهیل در همکاری با رقیب ها بشه و شما رو قادر به ایجاد روابط تجاری بیشتر و بهتری کنه.

بنابراین، وقتشه که شما هم زندگی در یه حباب و محیط بسته رو متوقف کنین . بهترین راه برای رشد و پیشرفت حساب خودتون، رشد روابطیه که با دیگران دارین.

و اما راه جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام رو برای شما بازگو می کنیم

با و حساب های رقیب پیوند برقرار کرده و همکاری کنین. همچنین، باید تلاش گسترده ای برای گسترش برند و پروفایل خودتون داشته باشین.

شما هر چقدر با افراد بیشتری ارتباط کاری برقرار کنین، به احتمال خیلی بیشتری محتوای تولید شده خودتون رو در معرض گروه های جدیدی از مخاطبان قرار میدین. مخاطبانی که قبلاً اسم شما و خدماتتون با برندتون رو نشنیده بودن. این راه می تونه برای شما در جلوگیری از ریزش فالوور های اینستا کمک بزرگ و کارسازی باشه. از انجام اون دریغ نکنین.

4. شما از استوری و سایر ویژگی های اینستاگرام حداکثر استفاده رو نمی برین

عکس ها و پست های صفحات شما قطعاً برای جذب فالوورها عالی هستن. اما اگه از استوری ها، فیلم ها و سایر ویژگی هایی که اینستاگرام در اختیار شما قرار میده حداکثر استفاده رو نبرین، فرصت های زیادی رو برای جذب مخاطب از دست می دین.

گسترش محتوا با استفاده از عناصر دیگه اینستا، باعث جذابیت بیشتر صفحه و پروفایل کاری شما میشه. حتی استفاده از این ویژگی ها به بیشتر دیده شدن نام تجاری شما هم کمک می کنه.

راهی که برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستا به شما پیشنهاد میشه

شما می تونین برای جلوگیری از کاهش فالوور اینستا GIF، سینماگرافی یا بومرنگ رو هم امتحان کنین. استفاده از قالب های متنوع تولید محتوا می تونه توجه مخاطبان رو بیشتر جلب کنه و فالوورهاتون رو انگشت به دهان کنه جوری که ضفحه شما رو ترک نکنن.

5. مطالب حساب اینستاگرام شما خسته کننده است

اصل مطلب این مورد اینه که، شما باید به این باور برسین که انتشار مطالب تکراری و خسته کننده تبدیل به یه بیماری شده. در واقع، وقتی ما آدما با یه پلتفرم جدید مثل اینستاگرام به طور کامل آشنا می شیم، تمایل داریم که اون رو یکنواخت و اصطلاحاً امن و بدون ریسک نگه داریم.

اما مسئله اینه که این محتواهای یکنواخت و خسته کننده برای مخاطب اصلاً جالب و جذاب نیستن.

شما می تونین با ایجاد یه محتوای جدید ریسک کنین و شخصیت و توانایی های خودتون رو بیشتر از پیش به رخ بکشین.

همیشه یه ارزش و اعتباری به پست های خودتون اضافه کنین. مثلاً یه سلفی ساده و بدون شرح هیچ حمایتی از جانب مخاطب شما رو به دنبال نداره.

همچنین، قرار نیست هر چیزی که به دستتون رسید رو در حساب اینستاگرام ارسال کنین.

همیشه به کیفیت کار فکر کنین و مطمئن بشین که هر چیزی که پست می کنین در خودش ارزش و اعتباری برای ارائه به مخاطب داره.

پس شما باید برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستا قبل از انتشار پست یا استوری، از خودتون بپرسین که چه چیزی پست شما رو برای فالوورها قانع کننده می کنه؟ چه چیزی اون رو منحصر به فرد می کنه؟ چگونه پست شما به خودی خود می تونه پیشرو باشه؟

6. صفحه شما بیانگر خود واقعی شما نیست

واقعی و اصیل بودن شخص شما در هر نوعی از پلتفرم رسانه های اجتماعی مهمه. اما این امر به ویژه در اینستاگرام مهم تره. دلیل این اهمیت این هست که مردم خواستار دنبال کردن افراد واقعی هستن.

به بیان دیگه، به همین دلیله که سلبریتی ها و اینفلوئنسرها جزء علاقه  مندیهای مردم هستن. چون این افراد در نمایش زندگی خصوصی خودشون آزاد هستن و خود واقعی خودشون رو در معرض دید مخاطبان قرار میدن.

 چیزی که به شما برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستا پیشنهاد میشه

باید اون چیزی رو که به عنوان پست یا هر چیز دیگه ای در صفحه خود آپلود می کنین، واقعی باشه و همچنین کپشن های مربوطه رو هم ارزیابی کنین. از پردازش و ویرایش آشکار عکس ها خودداری کنین. همچنین، اطمینان حاصل کنین که کپشن های نوشته شده توسط  شما دارن خود واقعی شما رو نشون میدن و دارای لحن ساده و خودمونی هستن. بنابراین، متن کپشن ها نباید خیلی بی رمق یا رباتیک باشه و حتما نباید مثل ارائه یک فروشنده به نظر برسن.

در نتیجه، همیشه سعی کنین واقعی باشین تا  مخاطبان شما به شما ایمان بیارن و به شما اعتماد کنن. یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از کاهش فالوور اینستا ایجاد محتوای پشت صحنه یا حتی ارسال مطالب فی البداهه هست.

فالوورها عاشق این هستن که ببینن اگه چیزی می فروشین، انبارتون چه شکلیه. اگه آشپز هستین و می گین این غذا رو برای همسرم پختم، همسرتون کیه. اگه می گین دیروز رفتم و برای خودم خرید کردم، چی ها خریدین! 

7. شما بیش از حد در صفحه خود تبلیغ می کنین

دلیل ریزش فالوور اینستا در این بخش میتونه وجود تبلیغات مکرر در صفحه اینستاگرام شما باشه. بنابراین در صورت مشاهده بیش از حد تبلیغات، مخاطب شما حق داره که بخواد محتوای بازاریابی شما رو بلاک و یا از طریق گزینه های پیشرفته اینستاگرام کاهش بده.

ما مانند ویروس از تبلیغات ناخواسته دوری می کنیم. اگه بیش از حد فروش داشته باشین، مخاطبان شما به سادگی مصرف آنچه را ارسال می کنید متوقف می کنن.

راه پیشنهادی ما برای شما این هست

بد نیست که شما هم مثل رقبای خودتون از اینستاگرام به عنوان راهی برای تبلیغات فروش یا بازاریابی استفاده کنین. بالاخره این همون دلیلیه که تبلیغ کننده ها در زندگی ما هستن و روزگار میگذرونن! اما شما باید این میزان رو تعدیل کنین.

بنابراین برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستا کمتر تبلیغاتی باشین و محتوای خودتون رو در فیدfeed اینستاگرام ارگانیک تر کنین.

فقط برای این که از مردم بخواین محصولات شما رو بخرن، پست و استوری نذارین. مقداری ارزش و اعتبار به محصولات خودتون اضافه کنین که مورد توجه مخاطب هدف شما قرار بگیره.

8. شما پروفایل و صفحه خودتون رو بهینه نکردین

اکثر ما، بعد از این که تنظیمات حساب های خودمون رو به پایان رسوندیم، تقریباً دیگه اون ها رو نادیده می گیریم و تمرکز خودمون رو روی ارسال پست می ذاریم. اما این می تونه اولین تأثیر بد رو روی بازدیدکنندگانی که برای اولین بار وارد پیج شما میشن ایجاد کنه؛ به گونه ای که حتی اونها رو از صفحه شما فراری هم بده.

توجه کنین که به طور کلی یه فرد به عنوان مخاطب صفحه شما با نگاهی به نمایه شما، به ویژه فیلد کاری، عکس پروفایل و بیوگرافی، تصمیم می گیره که صفحه شما رو دنبال کنه یا نه. این عناصر در قسمت بالای صفحه شما هستن. اگه بازدیدکننده ای اونها رو دوست نداشته یا این که با چشمش رو نگرفته باشن، به مرور به سمت بقیه پیج ها که دارای سر پیج بهتری هستن کشیده میشه.

وظیفه شما برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام به شرح زیر است

  • اسم کاربری شما باید برای شما منحصر به فرد و شخصی باشه. اما اسم کاربری شما در کنار خاص بودن باید چیزی باشه که دیگران به راحتی دنبالش باشن و در موردش حرف بزنن. این کار با توجه به اسم های کاربری زیادی که در حال حاضر اشغال شده، همیشه آسون نیست. اما هر چقدر بتونین اسمتون رو با ادغام و نمایش بیشتری انتخاب کنین بهتره.
  • عکس پروفایل شما باید به وضوح چهره یا آرم برند شما رو نشون بده. پس اطمینان حاصل کنین که به اندازه عکس و نمایش اون هم فکر کردین.
  • بیو Bio در پروفایل شما باید واضح و روراست باشه. بنابراین بیو صفحه اینستاگرام خودتون رو به اندازه کافی جذاب و جالب بنویسین. در به عبارتی بیو شما نباید جوری نوشته بشه که خسته کننده و کسالت آور باشه.

پس برای جلوگیری از کاهش فالوور اینستا حواستون به جالب و تو چشم بودن سر صفحه حساب اینستاگرام خودتون باشه. 

9. حساب شما تمرکز مشخصی نداره

داشتن یه هویت واضح و آنلاین مهمه. این به مخاطب شما این احساس رو می ده که شما کی هستین و برندتون دقیقاً چیه.

به زبان ساده، مردم شما رو دنبال می کنن چون انتظارات مشخصی از اون چیزی که در فید اینستاگرام خودشون به عنوان پست و استوری دریافت می کنن، دارن. و مهم اینه که شما برای تامین این خواسته فالوورهاتون حسابی تلاش کنین.

حالا باید برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستا این کار رو انجام بدین

اطمینان حاصل کنین که در مسیری که برای خودتون تعیین کردین حرکت می کنین. با دید خودتون در مورد حساب اینستاگرام خودتون به دقت فکر کنین.

همینطور، باید مخاطبان هدف خودتون رو شناسایی کنین و تحقیق کنین که چه علایق و سلیقه هایی دارن. شما با این کار می تونین پست های هدفمندی ایجاد کنین که فالوورهای شما از اونها استقبال می کنن.

دکمه بازگشت به بالا