برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 معرفی شدند

برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 مشخص شدند. این تصاویر از بین هزاران عکس انتخاب شده و به نوعی سفر در زمان را به تصویر می کشند.
برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 معرفی شدند. مسابقه عکاسی سفر که هرساله برگزار می شود، میزبان هزاران عکس مختلف از کشورهای مختلف و البته عکاسان بسیاری در سراسر جهان است. این سری از تصاویر که Independent Photographer نامیده می شوند، توسط عکاسان زبردست داوری شده و از بین همه عکس ها، 10 عکس به فینال مسابقات می رسند. در ادامه 10 عکس فینالیست را مشاهده خواهید کرد.
بیشتر بخوانید: تماشا کنید: برندگان مسابقه عکاسی نجومی 2023 معرفی شدند
برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 معرفی شدند
تابستان امسال Independent Photographer برای مسابقه عکاسی سفری اش تصاویری را می خواست که زندگی یک مکان با تمام شکوه آن را نمایش بدهد و بتواند ذهن و خاطرات را تحریک کند. موضوع می توانست هرچیزی مثل خیابان، پرتره، منظره، مستند و غیره باشد؛ آنها فقط می خواستند سفر عکاسان را از نظر بصری و فکری به اشتراک بگذارند.
داور مسابقه عکاس سفری، استیو مک کاری، با نمایشگاه های بی شماری در سراسر جهان به نام خود و برخی از معتبرترین جوایز این صنعت از جمله مدال طلای رابرت کاپا، جایزه عکاسان مطبوعاتی ملی و چهار مقام اول از World Press Photo شناخته شده است.
استیو مک کاری برای بیش از 3 دهه یکی از برجسته ترین صداها در عکاسی معاصر بوده است. او مجموعه ای بی نظیر از آثاری را خلق کرده که برخی از معروف ترین تصاویر زمان ما را دربرمی گیرد. آثار مک کوری دربرگیرنده تضادها، فرهنگ های در حال نابودی، سنت های باستانی و فرهنگ معاصر است؛ باوجوداین او همیشه عنصر انسانی را حفظ می کند به همین سبب تصویر مشهور او از «دختر افغان» بسیار قدرتمند است.
در ادامه می توانید آثار 10 برنده و فینالیست بی نظیر و بااستعداد مسابقه عکاسی سفری 2023 را تماشا کنید.
مقام اول

  عکاس: Stefano Lotumolo
  عنوان عکس: رقص گلی

گلی (Goli) رقص سنتی آفریقایی و بالماسکه مردم بائوله در ساحل عاج است. طی این مراسم تمام روستاهای بائوله بیش از 24 ساعت موسیقی می نوازند و رقصندگان چهار نوع ماسک مختلف می زنند که همگی به ساختار اجتماعی و نسلی جامعه اشاره دارد.
مقام دوم

  عکاس: Emilio Fuliotti
  عنوان عکس: اسکله فوتبال

پسران قبیله باجائو لاوت یا «عشایر دریایی» در اسکله روستایشان در جزیره مابولِ مالزی فوتبال بازی می کنند.
مقام سوم

  عکاس: Shyjith Onden Cheriyath
  عنوان عکس: سنت

هر زمستان در رأس الخیمه، شترداران شترهای خود را برای استحمام به دریا می برند. آب شور به رهایی حیوانات از شر انگل ها کمک می کند. حمام کردن شتر به این روش از سنت های قدیمی اعراب به حساب می آید که امروزه کمرنگ تر شده است.
فینالیست های مسابقه عکاسی سفر 2023
Didier Vanderperre

Eduardo Ortiz

Henryk Welle

Ivo Danchev

Lorenzo Perotti

Parna Baharali
بیشتر بخوانید:

  برندگان مسابقه عکاسی پرندگان 2023 معرفی شدند
  برندگان مسابقه عکاسی کمدی حیوانات 2023 معرفی شدند
  برندگان مسابقه عکاسی آیفون 2023 معرفی شدند

نظر شما درباره برندگان مسابقه عکاسی سفر 2023 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: زومیت
 

دکمه بازگشت به بالا