دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

چگونه چرخ خیاطی کاچیران را روغن کاری کنیم؟

جای روغن کاری چرخ خیاطی کاچیران 1139

جای روغن کاری چرخ خیاطی کاچیران یکی از سوالات رایج بین هموطنان عزیزمان می باشد، بهترین زمانی که باید برای روغن کاری در نظر بگیریم، زمانی است که قصد استفاده از دستگاه را داریم، یعنی اول دستگاه روغن کاری شده و سپس شروع به کار می کنیم.

اگر به دستگاه روغن بزنیم و برای مدت طولانی بزاریمش کنار و از اون استفاده ای نشود، روغن روی قطعات دستگاه همراه با گردوغبار محیط ایجاد چسبندگی کرده و در نهایت دستگاه سفت میشه و باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا اصطلاحا رفع گیرپاچ بشه. برای روغن کاری معمولا شرکت سازنده روی چرخ های خانگی نقاطی رو با رنگ قرمز یا کلمه اویل مشخص می کند.

روغن کاری چرخ خیاطی کاچیران 1139

روغن کاری چرخ خیاطی کاچیران یکی از ساده ترین و مهم ترین کار های چرخ خیاطی است. روغن کاری توسط مصرف کننده انجام می شود و انجام نشدن آن باعث کاهش طول عمر دستگاه می شود. روغن چرخ خیاطی نباید خیلی غلیظ باشد. مارک های اطلس و روان انواع خوبی از روغن چرخ خیاطی می باشند که در سایت و فروشگاه ما موجود است.

بعد از انجام روغن کاری زیر و روی چرخ درب سمت چپ آن را باز کنید و یک قطره روغن روی میل سوزن بریزید. این نوع روغن زدن 4 تا 7 ماه یک بار انجام می گیرد. در بین این فواصل زمانی بعد از هر 6 ساعت کار مداوم، فقط یک قطره روغن زیر قاب ماکو بریزید. روغن کاری در اکثر چرخ های خیاطی به همین صورت انجام می شود.

جای روغن چرخ خیاطی کاچیران

جای روغن چرخ خیاطی کاچیران با علامت یا نشونه یا کلمه ای مشخص شده است تا مصرف کنندگان به راحتی آن را مشاهده و روغن کاری کنند. روغن چرخ خیاطی برای نرم کردن انواع ماشین خیاطی و مدل ها به کار می رود. اگر به درستی انجام شود، می تواند کارکرد هردو ماشین های خیاطی خانگی و صنعتی را بهبود بخشد. سابقا این روغن را از روان کننده های رایج می ساختند، اما یک طیف روغن های مصنوعی و طبیعی دیگری در دسترس هستند، که منابعی مانند نارگیل ساخته می شوند.

چگونه چرخ خیاطی کاچیران را روغن کاری کنیم

چگونه چرخ خیاطی کاچیران را روغن کاری کنیم، مهمترین نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که باید اطمینان حاصل کنید. مراحل مهم آماده سازی چرخ شامل تمیزکاری تجهیزات، ابزار و لوازم یدکی مورد نیاز است. همیشه ابتدا اطمینان حاصل کنید از محتویات دفترچه راهنما اطلاع دارید، بیشتر ماشین ها دارای تنظیمات و هشدار های مختص خود هستند.

اگر دفترچه در دسترستان نیست، با یک جست و جو ساده نام و مدلش در سایت برند چرخ، یا به طور کلی در گوگل، دفترچه را در اختیار داشته باشید. فقط کافیه داخل قطعه ای که میل سوزن داخلش بالا و پایین میره فقط یک قطره روغن بزنید اگر دسترسی به اون قطعه سخت بود می تونید یک قطره روغن به  خود میل سوزن بزنید چند دور سوزن را بالا و پایین کنید و مجددا یک قطره روغن دیگه بزنید و چند دور مجدد بالا و پایین کنید.

روغن چرخ خیاطی کاچیران

روغن چرخ خیاطی کاچیران یکی از مهم ترین روغن های چرخ خیاطی برای مصرف کنندگان خود به حساب می آید زیرا این روغن چرخ خیاطی یکی از محدود روغن هایی می باشد که اکثر مصرف کنندگان از آن رضایت کامل را دارند. پس باید در خرید روغن چرخ خیاطی بسیار دقت کنید.

روغن نباید آنقدر رقیق باشد که مثل آب بچکد و نباید آنقد غلیظ باشد که مثل روغن نباتی بریزد. رنگ روغن خیلی مسئله مهمی نیست و در تشخیص کیفیت آن کمک خاصی نمی کند. روغن های مخصوص چرخ خیاطی توسط تولید کنندگان مختلفیط در حال تولید می باشد. هر کدام از تولید کنندگان برای تولید این محصول باتوجه به میزان هزینه ای که برای تولید در نظر گرفته است از مواد اولیه با کیفیت های مختلفی استفاده می کند به همین دلیل محصولاتی که توسط هر کدام از آن ها تولید می شود از نظر کیفیت و قیمت دارای تفاوت هایی با یک دیگر می باشند.

اسپری روغن چرخ خیاطی کاچیران

اسپری روغن چرخ خیاطی کاچیران، این اسپری روغن بدون اثر چسبندگی ضمن روانسازی قطعات را در مقابل خوردگی، رطوبت و زنگ زدگی محافظت می نمایند. محتوی قوطی فاقد هرگونه مواد اسیدی می باشد و ضرری برای قطعات ندارد. مناسب روغن کاری انواع چرخ خیاطی، ابزار و ماشین آلات. همراه با نازل  جهت روغن کاری فضای بسته و داخل چرخ خیاطی و بدون ضرر برای لایه ازون می باشد. ویژگی های این محصول عبارت است از:

روغن چرخ خیاطی 210 220 کاچیران

روغن چرخ خیاطی 210 و 220 کاچیران یکی از روغن های خوب و با کیفیتی می باشد که علاقه مندان زیادی را به خود جذب نموده است به طوری که مصرف کنندگان این روغن به گونه ای راضی بوده اند که ما تصمیم به تولید انبوه این روغن ها گرفته ایم. کاچیران از سال 1376 با ایجاد واحد صادرات، بازاریابی و تحقیق بازار در تمام قاره های جهان آغاز کرد و طی مدت کوتاهی محصولات خود را به بیش از 35 کشور جهان صادر کرده است.

محصولات کاچیران تا کنون به این کشور ها صادرشده است: آلمان، انگلیس، فرانسه، اتریش، بلژیک، اسپانیا، فنلاند، دانمارک، جمهوری چک، ترکیه، عربستان، امارات متحده عربی، کویت، کره، تایوان، چین، عراق، پاکستان، افریقای جنوبی … در طراحی روغن چرخ خیاطی ضمن رعایت اصول زیبایی و کیفیت بالا، استحکام و کارایی حداکثری لحاظ گردیده است. روغن های چرخ خیاطی از مواد اولیه متفاوت ساخته می شوند که به سه دسته ی روغن های معدنی، روان کننده های مصنوعی و روغن های نیمه مصنوعی  تقسیم می شوند.

آنچه که در این روغن ها مهم است مواد اولیه، نقطه ی جوش و چسبندگی آن ها است. از دیگر ویژگی های مهم دیگر این روغن این است که درجه حرارت و استفاده زیاد از وسایل این روغن را دچار تغییر شکل نکند. سایت ما روغن های با کیفیت و بهتری به هموطنان عزیزمان ارائه می کند و در اختیارشان قرار می دهد.

چگونه چرخ خیاطی خود را روغن کاری کنیم ؟

مهم ترین اصل در سرویس و نگهداری از دستگاه های دوخت روغن کاری این ماشین آلات است که به طورکلی به دو دسته دستی (نیم روغن) و خودکار تقسیم می شوند. روغن کاری دستی امروزه بیشتر در چرخ خیاطی های خانگی و به تعداد محدود در چرخ خیاطی های صنعتی انجام می شود.

روغن کاری چرخ خیاطی خانگی :

ابتدا باید تمام محل هایی که احتیاج به روغن دارند را تمیز و پرز های پارچه که در آن محدوده مانده کاملا برداریم.

در مرحله دوم قسمت هایی از چرخ خیاطی که حرکت دورانی یا بازویی دارند به مقدار مناسب یعنی دو یا سه قطره روغن می ریزیم.

برای پمپاژ بیشتر و دقیق تر بهتر است از اسپری روغن استفاده کنیم.

نکته بسیار مهم و کلیدی در این مرحله :

این اشتباه بزرگ از گذشته بوده که چرخ خیاطی را روغن کاری کرده و برای آینده آماده نگه داریم چون روغن در قسمت های مربوط بر اثر مدت زمان طولانی خود به خود سفت شده و از حرکت مطلوب جلوگیری میکند در اصطلاح گیرپاچ می کند .پس همیشه قبل از استفاده از چرخ خیاطی باید جا های مورد نیاز را به اندازه کافی روغن بریزیم تا هم یک چرخ سالم و بدون مشکل و به همراه بهترین کیفیت دوخت را داشته باشیم .

روغن کاری چرخ خیاطی صنعتی :

چرخ خیاطی صنعتی اکثرا بصورت تمام روغن (اتوماتیک) در بازار عرضه می شوند که روغن در یک محفظه ی معینی ریخته شده و خود دستگاه به وسیله ی پمپ مخصوص روغن را به تمام جاهایی که نیاز باشد می رساند ولی تعداد محدودی از چرخ های صنعتی  دستی بوده یعنی دارای پمپ مخصوص برای روغن نیست که این مدل از چرخ ها به وسیله علامت های مخصوص که گاهی نقطه های قرمز رنگ است جاهایی که روغن لازم دارد مشخص شده است .

آموزش روغن کاری چرخ خیاطی

چگونه چرخ خیاطی خانگی را روغن کاری کنیم ؟

یکی از مشکلات رایج و یکی از سوالات اصلی در زمینه کار کردن با پرخ خیاطی، نحوه روغن کاری، زمان روغن کاری دستگاه و سایر موضوعات مرتبط با روغنکاری چرخ های خیاطی هست. در این آموزش بطور کامل درمورد روغنکاری چرخ خیاطی صحبت خواهیم کرد و به همه سوالات شما حول این موضوع پاسخ خواهیم داد.

زمان مناسب روغن‌کاری

اولین سوال در مورد روغنکاری، بهترین زمانی است که باید برای روغن‌کاری در نظر بگیریم.دقت داشته باشید که کار روغنکاری رو فقط زمانی که قصد استفاده از دستگاه رو داریم انجام میدیم، یعنی اول دستگاه روغن کاری شده و سپس شروع به کار میکنیم

تنهاش نزارید!

اگربه دستگاه روغن بزنیم و برای مدت طولانی بزاریمش کنار و از اون استفاده ای نشه، روغن روی قطعات دستگاه همراه گردوغبار محیط  ایجاد چسبندگی کرده  و در نهایت دستگاه سفت میشه  که باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا اصطلاحا رفع گیرپاچ بشه. برای روغن کاری معمولا شرکت سازنده روی چرخ های خانگی نقاطی رو با مشخص میکنهOilرنگ  قرمز یا کلمه

به کجاها باید روغن بزنیم؟

 فقط کافیه داخل قطعه ای که میل سوزن داخلش بالا و پایین میره فقط یک قطره روغن بزنید اگر دسترسی به اون قطعه سخت بود میتونید یک قطره روغن به خود میل سوزن بزنید چند دور سوزن رو بالا و پایین کنید مجددا یک قطره روغن دیگه بزنید و چند دور مجدد بالا و پایین کنید.

به قاب ماکو هم روغن بزنید

قسمت دوم و خیلی حساسی که باید روغن بخوره فاصله بین قاب ماکو و حفره ای هست که قاب ماکو داخلش می چرخه، فقط یک قطره روغن بین این دو قطعه میزنیم و چند دور دستگاه رو با دست حرکت میدیم. دقت کنید روغن رو به ماکو یا ماسوره نزنید باعث ایجاد چسبندگی بین ماکو و ماسوره میشه کیفیت دوختتون رو پایین .میاره، و نخ رو چرب میکنه و کاری که دارید میدوزید رو لک میکنه

نکته: در مدل‌هایی که قاب ماکو به صورت افقی قرار گرفته طبق تصویرزیر فقط یک قطره روغن به داخل حفره میانی ماسوره میچکانیم.

و اما سخن آخر..

اینکه با روغن کاری صحیح میتوانید طول عمر دستگاه را  بالا ببرید و در هنگام کار با دستگاه از کیفیت دوخت بهتری بهر‌مند بشید.

روغن زدن چرخ خیاطی ژانومه 802 : هر آنچه که باید بدانید

چرخ خیاطی ژانومه 802 یکی از معروفترین چرخ خیاطی های گلدوزی و خانگی است. این چرخ خیاطی مشهور ترین چرخ خیاطی ژانومه است. این چرخ خیاطی محبوب در بسیاری از خانه‌های ایرانیان وجود دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انجا که چرخ خیاطی یک ماشین مکانیکی است، نگهداری از آن نیازمند توجه و دانش است. یکی از بخش های مهم در نگهداری چرخ خیاطی ، مساله روغن کاری است. از آنجا که روغن زدن باعث افزایش طول عمر قطعات مکانیکی و جلوگیری از فرسودگی این قطعات می‌شود، روغن‌کاری مرتب چرخ خیاطی با طول عمر آن رابطه مستقیمی دارد. در این میان مکان‌هایی در چرخ خیاطی 802 وجود دارند که در صورت روغن کاری باعث کاهش طول عمر می‌شود.  طول عمر قطعات چرخ خیاطی شما با روغن زدن این مکان ها، کم شده و مستعد خرابی و تعمیرات می‌شود.

در اولین سری از مباحث روغن کاری چرخ خیاطی ژانومه ، به سراغ چرخ خیاطی محبوب 802 خواهیم رفت. با مطالعه این مقاله چهار نقطه از چرخ خیاطی ژانومه ۸۰۲ که به هیچ عنوان نباید روغن زده شود را خواهید شناخت. پس با مهردخت همراه باشید.

روغن زدن چرخ خیاطی ژانومه 802

در این بخش به مکان‌هایی از چرخ خیاطی ژانومه 802 اشاره میکنیم که باید روغن زده شود. در ابتدا برای باز کردن درب چرخ خیاطی،‌ نیاز است تا از بخش انتهایی ان اقدام به باز کردن درب ژانومه 802 کنید. ابتدا دست خود را در قسمت انتهایی چرخ گذاشته و به بالا بکشد.

مهمترین نکته در رابطه با روغن زدن چرخ خیاطی ژانومه 802 این است که این چرخ خیاطی از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده و نیاز به روغن کاری زیادی ندارد. نکته مهم دیگر این است که پس از روغن کاری چند دقیقه با سرعت تند با چرخ خیاطی کار کرده تا روغن جذب قطعات شود.

از مشکلات عدم روغن کاری چرخ خیاطی ژانومه 802 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • نخ پاره کردن
  • صداهای خش خش زیاد
  • عدم روان کار کردن چرخ خیاطی
  • کاهش طول عمر چرخ خیاطی
  • تسریع مستهلک شدن قطعات محرک چرخ
  • شکستن سوزن
  • قفل شدن چرخ

۱- قسمت فوقانی چرخ

اولین قسمت در روغن کاری چرخ خیاطی ژانومه ۸۰۲ قسمت فوقانی است. این قسمت از سمت توپی به سمت پیشانی چرخ محل اتصال میله ماسوره پر کن به بدنه چرخ است. این قسمت به روغن زیادی نیاز ندارد و در حد چند قطره کافی است. و هر چند ماه یکبار نیاز است تا چند قطره روغن زده شود. تصویر این قسمت در شکل زیر امده است.

نکته بسیار مهم این که به هیچ عنوان به یک سری نقاط که در ادامه به ان اشاره می‌شود نباید روغن زد حتما ابتدا تا اخر مقاله را مطالعه فرمایید و سپس به روغن کاری چرخ خود بپردازید.

در ادامه روغن زدن قسمت فوقانی یک سری قطعات فلزی در این قسمت وجود دارد که به علت متحرک بودن ا اصطحکاک داشتن با سایر قطعات نیاز به روغن کاری دارند. این نقاط در تصویر زیر مشخص شده است.

نکته دیگر در مورد روغن کاری قسمت فوقانی چرخ این است که این قطعات نیاز به روغن زیادی ندارند و فقط هر چند ماه یکبار نیز است تا به ان چند قطره روغن بزنید. البته اگر استفاده شما از چرخ زیاد است ، میتوانید روغن بیشتری بزنید.

۲- قسمت پیشانی چرخ

به منظور روغن کاری قسمت پیشانی چرخ، بعد از باز کردن درب چرخ، توپی چرخ را به سمت خود بچرخانید. با چرخاندن توپی می‌توانید قسمت های متحرک چرخ را ببینید. تمام قسمت های متحرک چرخ خیاطی در این قسمت میتوانند روغن زده شوند. نمدها و یاتاقان ها در این قسمت می‌توانند روغن زده شوند. تمام قطعات چرخ فلزی چرخ خیاطی که متحرک هستند میتوانند روغن زده شوند.

نکته مهم درباره روغن زدن چرخ 802 در قسمت پیشانی، این است که لامپ چرخ نباید روغن بخورد. همچنین روغن کمی به این قطعات زده شود. چون اگر روغن زیادی به این قطعات زده شود باعث می‌شود تا روغن روی لامپ ریخته و لامپ دود کند. تصاویر جاهایی که باید روغن زده شوند در زیر مشخص شده است.

۳- قسمت ماکوی چرخ

قسمت ماکو ی چرخ ، یکی از قسمت هایی است که نیاز به روغن زدن دارد. هرچند که روغن زدن بیش از حد باعث می‌شود تا چرخ به خوبی کار نکند. اگر در قسمت ماکوی چرخ روغن نزنید، پس از مدتی ممکن است دچار مشکل جا انداختن دوخت شوید. برای روغن کاری قسمت ماکوی چرخ خیاطی ژانومه ۸۰۲ کافی از یک قطره روغن در قسمت سوراخی که با ماکو منتهی میشود بریزید. در قسمت پایین حفره تعدادی چرخ دنده وجود دارند که در ان گریس وجود دارد. اگر میزان زیادی در این قسمت روغن بزنید، باعث میشود که روغن با گریس مخلوط شده و مشکلاتی برای چرخ شما پیش بیاید.

میزان روغن زدن به قسمت ماکوی چرخ خیاطی تان نسبت به مکان‌های دیگر کمتر است. اما اینکه هر چند وقت یکبار روغن بزنین به میزان کاری که با چرخ خیاطی تان انجام می‌دهید بستگی دارد.

همچنین لازم است تا دور قطعه متحرک قاب ماکو که در تصویر زیر نشان داده شده است چند قطره روغن بزنید. همانطور که در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است، در قسمت دور قاب ماکوی چرخ خیاطی 802 خود چند قطره روغن بزنید. این کار باعث می‌شود تا چرخ خیاطی صدا نکند و دوخت روان تر و تمیز تری داشته باشید.

۴- زیر چرخ

یکی دیگر از قسمت های مهمی که باید در چرخ خیاطی خود روغن بزنید قسمت زیرین آن است. برای روغن زدن قسمت زیرین چرخ خیاطی نیاز است تا پیچ قسمت زیرین دستگاه را باز کنید. پس از باز کردن پیچ در پوش زیرین را خارج کنید. بعد از اینکار قطعات داخلی چرخ خیاطی خود را مشاهده خواهید کرد. برای روغن زدن این قسمت‌ها کافی است چند قطره روغن به قسمت‌هایی که دارای نمد هستند و همچنین چند قطره روغن به قطعات فلزی چرخ خیاطی بزنید. با اینکار از بد دوختن و مصطحلک شدن چرخ خیاطی خود جلوگیری خواهید کرد. قسمت‌هایی که نیاز است تا در چرخ خیاطی ژانومه 802 روغن بزنید در زیر مشخص شده اند. کافی است در قسمت‌هایی که با دایره های قرمز مشخص شده اند، چند قطره روغن بزنید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا