عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

رکورد بیشترین نباختن در فوتبال جهان

10 باشگاهی که رکوردار بیشترین بازی بدون شکست هستند

در میان معتبرترین لیگ های اروپایی، 10 تیم وجود دارند که رکورد شکست نخوردن را در تمامی مسابقات در اختیار گرفته اند. تیم فوتبال استوا بخارست رومانی از سال 1986 تا 1989 در 106 بازی طعم شکست را نچشید و توانست رکورد خارق العاده ای را به ثبت برساند. اما به دلیل کیفیت پائین لیگ کشور رومانی ارزش رکورد این تیم کمتر از تیم های سایر لیگ های معتبر اروپا است و نتایج زنده فوتبال آن نیز مخاطب چندانی ندارد.

1- سلتیک (اسکاتلند)…62 بازی بدون شکست

سلتیک بین سال های 1915 تا 1917 در 62 بازی شکست نخورد و این رکورد را در بریتانیا و جهان از آن خود کرد. این باشگاه یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین باشگاه های جهان به حساب می رود.

2- آث میلان (ایتالیا)…58 بازی بدون شکست

آث میلان از اواخر دهه 80 تا اوایل دهه 90 با هدایت آریگو ساکی لقب شکست ناپذیر را به خود اختصاص داد. آنها 58 بازی بدون شکست را تجربه کردند. میلان برای سه فصل پیاپی موفق شد اسکودتو را کسب کند، همچنین در یکی از این سه فصل قهرمانی اروپا را نیز کسب کردند. در سال 1993 میلانی ها با نتیجه یک بر صفر در مقابل پارما شکست خوردند و هواداران روسونری ها پس از اتمام بازی به صورت ایستاده بازیکنان تیمشان را مورد ستایش قرار دادند.

3-المپیاکوس (یونان)…58 بازی بدون شکست

المپیاکوس در دهه 70 میلادی با سه قهرمانی متوالی خودش را به عنوان برترین تیم یونان اثبات کرد. این تیم در این سال‌ها رکورد58 بازی بدون شکست را به ثبت رساند. این 58 بازی در فاصله اکتبر 1972 تا آوریل 1974 برگزار شد جالب آنکه قبل و بعد از این 58 بازی المپیاکوس به تیم پائوک باخته بود. در فصل 74-1973 المپیاکوس 104 گل زد.

4- بنفیکا (پرتغال)…56 بازی بدون شکست

در سال 2012 تیم پورتو تا یک قدمی رکورد بنفیکا پیش رفت اما نتوانست آن را جابه‌جا کند، بنفیکا در فاصله اکتبر 1976 تا آگوست 1978 در 56 بازی هیچ شکستی را متحمل نشد. این رکورد سرانجام با شکست 1-0 برابر پورتو امکان بهبود یافتن را از دست داد.

5- پورتو (پرتغال)…55 بازی بدون شکست

در مارس 2010 روند شکست ناپذیری پورتو تحت هدایت ژسولدو فریرا آغاز شد و با آمدن آندره ویلاش بواش ادامه پیدا کرد و در فصل 11-2012 پورتو به قهرمانی لیگ اروپا دست یافت. با جدایی ویلاش بواش و پیوستن ویتور پریرا پورتو با نتیجه 3-1 مغلوب ژیل‌ویسنته شد. البته با این نتایج رکورد 53 بازی بدون شکست خود پورتو که در فاصله سال های 1994 تا 1996 ثبت شده بود، جا‌به‌جا شد.

6- شاختار دونتسک…55 بازی بدون شکست

بازی های بدون شکست شاختار در ژوئن 2000 با پیروزی 2-1 مقابل نیوا آغاز شد و با وجود استعفای مربی این تیم پروکوپنکو ادامه یافت. اوکراین در فصل 02-2001 به اولین قهرمانی‌اش در اوکراین دست یافت. در این دوران شاختار بازیکنانی نظیر آنتولی تیموشچوک، آندری وروبی را در اختیار داشت.

7- یوونتوس…49 بازی بدون شکست

یوونتوس در فصل 12-2011 که توانست بدون شکست در سری آ به قهرمانی برسد توانست رکورد 43 بازی بدون شکست را نیز از خود ثبت کند. یوونتوس در این فصل تحت هدایت کونته 23 برد و 15 تسای در لیگ به دست آورد.

8-ناتینگام فارست…42 بازی بدون شکست

ناتینگام فارست در فصل 78-1977 که دوگانه قهرمانی در دسته برتر و جام اتحادیه انگلیس را به دست آورد، رکورد 42 بازی بدون شکست را نیز در کارنامه خود ثبت کرد. این روند از 26 نوامبر 1977 تا 25 نوامبر 1978 ادامه داشت.

9-رئال مادرید…34 بازی بدون شکست

رئال در فصل 99-1998 در 34 بازی هیچ شکستی را تجربه نکرد و از این نظر بهترین تیم اسپانیایی است. رئال در این فصل 107 گل در لالیگا به ثمر رساند و به عنوان قهرمانی اسپانیا نیز دست یافت.رئال علاوه بر قهرمانی در لالیگا، جام حذفی و سوپرجام اسپانیا را نیز در این مدت به دست آورد.

10-بارسلونا…34 بازی بدون شکست (تا 22 اسفند 1394)

بارسلونا در فصل 16-2015 توانست رکورد قبلی خودش را در تعداد بازی های بدون شکست جابه‌جا کند و آن را به عدد 34 برساند، بارسلونا پس از سوم اکتبر 2015 که با حساب 2-1 در زمین سویا مغلوب شد، دیگر در هیچ دیداری شکست نخورد. این رکورد را لوئیس انریکه به دست آورده است و توانست به رکورد رئال مادرید هم برسد. البته این رکورد برای شاگردان انریکه همچنان پابرجا است و این آمار تا 11 اسفند 1394 می باشد.

استقلال در آستانه خلق یک رکورد جاودانه در فوتبال جهان

شاگردان فرهاد مجیدی که اکنون مقتدرانه در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر هستند، در آستانه خلق یک رکورد جاودانه در فوتبال جهان قرار گرفتند. رکوردی که شاید آنان را به شکست‌ناپذیرترین تیم فوتبال جهان تبدیل کند.

سایت معتبر ترانسفرمارکت در روز ۱۹ فوریه ۲۰۲۲ (۳۰ بهمن ۱۴۰۰) پنج تیم شکست ناپذیر فوتبال جهان را معرفی کرد که نام استقلال تهران در بین این پنج تیم دیده می‌شد. بنا به اعلام این سایت معتبر ورزشی تیم‌های پورتو در لیگ پرتغال، پارتیزان صربستان، السد قطر و المپیاکوس یونان دیگر تیم‌های شکست ناپذیر فوتبال جهان در آن مقطع زمانی بودند. تیم‌هایی که هر کدام سرنوشت متفاوتی در لیگ برتر فوتبال کشورهای خود پیدا کردند و اکنون تنها یکی از این پنج تیم‌ها در مسیر حفظ رکورد خود گام بر می‌دارد.

در بین این تیم‌ها، السد با کسب ۶۲ امتیاز از ۲۲ بازی و بدون شکست به‌عنوان قهرمانی لیگ ستارگان قطر رسید اما تیم پورتو پرتغال با حضور مهدی طارمی ستاره ایرانی نتوانست روند شکست‌ناپذیری خود را حذف کند و در هفته سی‌ویکم لیگ پرتغال برابر تیم فوتبال براگا، تن به شکست داد. پورتو در نهایت با کسب ۲۸ برد، چهار مساوی و یک باخت به عنوان قهرمانی زودهنگام لیگ پرتغال دست یافت.

نگاهی به جدول لیگ فوتبال صربستان نشان از آن دارد که تیم پارتیزان این کشور در ادامه رقابت‌های لیگ فوتبال متحمل نخستین شکست خود شده و از ۳۰ مسابقه ۲۵ برد، چهار تساوی و یک باخت را در کارنامه دارد. این تیم با ۷۹ امتیاز در رده دوم جدول لیگ برتر فوتبال صربستان قرار گرفته است. تیم ستاره‌سرخ بلگراد با ۸۱ امتیاز صدرنشین است.

دیگر تیم شکست‌ناپذیر فوتبال جهان المپیاکوس قدرت سنتی فوتبال یونان بود. این تیم که اکنون با ۶۵ امتیاز از ۲۶ بازی در صدر جدول لیگ یونان قرار گرفته است در آخرین دیدار خود برابر تیم فوتبال «آریس سالونیک» تن به شکست ۲ بر یک داد تا نتواند رکورد شکست ناپذیری خود را در فوتبال جهان حفظ کند. این تیم از ۲۶ بازی خود در لیگ یونان ۲۰ برد پنج مساوی و یک باخت کسب کرده است.

پنجمین تیم بدون شکست فوتبال جهان استقلال تهران است. این تیم که تا ۳۰ بهمن ماه در لیگ برتر فوتبال ایران با کسب ۱۳ برد و پنج تساوی با ۴۴ امتیاز،‌ در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته بود اکنون از ۲۶ بازی، ۶۰ امتیاز را کسب کرده و صدرنشین لیگ برتر ایران به شمار می‌رود. استقلال از ۲۶ بازی این فصل لیگ فوتبال ایران ۱۷ برد و ۹ تساوی کسب کرده است. تیم استقلال تهران تا پایان فصل چهار بازی سخت و تعیین کننده را در پیش رو دارد. برد و تساوی در این بازی‌ها ضمن آنکه تضمین‌کننده قهرمانی این تیم است موجب خواهد شد تا آبی‌پوشان یک رکورد خارق‌العاده نیز در فوتبال ایران و جهان را به نام خود ثبت کنند.

البته آبی‌پوشان پایتخت در ۲ ماه گذشته یک شکست را در ضربات پنالتی در برابر تیم نساجی مازندران تجربه کردند که در جرگه رقابت‌های لیگ قرار نخواهد گرفت زیرا تا پیش از اعلام آمار تیم‌های بدون شکست فوتبال جهان، تیمی مانند پورتو سه شکست برابر لیورپول و اتلتیکومادرید را در لیگ قهرمانان اروپا تجربه کرده بود اما همچنان نامش در بین شکست‌ناپذیرها قرار داشت. پیش از این تیم فوتبال پرسپولیس تهران بدون باخت قهرمانی را در لیگ را جشن گرفته بود. این تیم در سال ۱۳۵۲ که اولین دوره لیگ تخت جمشید این رکورد را به نام خود ثبت کرد. سرخپوشان در آن فصل با انجام ۲۲ بازی و کسب ۱۵ برد و ۷ تساوی موفق به کسب عنوان قهرمانی فوتبال ایران شدند.

منبع : sofascore.com

دکمه بازگشت به بالا