بهترین روش های لاغری سریع

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید تا قبل ازعید یا یک رویداد و یا تاریخ خاصی اضافه وزنی که دارید را از بین ببرید تا به فرم دلخواه و ایده آل خود برسید.

در این مقاله آقای دکتر پدرام طالبیان فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و بهترین جراح چاقی و اسلیو و بای پس و عضو انجمن بین المللی جراحی چاقی (IFSO) بهترین روش های لاغری سریع و ایمن را توضیح می دهند.

چاقی چیست؟

چاقی هنگامی رخ می دهد که بدن شخص بیش از حد چربی ذخیره کند. عوامل مختلفی می توانند به ایجاد چاقی منجر شوند، از جمله عوامل ژنتیکی، عوامل محیطی، رژیم غذایی ناسالم و نبود فعالیت بدنی.

چاقی دارای اثرات منفی بر روی سلامتی است. مشکلاتی مانند بیماری قلبی، دیابت نوع 2، برخی از انواع سرطان، بیماری های مفصلی و مشکلات تنفسی می توانند به دنبال چاقی ایجاد شوند. بنابراین، کاهش وزن بهبود سلامتی شما را به دنبال خواهد داشت.

شاخص اندازه گیری چاقی چیست؟

یکی از روش های متداول برای اندازه گیری میزان چاقی در افراد، محاسبه ی شاخص توده ی بدن یا همان (BMI) است. BMI بر اساس قد و وزن شخص محاسبه می شود و به عنوان یک معیار نسبی برای ارزیابی وضعیت وزن استفاده می شود.

برای محاسبه BMI، باید وزن شما (به کیلوگرم) تقسیم بر مربع قد شما (به متر) شود.

بر اساس مقدار BMI به دست آمده، افراد به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند:

– BMI کمتر از 18.5: کمبود وزن

– BMI بین 18.5 تا 24.9: وزن نرمال

– BMI بین 25 تا 29.9: چاقی

– BMI بیشتر از 30: چاقی شدید یا چاقی مفرط

اندازه گیری سریع شاخص توده بدنی یا BMI

روش هایی که منجر به لاغری سریع می شود:

این روش ها در کنار یک مشاوره خوب و فوق تخصصی می تواند منجر به کاهش وزن سریع در شما شود:

  1. رژیم غذایی کم  کالری: استفاده از رژیم غذایی با کاهش کالری مصرفی می تواند منجر به کاهش وزن شود. معمولاً در این نوع رژیم ها مصرف کالری روزانه محدود می شود. با این حال، این روش به دلیل محدودیت های غذایی شدید ممکن است دشوار باشد و نیازمند انگیزه ی بالا است.
  1. تمرینات هوازی شدید: تمرینات هوازی شدید مثل دویدن، شنا، دوچرخه سواری و غیره می تواند به سوزاندن کالری بیشتر کمک کند. با این حال، قبل از شروع به هرگونه برنامه ورزشی شدید، بهتر است با یک متخصص طب ورزش مشورت کنید تا از سطح فعالیت و وضعیت جسمانی خود آگاه شوید.
  1. رژیم غذایی فستینگ: روش هایی مانند رژیم فستینگ که به معنی تناوب در خوردن مواد غذایی یا رژیم غذایی با الگوی مصرف کالری بالا و سپس پایین است، که ممکن است برای کاهش وزن سریع موثر باشند. با این حال، این روش هم نیاز به رعایت دقیق این روش ها و پایش تأثیر آنها بر سلامت شما وجود دارد.
  1. مصرف مکمل های لاغری: برخی مکمل های لاغری در بازار موجود هستند که ادعا می کنند به لاغری سریع کمک می کنند. با این حال، اغلب این محصولات از نظر علمی تأیید نشده اند و ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. قبل از استفاده از هرگونه مکمل، بهتر است با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

توجه داشته باشید که این نوع از روشهای لاغری سریع معمولاً به صورت موقت هستند و ممکن است بعد از اتمام روش و یا بدلیل خستگی فرد از روش مد نظر، به وزن قبل خود بازگردد.

یکی از روش هایی که مورد تایید انجمن های علمی هست و می تواند برای شما لاغری سریع و در عین حال پایدار و طولانی مدت به ارمغان بیاورد انجام عمل کم تهاجمی لاغری یا همان اسلیو معده و یا بای پس معده است.

 اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده یک روش جراحی معده به صورت لاپاراسکوپی است که در آن بخشی زیادی از معده که بدلیل افزایش وزن و مصرف زیاد مواد غذایی بزرگ شده است بریده و تغییر شکل داده می شود. هدف اصلی این جراحی کاهش حجم معده است به نحوی که میزان غذا قابل مصرف توسط فرد کاهش یابد و در نتیجه روند کاهش وزن بیمار را تسریع می کند.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا