اخبار بازارکسب و کار های برتر ایجی مارکت

چگونه از حساب تتر برداشت کنیم؟

آموزش انتقال تتر به کیف پول تراست ولت

کیف پول تراست ولت یکی از محبوب ترین والت های ارز دیجیتال در دنیای کریپتوکارنسی است، به همین خاطر در این مقاله قصد داریم روش انتقال رمز ارز تتر (tether) یا USDT را بین تراست ولت و صرافی های معتبر همچون بایننس، کوکوین و کوینکس آموزش دهیم. تتر یکی از پرکاربردترین استیبل کوین های دنیا است که برای انواع معاملات رمز ارزی به کار گرفته می شود. از آن جایی که بیشتر صرافی ها از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند، کاربران می توانند به راحتی تترهای خود را به پلتفرم دلخواهشان انتقال داده و معاملات خود را انجام دهند. در ادامه روش ارسال USDT از تراست والت به صرافی ها، و هم چنین شیوه دریافت USDT با این کیف پول را آموزش خواهیم داد. با این روش می توانید بعد از خرید تتر دارایی خود را به کیف پول Trust Wallet انتقال بدهید.

به دست آوردن آدرس تتر (USDT) در تراست ولت

پیش از پرداختن به مبحث اصلی، باید با تتر و انواع شبکه های آن آشنا شوید. نماد تتر در تراست ولت “USDT” است. تتر یک توکن است که با استانداردهای متفاوت روی شبکه های بلاک چینی مختلفی نظیر اتریوم، بایننس اسمارت چین، ترون، سولانا، پالیگان، آوالانچ و بسیاری دیگر کار می کند. این یعنی هنگام خرید USDT و ارسال آن به کیف پول شخصی و همچنین انتقال آن از کیف شخصی به صرافی، باید آدرس درست آن را وارد کنید.

شاید بپرسید یعنی چه؟ برای درک بهتر اجازه دهید با خود کیف پول تراست والت شروع کنیم. در این ولت، از قسمت جستجوی توکن ها (آیکن سمت راست بالای صفحه اصلی)، عبارت “USDT” را جستجو کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، چندین تتر در تراست ولت برای شما نمایش داده می شود که از نظر آدرس و شبکه با یکیدگر تفاوت دارند.

اضافه کردن تتر به تراست ولت

حالا برای اضافه کردن تتر به تراست ولت، با کشیدن اسلایدر گزینه اول که زیر آن عبارت ERC20 نوشته شده است، تتر ERC20 اتریوم به تراست ولت اضافه می شود. با کشیدن اسلایدر گزینه دوم که زیر آن TRC20 نوشته شده است نیز افزودن تتر TRC20 به تراست ولت انجام می شود. به همین ترتیب برای هر تتر دلخواه نیز می توانید چراغ روبروی آن را روشن کنید تا در صفحه اصلی نمایش داده شود.

دریافت آدرس تتر ERC20 و TRC20

در گزینه اول که زیر آن عبارت “ERC20” را مشاهده می کنید، یعنی این تتر با استاندارد ERC20 روی شبکه اتریوم است. زیر گزینه بعدی، عبارت “TRC20” را مشاهده می کنید که متعلق به تتر روی شبکه ترون است. بنابراین عبارت زیر نماد USDT، نشان دهنده شبکه آن است.

حالا برای اینکه آدرس تتر روی هر کدام از این شبکه ها را به دست آورید، باید ابتدا روی آیکن آن زده و سپس روی گزینه Receive بزنید تا آدرس دریافت به شما نمایش داده بشود. در مرحله بعد یک QR Code و همچنین آدرس نوشتاری دریافت تتر با تراست ولت به شما نمایش داده می شود که به راحتی می توانید آن را کپی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر بد نیست بدانید که هر کدام از این آدرس ها، با یک عبارت یا کلمه یا عدد خاص شروع می شوند. مثلا همه آدرس ها روی شبکه اتریوم با “0x” شروع می شوند. با این کار می توانید مطمئن شوید که آدرس مربوط به شبکه درست را در دست دارید. برای دیگر شبکه ها:

  • آدرس های ترون: با حرف “T” آغاز می شوند.
  • آدرس های سولانا: فرمت خاصی ندارند اما عموما با حرف “A” آغاز می شوند.
  • آدرس های بایننس اسمارت چین: با “0x” آغاز می شوند.
  • آدرس های آوالانچ C-Chain: با “0x” آغاز می شوند.
  • آدرس های آوالانچ X-Chain: با “X” آغاز می شوند.

چگونه USDT را برداشت کنیم؟

برای برداشت و انتقال USDT از تراست والت به حساب صرافی و بالعکس، باید چند مرحله را طی کنید که در ادامه این قسمت، به تفکیک موارد مختلف را بررسی می کنیم.

نحوه خرید تتر و انتقال به کیف پول

بسیاری در خصوص نحوه واریز پول به کیف پول Trust Wallet سوال می پرسند. نکته اول اینکه تراست والت صرفا یک نرم افزار است که اطلاعات شما را از بلاک چین می خواند و به شما نمایش می دهد. بنابراین بر خلاف حساب بانکی که پول فیزیکی و واقعی در آن نگهداری می کنید، شما چیزی را در داخل خود تراست والت نگه نمی دارید و همه چیز روی بلاک چین ثبت می شود. بنابراین واریز پول به تراست والت معنا ندارد. اما اگر منظور شما از این جمله، خرید ارز دیجیتال و نحوه انتقال ارز به تراست ولت است، این کار را به شما آموزش خواهیم داد. برای خرید تتر ابتدا باید در یک صرافی مانند بیت24 ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید.

نحوه انتقال تتر از تراست ولت

برای این کار کافی است تتری که در تراست والت موجودی دارد را انتخاب کرده و روی گزینه “Send” ضربه بزنید. مثلا فرض کنید تتر ERC20 را انتخاب کرده ایم. در صفحه جدید، باید در قیمت اول آدرس گیرنده و در قیمت دوم، مقدار تتر مورد نظر برای ارسال را وارد کنیم. نهایتا روی “Next” ضربه زده و اگر همه چیز تایید بود، تراکنش را انجام دهید.

نحوه انتقال تتر به تراست ولت

برای انتقال تتر به تراست والت و دریافت آن باید ابتدا تتری که مایل به دریافت هستید را انتخاب کنید. فرض کنید فردی می خواهد روی شبکه اتریوم برای شما تتر ارسال کند. باید ابتدا تتری که زیر آن عبارت “ERC20” نوشته شده را باز کنید. سپس با انتخاب گزینه “Receive”، آدرس تتر اتریومی ما نمایش داده می شود. این آدرس را کپی کرده برای گیرنده ارسال کنید.

انتقال تتر TRC20 از تراست ولت

برای انتقال تتر TRC20 از تراست والت به دیگران، کافی است با استفاده از آیکن گوشه راست بالای صفحه اصلی، عبارت “USDT” را جستجو کنید. از بین گزینه های نمایش داده شده، گزینه ای که که زیر آن “TRC20” یا “Tron” نوشته شده است را انتخاب کنید. با کشیدن اسلایدر روبروی آن نیز این تتر در صفحه اصلی تراست ولت نمایش داده خواهد شد. حال در صفحه بعد، روی گزینه “Send” ضربه زده و آدرس گیرنده و مقدار مورد نظر برای ارسال را وارد کنید.

انتقال تتر از تراست ولت به بایننس

پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی بایننس، ابتدا روی Wallet و سپس روی Overview کلیک کنید. در ادامه هم به ترتیب Deposit و Crypto Deposit را انتخاب نمایید. حالا ارز دیجیتال تتر را هم انتخاب کرده و با توجه به نوع تتری که در کیف پول تراست والت دارید، شبکه را هم تعیین کنید. برای مثال اگر تترهای موجود در کیف پول از نوع ERC20 هستند، در اینجا هم شبکه باید استاندارد ERC20 یا همان اتریوم باشد. در ادامه آدرس مقصد برایتان نمایش داده خواهد شد و می توانید آن را کپی کنید. حالا اپلیکیشن تراست والت را باز کرده و گزینه Send را لمس کنید.

در ادامه باید مبلغ مورد نظر و آدرسی که از بایننس دریافت کرده اید را وارد کنید. حالا اطلاعات نمایش داده شده (شامل آدرس مقصد و کارمزد تراکنش) را چک کرده و در صورت تایید گزینه Send را لمس نمایید. این تراکنش پس از تایید شدن به حساب کاربری شما در این صرافی افزوده خواهد شد.

انتقال تتر از بایننس به تراست ولت

پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی بایننس، ابتدا روی Wallet و سپس روی Overview کلیک کنید. در ادامه هم به ترتیب Withdraw و Withdraw Crypto را انتخاب نمایید. حالا ارز دیجیتال تتر و شبکه آن را انتخاب کنید. اکنون اپلیکیشن تراست والت را باز نموده و به بخش Receive بروید. در منوی جستجوی بالای صفحه نماد USDT را وارد کنید و با توجه به نوع تتری که در حساب بایننس شما نگهداری می شود، انتخاب خود را انجام دهید. حالا یک کد QR برایتان نمایش داده می شود و هم چنین می توانید با لمس گزینه Copy، آدرس را کپی کرده و در صفحه برداشت بایننس وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا