بازاریابیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

گیفت تبلیغاتی چه اثری روی مشتریان کنونی یا بالقوه دارد؟

هدایای تبلیغاتی چیست؟

اخیرا از تراول ماگ تبلیغاتی جهت پیشبرد اهداف بازاریابی شرکت ها استفاده زییادی می شود. هدایای تبلیغاتی روشی مدرن برای تشکر از حسن انتخاب و اعتماد مشتریان به ما می باشد. هدایای تبلیغاتی را میتوان هدیه ای کاربردی نامید که برای نشان دادن اهمیت مشتریان و قدردانی از آن و درج نام برند تجاری شما بر روی آن و نشان دادن خدمات و محصولاتی که ارائه میدهید، برای ثبت شدن و ماندن در ذهن مشتری بیان کرد.

هدایای تبلیغاتی در بیان ساده تر می تواند در ذهن مشتریان ماندگاری و خاطره خوب ایجاد کند و باعث اعتماد بیشتر مشتریان شما به شما شود.با درج کردن نام تجاری خود و خدمات و محصولاتی که شما ارائه میدهید بر روی آن مشتریان شما میتواندد طیف وسیع تری از مشتریان را برای شما بیاورند و مشتریان قدیم میتوانند پلی برای مشتریان جدید شما باشد چگونه؟؟ مثلما یکی از این روش ها تعریف و تمجید از شرکت شما برای مشتریان جدید و جلب کردن اعتماد آنها برای شما…

در متن زیر چند تعریف کوتاه در مورد هدایای تبلیغاتی نوشتیم که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنیم:

 • هدایای تبلیغاتی روشی مدرن برای تشکر از حسن انتخاب و اعتماد مشتریان به ما می باشد.
 • از هدایای تبلیغاتی برای نشان دادن اهمیت مشتریان و قدردانی از آنها استفاده می شود.
 • هدایای تبلیغاتی در بیان ساده تر می تواند در ذهن مشتریان ماندگار شود و خاطره خوب ایجاد کند و باعث اعتماد بیشتر مشتریان ما و برند ما شود .
 • ما میتوانیم با درج کردن نام تجاری خود بر روی اقلام مختلف مانند لیوان تبلیغاتی طیف وسیع تری از مشتریان را به سمت خود بکشانیم و باعث تقویت اعتماد مشتریان قدیمی به برندمان شویم .
 • هر چه خلاقیت در انتخاب هدایای تبلیغاتی بیشتر باشد میزان علاقه مندی مشتری به خدمات و محصولات ما بیشتر می شود به طور مثل اگر در صنعت پزشکی مشغول به کار هستید از پنس تبلیغاتی برای مشتریان خود استفاده کنید .
 • هر چقدر هدایای تبلیغاتی گرانبها تر و ارزشمند تر باشد می توان تاثیرات بیشتری بر روی مخاطبان ما بگذارد و هر چقدر ماندگاری آن بیشتر باشد مشتری برای مدت زمان بیشتری ان هدیه تبلیغاتی را همراه خود دارد و میزان بازدید آن هدیه تبلیغاتی توسط دیگران بیشتر خواهد شد.
 • هدایای تبلیغاتی این امکان را به شما می دهد که افراد بیشتری برند شما را بشناسند و با برند شما ارتباط برقرار کنند که این خود یک مزیت بزرگ به شمار می آید
 • کیفیت بالای هدایای تبلیغاتی میتواند نشان دهنده میزان توجه شما به کیفیت محصولاتتان باشد.

پس می توان نتیجه گرفت هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین ابزارها برای معرفی برند شما به دیگران می باشد که رابطه مستقیمی با فروش بیشتر محصولاتتان دارد و انتخاب درست آن میتواند کسب و کار شما را دگر گون کند. در نگاه بعدی که میتوان به خصوصیات هدایای تبلیغاتی داشت نگاه کردن با انواع مختلف هدایای تبلیغاتی و بررسی مزایا و قیمت ها و انتخاب هدایا نسبت به نوع شغل متغیر است. قیمت هدایای‌تبلیغاتی نسبت به جنس هدیه تبلیغاتی متغیر می باشد و هر چه کالای تبلیغاتی کیفیت بالاتری داشته باشد و هزینه چاپ هدایای تبلیغاتی بیشتر بشد قیمت نهایی هدیه بیشتر و هدایای تبلیغاتی لوکس تری را ما خواهیم داشت.

نقش خلاقیت در انتخاب هدایای تبلیغاتی به چه میزان مهم است؟

هر چه خلاقیت در انتخاب ان هدیه تبلیغاتی بیشتر باشد میزان علاقه مندی مشتری به خدمات و محصولات شما بیشتر می شود به طور مثل می شود اگر در صنعت پزشکی مشغول به کار هستید از جعبه ابزار پزشکی تبلیغاتی (پنس تبلیغاتی) برای مشتریان خود استفاده کنید . هر چقدر هدایای تبلیغاتی گرانبها تر و ارزشمند تر باشد می توان تاثیرات بیشتری از ان هدایا انتطار داشت و هر چقدر ماندگاری بیشتر باشد مشتری برای مدت زمان بیشتری ان هدایا را برای خودش نگه میدارد و مقدار دیده شدن آن هدایا هم طبیعتا بیشتر میشود.

یک خودکار تبلیغاتی شاید کوچک باشد ولی بعضا دیده شده تاثیرات تبلیغاتی و بازاریابی خیلی زیادی روی مشتریان خواهد داشت. مطالعاتی زیادی در زمینه هدایای تبلیغاتی انجام گرفته و این مطالعات نشان میدهد که همیشه تاثیرات بازاریابی به وسیله هدایای تبلیغاتی توسط شرکت هایی که هدایای تبلیغاتی به مشتریان میدهند، چند برابر از شرکت هایی که هدایای تبلیغاتی به مشتریان خود ارائه نمی‌دهند بیشتر است و میزان تماس مشتریان با این شرکت ها بصورت چشم گیری برای سفارش کار رو به افزایش میرود.

چرا مدیران و روسای شرکت‌ها علاقه خاصی به هدایای تبلیغاتی دارند ؟

اغلب مدیران و روسای شرکت های مختلف در آخر سال دغدغه ای بنام هدایای تبلیغاتی دارند . این رسم از قدیم بوده که شرکت ها تقویم و سررسیدهای سال جدید را به دوستان یا همکاران خود می دادند و سال جدید را به آنها تبریک می گفتند.
شرکت هایی که در آخر سال با انواع هدایای تبلیغاتی که شامل خودکارها و تقویم ها و جاسوئیچی ها با رنگ بندی های مختلف می خواهند به مشتریان خود بگویند که می توان به هدایای تبلیغاتی بعنوان یک سرمایه گذاری نگاه کرد.

نه اینکه ما مخالف این شرکت ها و شعارها باشیم اما ما همیشه اول به نیازهای مشتریان نگاه می کنیم و نسبت به آن به مشتران خود پیشنهاد نوع هدایا را می دهیم . اگر فروش و بازاریابی مشتریان ما موفق باشد مطمئنا سود ما هم متداوم خواهد بود . ما به شما می گوییم که ندادن هدایای تبلیغاتی به کارمندان و همکاران و دوستان می تواند بار منفی روی آنها بگذارد و هیچ چیزی نمی تواند جای خالی این هدایای را برای آنها پر کند حتی اگر پول باشد یا کتاب و یا ….

البته این نکته را هم لازم است که بگوییم که هزینه زیاد بابت هدایای تبلیغاتی هم نمیتواند حتما حس دیگران را به ما خیلی خوب کند ولی ندادن هدایای تبلیغاتی می تواند حس دیگران را به ما بد کند.

برای بازاریابی از چه هدیه تبلیغاتی بهتر است استفاده کنید ؟

برای بازاریابی محصولات خود میتوانید از خودکار تبلیغاتی استفاه کنید. خودکار تبلیغاتی برای بازاریابی یکی از موارد ضروری محسوب میشود و بازاریابان برای بهتر شدن کسب و کار مشتریان خود از این هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند. اکثر بازاریابان برای رونق دادن به هر کسب و کاری خصوصا اگر آن کسب و کار قصد شرکت در نمایشگاه را داشته باشد، خودکار تبلیغاتی ارزان را پیشنهاد می کنند و اگر مشتریانشان با افراد سطح بالای جامعه سر و کار داشته باشند به آنها خودکار تبلیغاتی فلزی را پیشنهاد می کنند.

بازاریابان به شرکت ها مختلف خودکار تبلیغاتی و چاپ برند و لوگو خود روی آن را پیشنها میکنند اما چاپ روی خودکار تبلیغاتی که یکی از پر کاربردترین کارها در کشورهای توسعه یافته هم به حساب می آید، در ایران هم جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و هر روزه روز طرفداران بیشترین پیدا میکند.

در نگاه اول به خودکار تبلیغاتی، به برگشت سرمایه آن توجه نمیشود ولی با دقت فراوان به آن می توانیم به این نکته توجه کنیم که چاپ برند و لوگو شرکت روی خودکار تبلیغاتی پلاستیکی که کمترین قیمت خودکار تبلیغاتی را داراست میتواند خیال ما را از برگشت سرمایه و حتی سود در سرمایه گذاری روی خودکار تبلیغاتی راحت کند.

یکی از مواردی که کار بازاریابان را برای فروش بیشتر خودکار تبلیغاتی راحت میکند، کیفیت بالای آن خودکار در نوشتن است. شما اگر از خودکار تبلیغاتی فلزی با کیفیت استفاده کنید خیالتان از بابت پشتیبانی و کیفیت بالای آن راحت است و به راحتی میتوانید گارانتی کیفیت خودکار تبلیغاتی را بدهید.این کیفیت بالای خودکار تبلیغاتی میتواند مشتریان را ترقیب کنند که براحتی به ما و بازاریابان اعتماد کرد و برند خود را خوانا و با کیفیت روی خودکار تبلیغاتی چاپ نمایند .

یکی دیگر از مواردی که بازاریابان در فروش محصولات و کالاهای خود و استفاده از خودکار تبلیغاتی برای ترقیب مشتریان برای فروش بیشتر این خودکارها استفاده میکنند، استفاده از چند نوه خودکار برای مشتریان مختلف است. مثلا شما اگر مشتریانی دارید که قراردادهای بسیار سنگین با آنها می بندید باید خودکاری در شان آنها به آنها هدیه بدهید و به مشتریانی که به قصد دیدن غرفه شما می آیند خودکاری سبک تر و ارزانتر.

شما باید قبل از خرید هدایای تبلیغاتی ارزان به این نکته توجه کنید که به هر مشتری یا هر مخاطب خود قرار است چه هدیه تبلیغاتی و با چه هدفی بدهید. اگر قرار است با مشتری در طولانی مدت کار کنید نمیتوانید به آن هدیه تبلیغاتی ارزان و بی کیفیت بدهید و به کسانی که صرفا برای دیدن نمایشگاه می ایند و به غرفه شما هم سر میزنند خودکار تبلیغاتی لوکس و گران قیمت بدهید . شما باید برای مخاطبان و بازدیدکنندگان خود در نمایشگاه هدف و برنامه ای داشته باشید.

روش رایج برای چاپ هدایای تبلیغاتی

 • چاپ تامپو روی هدایای تبلیغاتی
 • حک لیزر روی هدایای تبلیغاتی
 • چاپ سیلک اسکرین روی هدایای تبلیغاتی
 • چاپ فلت بد روی هدایای تبلیغاتی
 • چاپ حرارتی یا سابلیمیشن روی هدایای تبلیغاتی
 • گلدوزی روی هدایای تبلیغاتی
 • داغکوب روی هدایای تبلیغاتی

چاپ تامپو هدایای تبلیغاتی

چاپ تامپو با توجه به ویژگی خاص خود در صنایع مختلف و هدایایی تبلیغاتی بسیار پرکاربرد می باشد. این نوع از چاپ کالا های گرد، خمیده و گود را چاپ میزند. از ویژگی های آن میتوان به چاپ کلیه سطوح از جنس ها و اشکال مختلف مانند سطوح صاف، گرد، منحنی و محدب اشاره کرد. انتقال چاپ بوسیله لاستیک ساخته شده از سیلیکون میباشد که به آن پد گفته میشود.

حک لیزر هدایای تبلیغاتی

حک لیزر در صنعت تبلیغات با دو دستگاه لیزر CO2 و لیزر فایبر، با لایه برداری سطحی انجام می شود. توجه داشته باشید لایه های رویه سطح برداشته و لایه دوم نمایان می شود هرچه اختلاف رنگ بیشتر باشد نمایش برند شما بیشتر خواهد بود .

چاپ سیلک اسکرین هدایای تبلیغاتی

این نوع چاپ مثل چاپ تامپو بر روی قطعات صنعتی و هدایای تبلیغاتی قابلیت چاپ دارد مانند : چاپ روی ، چاپ روی ، چاپ روی نایلکس، چاپ روی نایلون ، چاپ روی شیشه، چاپ روی کارتن، چاپ روی ورقه ای فلزی، چاپ روی لوازم خانگی، چاپ روی ظروف یکبار مصرف، چاپ روی بطری های پلاستیکی و فلزی، چاپ روی فیلتر خودرو، چاپ روی ظروف مواد غذایی.

چاپ فلت بد هدایای تبلیغاتی

چاپ مستقیم بر روی اشیا که به چاپ فلت بد یایو ویهم معروف است شیوه ای از چاپ است که ‏درآن بر روی سطوح تختِ انواع متریال مثل کاغذ و مقوا شیشه، چوب، پلکسی، پارچه و… به طور مستقیم عمل چاپ انجام می شود. ‏

چاپ حرارتی یا سابلیمیشن هدایای تبلیغاتی

چاپ سابلیمیشن یک روش چاپ بر روی اشیاء می باشد که به وسیله این سیستم چاپ امکان چاپ روی بسیاری از سطوح همچون چاپ روی ، چاپ روی ، چاپ روی ، چاپ روی پارچه و … با کیفیت و ماندگاری بالا و همچنین با قیمت مناسب،در تیراژهای بسیار کم حتی ۱ عدد هم امکان پذیر می باشد. فرآیند چاپ سابلیمیشن بسیار ساده می باشد. علت نام گذاری این نوع چاپ ها به Sublimation این است که  مواد را از حالت جامد به گاز تبدیل می کند و واژه سابلیمیشن هم نیز به این معناست.

گلدوزی هدایای تبلیغاتی

یکی از گزینه های انتخابی برای چاپ بر روی هدایای تبلیغاتی پارچه ای ماننده ، ساک دستی تبلیغاتی، کلاه تبلیغاتی، تیشرت تبلیغاتی، جلیغه تبلیغاتی و دیگر موارد، گلدوزی بر روی پارچه است.

گلدوزی عملی است که طی آن بر روی پارچه طرح هایی برجسته دوخته می شود که جنس نخ ها بسته به ظرافت و میزان پر بودن طرح بین نخ ابریشمی، نخ اکرلیک یا نخ معمولی متغیر است .در ابتدا طرح هایی معمولی و با جزئیات کمتری قابلیت اجرا بر روی پارچه را داشتند اما با پیشرفته شدن دستگاه ها و چرخ های گلدوزی دقت و ظرافت اجرای دوخت بر روی هدایای تبلیغاتی بیشتر شد بطوریکه حتی این دستگاه ها قابلیت دوخت چندین محصول در ان واحد را دارند.

داغکوب هدایای تبلیغاتی

چاپ داغی با نام دیگر چاپ طلاکوب نیز خوانده‏ می‎‎شود و به شیوه لترپرس صورت‏ می‎‎گیرد. این نوع چاپ عموما بر روی سطوحی از قبیل ، کیف تبلیغاتی، جلد پایان نامه‏ ها‎ی دانشجویی، جلد عابر بانک و … انجام‏ می‎‎شود.

مزیت اصلی هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی مزایای فراوانی دارند که در این مقاله به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • تأثیر گذاری زیاد
 • جلب وفاداری مشتریان
 • آگاهی دادن نسبت به برند شما
 • جلب رضایت مشتریان

ارائه تبلیغات مؤثر و ماندگار

خرید محصولات تبلیغاتی و ارائه آن به مشتریان بعنوان هدایای رایگان یکی از روشهای مؤثر برای تبلیغات و بازاریابی است. بعنوان مثال حتی اگر یک خودکار رایگان را به مشتری خود بدهید، ممکن است آن خودکار توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار بگیرد و نام کسب و کار شما از این طریق مشاهده شود و از این طریق حتی میتواند منجر به یک گفتگو در مورد کسب و کار شما شود، بنابراین با توجه به این موضوع که محصولات تبلیغاتی ممکن است در مکانهای مختلفی قرار بگیرند، میتوان گفت که هدایای تبلیغاتی بعنوان معرف برند شما به جذب مخاطبان کمک میکنند. کیسه های خرید، لیوان و فنجانهای مسافرتی، یادداشتها و سایر محصولات نیز میتوانند اثر مشابهی بر روی کسب و کار شما داشته باشند

وفاداری مشتریان

بین دو شرکت متفاوت که یکی از آنها هدیه ی مناسبی را برای مشتریان خود فراهم میکند و شرکتی که از این کار صرف نظر میکند، حق انتخاب وجود دارد و مشتریان معمولا شرکتی را انتخاب خواهند کرد که بوسیله ی هدایای تبلیغاتی قدردان آنها خواهد بود. ه گونهای دیگر میتوان گفت که بوسیله ی خرید محصولات تبلیغاتی و در نظر گرفتن بودجه ای سالانه برای این هدایا میتوان وفاداری مشتریان را تضمین کرد و آنها را به سوی خود جذب نمود.

آگاهی نسبت به برند شما

آگاهی از نام تجاری شما رایج ترین دلیل برای آیتم های تبلیغاتی است. با دادن هدیهای که مشتریان ثابت و بالقوه ی شما بتوانند بارها و بارها از آن استفاده کنند، میتوانید به برندسازی خود کمک کنید و نام تجاری خود را به خوبی در ذهنها ثبت کنید. برای ساخت برند خود حتماً لازم نیست که از هدایای تبلیغاتی سنتی استفاده کنید، بلکه میتوانید با چاپ لوگوی برند خود بر روی لوازمی مثل کارتهای بازی، کتاب آشپزی و دیگر محصوالتی که زیاد مورد استفاده قرار میگیرند، از این استراتژی استفاده کنید. اگر میتوانید هدیه تبلیغاتی خود را به همراه محصول یا خدمات خود به مشتریان ارائه دهید. در این صورت میزان تأثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

رضایت مشتریان

حتی هدایای کوچک نیز تأثیر مثبتی بر روی مشتریان خواهد داشت و باعث میشوند که مشتری احساس خوبی داشته باشد. شما ممکن است زمانی که فرزندتان همراهتان بوده است، تجربهی دریافت خدماتی را داشته باشید که در آنها هدیه ی کوچکی مثل یک آبنبات چوبی به فرزندتان ارائه شده است.

میتوان به خوبی حدس زد که رضایت شما در هنگام دریافت این خدمات به خوبی تأمین شده است زیرا با یک هدیه ی کوچک که ممکن است ارزش زیادی هم نداشته باشد توانسته اید به خیال آسوده از خدمات بهرهمند شده باشید.

مهمترین سوالات در مورد خرید هدایای تبلیغاتی

در ابتدا به چند سوال متداول که اغلب شما از ما می‌پرسید پاسخ خواهیم داد :

کدام هدایای تبلیغاتی بازدهی 100% برای شما دارد؟

هدایای تبلیغاتی زمانی میتواند بازدهی 100% برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد که انتخاب درست هدایای تبلیغاتی نسبت به کسب و کار شما باشد.

ارزانترین قیمت هدایای تبلیغاتی چقدر است ؟

ارزانترین هدیه تبلیغاتی همیشه، هدیه ای است که نسبت به کسب و کار شما درست انتخاب شود و بیشترین بازدهی را نسبت به هزینه ای که می‌کنید برای شما به ارمغان بیاورد.

بهترین هدایای تبلیغاتی کدام است ؟

بهترین هدیه تبلیغاتی، هدیه‌ای است که برای مخاطبان شما یادآور خاطرات خوب از برند شما باشد.

خلاقانه ترین هدایای تبلیغاتی کدام است ؟

خلاقانه‌ترین هدایای تبلیغاتی، هدایای هستند که در مخاطبان شما ایجاد شگفتی کنند. این شگفتی می‌تواند از شناخت درست نیاز مخاطبان و انتخاب درست در زمان درست باشد.

مفید ترین هدایای تبلیغاتی کدام است ؟

هدایای تبلیغاتی مفید همیشه برای افراد مختلف نسبت به نیاز‌هایی که دارند تفاوت دارد. مثلا افرادی که در حوزه تعمیرات خودرو کار می‌کنند، وقتی از شما یک ابزار تبلیغاتی به عنوان هدیه می‌گیرند، خوشحال تر خواهند شد تا یک خودکار تبلیغاتی .

جدیدترین هدایای تبلیغاتی کدام است ؟

کارشناسان حوزه هدایای تبلیغاتی اغلب اوقات با تحقیق به این نتیجه می‌رسند که اغلب افراد در چه فصل هایی نیاز به چه هدایایی دارند. انها سلایق مختلف را بررسی کرده و هدایای جدیدی را تولید و وارد بازار می‌کنند.

برگرفته از : vistaprint.com

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا