اولین مدل هوش مصنوعی ایلان ماسک به زودی معرفی می شود

در حالی که فعالیت xAI، شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک ، حدوداً 7 ماه پیش آغاز شده، اما به زودی اولین مدل AI خود را معرفی می کند.

استارتاپ xAI قصد دارد فردا، در تاریخ 13 آبان 1402، اولین مدل هوش مصنوعی خود را معرفی کند. ایلان ماسک در روز جمعه اعلام کرد که xAI قصد دارد روز شنبه اولین مدل هوش مصنوعی خود را برای گروهی از افراد منتخب منتشر کند.
معرفی این مدل تقریباً یک سال پس از موفقیت ChatGPT از سوی OpenAI صورت می گیرد که توجه کسب وکارها و کاربران جهان را به خود جلب کرد و باعث افزایش پذیرش فناوری هوش مصنوعی مولد شد.

بیشتر بخوانید:

  شکایت اسکارلت جوهانسون از هوش مصنوعی مولد که صدایش را تقلید کرده بود
  پیش بینی ترسناک هوش مصنوعی از جنگ جهانی سوم ؛ تاریخ دقیق شروع جنگ! [+ ویدیو]
  دلفین، فناوری عیب یابی خودرو با هوش مصنوعی را در جیتکس 2023 معرفی کرد
  لنوو از هوش مصنوعی جدید MotoAI در گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی بهره می برد

اولین مدل هوش مصنوعی ایلان ماسک به زودی معرفی می شود
ایلان ماسک در سال 2015 OpenAI را تأسیس کرد و از هیئت مدیره ی این استارتاپ در سال 2018 کناره گرفت. او که از سانسورهای هوش مصنوعی شرکت های فناوری بزرگ انتقاد کرده است، در ابتدای امسال اعلام کرد که قصد راه اندازی یک جست وجوگر هوش مصنوعی مبتنی بر حقیقت دارد.
او می گوید که شرکتش سعی دارد هوش مصنوعی خود را به رقابت با چت بات گوگل و هوش مصنوعی بینگ مایکروسافت ببرد و جستجو درباره ماهیت جهان را ترک کند.
تیم پشتیبانی xAI که از ماه جولای امسال شروع به فعالیت کرده، قبلاً در واحد دیپ مایند گوگل و شرکت مادر ویندوز و سایر شرکت های تحقیقاتی برتر در زمینه هوش مصنوعی فعال بوده اند.
به گزارش رویترز، اگرچه شرکت های ایکس و xAI به عنوان شرکت های مجزا فعالیت می کنند، اما به صورت نزدیک با یکدیگر همکاری می کنند. xAI همچنین با تسلا و سایر شرکت های تحت مالکیت ایلان ماسک همکاری دارد.
لری الیسون، یکی از بنیانگذاران اوراکل که از قضا دوست صمیمی ایلان ماسک هم است، در ماه سپتامبر اعلام کرد که xAI قراردادی برای آموزش مدل های هوشمند مصنوعی خود در فضای ابری اوراکل امضاء کرده است.
بیشتر بخوانید:

  سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی ؛ معرفی بهترین ابزارهای مولد عکس
  هشدار مهم سم آلتمن: هوش مصنوعی جای مشاغل زیادی را می گیرد!
  هوش مصنوعی 3D-GPT برای ساخت جهان های سه بعدی معرفی شد
  شرکت OpenAI مدعی ساخت ابزاری با توانایی تشخیص 99 درصدی تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی شد

نظر شما درباره هوش مصنوعی ایلان ماسک چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا