دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

آموزش زبان انگلیسی از اول تا آخر با دیاکو

آموزش زبان انگلیسی از اول تا آخر!

این سوال همه ی زبان آموزان است که زبان انگلیسی را چگونه می توان از اول تا آخر یادگرفت. در این مطلب ما صفر تا صد راه های یادگیری سریع زبان انگلیسی را بررسی کردیم. با آموزش زبان انگلیسی با دیاکو همراه باشید! اموزش و یاد گرفتن صفر تا صد زبان انگلیسی از اول یک فعالیت سرگرم کننده و مهم برای یادگیری در کل دنیاست! می تواند غیر ممکن به نظر برسد اما ما اینجا هستیم تا به شما بگویم تا زمانی که استراتژی درستی داشته باشید اینطور نیست! در این مطلب به یادگیری زبان انگلیسی به روش جان برین اشاره کردیم که می توانید با آنها از اول تا آخر زبان انگلیسی رو فول بشی. با دیاکو همراه باشید!

هر چیزی که به دستت می رسه رو بخون!

از واژگانی که روی مجلات و محصولات هستند تا جملاتی که روی دیوارها می بینید! ممکن است خیلی از این کلمات را قبلا یادگرفته باشید اما این به شما کمک می کند تا به سرعت پیشرفت کنید، زیرا قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته شده، مثال های جدیدی در ذهن شما بوجود می آورد؛ بنابراین آن کلمات را در ذهن شما تقویت می کند.

از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای افزایش واژگان شما ضروری است، به ویژه در زبانی مانند انگلیسی با کلمات بسیار زیاد! در مرحله بعد، باید… واژگان جدید را یادداشت کنید!

آموزش انگلیسی از اول تا آخر: دایره لغات!

هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می شنوید یا می خوانید، آن را در ذهنتان بنویسید. این یکی از مهم ترین اقدامات برای آموزش (یاد دادن/گرفتن) انگلیسی از اول تا آخر می باشد! یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن. این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود، زیرا دیگر به آن کلمه باز نمی گردید و از خود نمی پرسید: “این کلمه یا عبارت چه معنایی داشت؟” یادگیری واژگان جدید و مرور واژگانی که قبلا یادگرفتید با گوش دادن به و بهترین راه است.

با دیگران صحبت کنید!

به این سوالات فکر کنید:

هنگامی که حرف از ارتباط می شود، صحبت کردن خیلی بهتر از خواندن یا نوشتن می باشد. درواقع هدف همه ما از یادگیری زبان انگلیسی این است که در نهایت بتوانیم کنیم. فقط به این فکر کنید که چند بار شنیده اید که مردم می گویند “انگلیسی را می فهمیم، اما نمی توانیم صحبت کنیم.”

بسیاری از زبان آموزان، صحبت کردن(مکالمه) را یک مانع بزرگ و غیرقابل عبور میدانند؛ اما اینطور نیست! شما با شرکت در می توانید با مدرس در ارتباط و تعامل باشید. این بهترین راه ممکن برای تقویت مکالمه شما می باشد.

گرامر اولین و اخرین گزینه است!

پیرو آموزش (اموزش و یاد دادن/گرفتن) انگلیسی از اول تا آخر اشتباه اکثر زبان آموزان این است که فریب تبلیغاتی همچون “آموزش انگلیسی با مکالمه، آموزش (اموزش) انگلیسی از صفر تا صد با اصطلاحات و غیره” را می خورند. این را به ذهن خود بسپارید؛ یادگیری یک زبان جدید تنها در این جمله خلاصه می شود: “تسلط به گرامر و افزایش دایره لغات.”

تنها با می توانید جمله بسازید. مکالمه، نوشتن، خواندن و گوش دادن فقط و فقط مهارت های زبان انگلیسی هستند که با یادگیری گرامر و واژگان می توانید این مهارت ها را بدست آورید.

تاثیر سوال پرسیدن!

با یادگیری زبان انگلیسی، به زودی کوهی از سوالات را جمع آوری خواهید کرد. کنجکاو باشید و آنها را حل کنید! اگر در دوره ای ثبت نام کرده اید، از معلم خود بپرسید یا اگر به تنهایی یاد می گیرید، نگران نباشید: پاسخ ها را در وبلاگ ها یا وب سایت های زبان بیابید. شما می توانید برای یادگیری زبان از که توسط متخصصین آموزشی انجام می شود استفاده کنید.

نوشتن را هرگز از یاد نبرید!

شما هرآنچه که در مرحله یادگیری صفر تا صد زبان انگلیسی در خانه، یاد می گیرید، باید روی کاغذ پیاده کنید! شاید ترفند ساده ای به نظر برسد اما انجام دادن همین کار ساده باعث می شود تا جمله سازی شما به زبان انگلیسی قوی تر شود. این ترفند می تواند حتی در زمینه اسپیکینگ یا همان مهارت اصلی گفتاری نیز به کمک شما بیاید تا در نتیجه بتوانید یک مکالمه روان و بدون اشتباهی داشته باشید.

قطعا شمایی که این مطلب را می خوانید به دنبال بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی از پایه می باشید. شما برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی نیاز به یک  دارید تا تمامی نیاز های شما را برطرف کند.  پیشنهاد ما برای شروع قدمی مطمئن در مسیر یادگیری زبان انگلیسی می باشد. یکبار برای همیشه حرفه ای شروع کنید و با دیاکو در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید. امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. دیاکو همواره همراه شماست!

زبان انگلیسی در حال گسترش است و برای برخی از افراد یادگیری سریع آن ممکنه واقعا سخت به نظر برسد. در اینجا قصد داریم به شما نشان دهیم که اینطور نیست، پس با ما همراه باشید. کجا، چه زمان و چگونه، اینها سوالاتی هستند که باید هنگام شروع یادگیری زبان از خود بپرسید.

چگونه زبان انگلیسی را سریع یاد بگیریم؟

حالا که می دانید از کجا شروع کنید با برخی از بهترین نکات درباره نحوه یادگیری سریع زبان انگلیسی آشنا شوید:

استفاده از نرم افزارهای آموزش زبان

سال های زیادی است که نرم افزارهای یادگیری زبان به افراد در یادگیری زبان انگلیسی کمک کرده اند. سایر فناوری ها با هدف کمک به کاربران در بهبود یا حفظ مهارت های انگلیسی نیز در دسترس قرار دارند. بسته به روش مورد علاقه خود برای یادگیری می توانید از بین انواع فناوری ها انتخاب کنید.

به عنوان مثال LiveXP، Preply، Italki، Verbling، AmazingTalker و … سایت ها و برنامه های آنلاین آموزشی برای یادگیری و آموزش زبان های مختلف هستند. زبان آموزان و معلمان می توانند درس های خصوصی رزرو یا ارائه دهند، از دوره های آموزشی به صورت زنده استفاده کنند و …..

خواندن انواع متن ها

روزنامه ها، وبلاگ ها، متن روی جعبه ها، کتابچه های راهنما، وب سایت ها، ایمیل ها، پست های شبکه های اجتماعی و هر چیزی را بخوانید. چرا؟ این محتوا حاوی کلمات جدید هیجان انگیز و همچنین کلماتی است که ممکنه قبلا با آنها آشنا شده باشید. مرور موارد یادگرفته شده و یادگیری موارد جدید به پیشرفت سریعتر کمک می کند.

تمرینات تلفظ

درباره هر چیز و همه چیز با خودتان صحبت کنید. اگر در ابتدا نمی توانید این کار را انجام دهید، سعی کنید با صدای بلند بخوانید تا تلفظتان مشخص شود. برخی افراد ممکنه با این کار راحت نباشند اما خیلی بزیاد ه شناسایی نقاط ضعف در تلفظ کمک می کند. هر چند روز یکبار به صدای خودتان گوش دهید تا با مشکلات خود آشنا شوید؟

تمرینات نوشتن

نوشتن درباره هر چیزی واقعا مفید است. نوشتن برای بسیار از افراد لذت بخش است و به یادگیری سرگرم کننده زبان انگلیسی کمک می کند. با اساتید و سایر زبان آموزان با زبان انگلیسی در تماس باشید. این در آینده به ویژه در محیط های رسمی یا کاری واقعا مفید خواهد بود.

این یکی دیگر از تمریناتی است که می توانید روزانه انجام دهید. به یاد داشته باشید که بهترین فعالیت ها آنهایی هستند که به طور منظم انجام می دهید. آیا به سیاست علاقه دارید؟ آرایش و زیبایی؟ علوم پایه؟ یا می خواهید آشپزی کنید؟ یا شاید علاقه زیادی به اتومبیل دارید؟ پادکست ها و کانال های انگلیسی زیادی در یوتیوب برای هر موضوع وجود دارد. عضو شوید و هنگام رفت و آمد به مدرسه یا محل کارتان به آنها گوش دهید یا آنها را تماشا کنید.

در ابتدا درک لهجه های بومی ممکنه چالش برانگیز و سخت باشد اما به آن پایبند باشید. هر چقدر جلوتر بروید آنچه را که می شنوید بهتر درک خواهید کرد و کلمات و عبارت های عامیانه جدیدی یاد خواهید گرفت. این موضوع غیر قابل انکار است که هیچ روشی برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر از گذراندن وقت یا زندگی در یک کشور انگلیسی زبان نیست. اما موارد گفته شده نیز کمک زیادی به فرآیند یادگیری زبان می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

یادگیری یک زبان مانند بالا رفتن از یک کوه بزرگ است. شروع کار چندان بد نیست اما هرچه بالاتر بروید، زمین سختتر خواهد شد. خسته می شوید، نفس نفس می زنید و نمی دانید که آیا ادامه دادن راه ارزش دارد یا نه. ممکنه همه چیز خوب پیش نرود و ناامید می شوید.

بنابراین باید درک واقع بینانه تری از کار و هدف خود داشته باشید تا بتوانید خود را برای پیش رفتن در مسیر آماده نگه دارید و انرژی خود را بازیابی کنید. در اینجا درباره مدت زمان یادگیری زبان انگلیسی برای بیشتر افراد صحبت خواهیم کرد و نحوه یادگیری سریع زبان انگلیسی را توضیح می دهیم!

قبل از شروع باید چند عامل را در نظر بگیرید.

واقعاً چقدر طول می کشد؟ بستگی داره این سوال را از کی بپرسید! به گفته انجمن ملی مراکز زبان انگلیسی در انگلستان (English UK) به طور کلی تسلط در هر سطح 120 ساعت طول می کشد. اما مرکز آزمون انگلیسی کمبریج (Cambridge ESOL] معتقد است که هر سطح به 200 ساعت زمان نیاز دارد.

اما نکته ای که همه متخصصان با آن موافق هستند این است که عوامل خاص و متفاوت روی میزان دشواری یادگیری زبان برای افراد مختلف تأثیر می گذارد.

به احتمال زیاد برای افراد آلمانی، اسپانیایی یا فرانسوی یادگیری زبان انگلیسی آسان خواهد بود! اما برای افرادی که زبان هایی بسیار متفاوت صحبت می کنند، مانند چینی، ژاپنی یا عربی یادگیری کمی سخت تر خواهد بود.

اگر علاوه بر زبان مادری خود زبان دیگری را می شناسید، یادگیری زبان انگلیسی آسان تر می شود (مهم نیست که زبان مادری شما چیست). دلیلش این است که قبلا مغز خود را برای انتخاب الگوهای زبان جدید آموزش داده اید. به عبارت دیگر پس از یادگیری یک زبان جدید، یادگیری زبان های جدید بعدی آسانتر خواهد شد و حتی اگر زبان (های) یاد گرفته شده شبیه انگلیسی باشد خیلی بهتر است.

اگر روزانه شش ساعت یا بیشتر به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید خیلی سریعتر پیشرفت خواهید کرد نسبت به فردی که فقط یک ساعت یا کمتر مطالعه می کند. علاوه بر این سرمایه گذاری در دوره ها یا ابزارهای یادگیری زبان به میزان قابل توجهی به فرایند یادگیری کمک می کند!

اگر هدف نهایی ندارید یا واقعا علاقه ای به یادگیری زبان نداشته باشید بنابراین سرعت پیشرفتتان خیلی کند خواهد بود. داشتن هدف (یا مجموعه ای از اهداف) بسیار مهم است و سعی کنید از روش هایی استفاده کنید که میزان علاقه تان به یادگیری زبان را بیشتر کند.

هر چه بیشتر در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرید، سریعتر یاد خواهید گرفت. برای پیشرفت بهتر است انواع محتوای انگلیسی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. به موسیقی انگلیسی گوش دهید، کتاب انگلیسی بخوانید، فیلم ها را به زبان اصلی ببینید یا در یک کانال انگلیسی زبان عضو شوید.

وقتی از بهترین ابزارهای موجود و روش های مفید و مناسب برای یادگیری استفاده کنید، اطلاعات خیلی بیشتری را جذب خواهید کرد! توصیه می کنیم درباره شیوه های یادگیری کمی تحقیق کنید تا بتوانید بر اساس اولویت های خود تصمیمات بهتر و موثرتری بگیرید.

کودکان بهتر از بزرگسالان یاد می گیرند. به طور کلی مغز بچه ها در به دست آوردن اطلاعات جدید مهارت بیشتری دارد در حالیکه مغز بزرگسالان در یادگیری چیزهای جدید مشکلات بیشتری دارد. توصیه می کنیم هر چه زودتر و در سنین پایینتر به دنبال یادگیری زبان بروید تا می توانید از جوانی خود استفاده کنید. اما بزرگسالان نیز ناامید نشوید هنوز هم می توانید پیشرفت کنید و مهارت های زبان خود را کامل کنید، فقط کمی بیشتر طول می کشد!

سطح A1 (مبتدی)

زمان: تقریباً مطالعه منظم.

نکات و توانایی های زبان در این سطح:

سطح A2 (متوسط)

زمان: تقریباً مطالعه منظم.

نکات و توانایی های زبان در این سطح:

دکمه بازگشت به بالا