دانش و فناوریکسب و کار های برتر ایجی مارکت

کاربردهای تیتان (TiO2) در صنایع مختلف

تیتان به عنوان جز اصلی برای تولید مستربچ سفید است که هم به صورت پودر و هم به صورت مستربچ، در صنایع غذایی، بهداشتی، رنگسازی، دارویی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایجاد رنگ در تولید محصولات پلاستیکی مختلف، از اهمیت فراوانی برخوردار است. یکی از مواد معدنی که در ایجاد رنگ سفید در محصولات پلاستیکی، کاربرد بسیاری دارد، تیتان یا تیتانیوم دی اکساید است.

تیتان یکی از اجزای اصلی در تولید مستربچ سفید است که هم به صورت پودر و هم به صورت مستربچ، در صنایع غذایی، بهداشتی، رنگسازی، دارویی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، خرید تیتان، برای تولیدکنندگان صنعت پلاستیک، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله قصد داریم به شناخت عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیتان، مشخصات، ویژگی‌ها و کاربردهای آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

تیتان چیست؟

تیتان (TiO2) یکی از مواد شیمیایی است که برای تولید رنگ سفید در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این ماده در شکل‌های مختلف آناتاز و روتایل وارد بازار می‌شود. پودر تیتان در آب و مواد قلیایی حل نمی‌شود اما در اسید سولفوریک و هیدروژن فلوراید قابل حل است. با توجه به اینکه این ماده در شکل‌های مختلفی در طبیعت وجود دارد، شرکت‌های مختلف با توجه به منابعی که در دسترس دارند، پودر تیتان را با روش‌های متفاوت تولید می‌کنند. این ماده یکی از فراوان‌ترین عنصرهای کره زمین است که از 80 درصد آن برای تولید کاغذ، رنگ و پلاستیک استفاده می‌شود و 8 درصد آن برای محصولات آرایشی، بهداشتی، غذایی و… کاربرد دارد. صنایع دیگری هم به غیر از موارد نام برده شده، سهم کوچکی در استفاده از این ماده دارند.

کاربردهای پودر تیتان

همانطور که پیشتر اشاره کردیم رنگدانه‌های سفید در صنایع مختلفی کاربرد دارند و بسیاری از محصولات بهداشتی، آرایشی، غذایی، کاغذ، پلاستیک و… به رنگ سفید هستند. از کاربرد‌های پودر تیتان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ازپودر تیتان می‌توان در صنعت پلاستیک برای رنگ دهی و افزایش مقاومت محصولات استفاده کرد. استفاده از این ماده در محصولات پلاستیکی، باعث افزایش مقاومت آن در برابر حرارت، فشار، گرما و… می‌شود.
  • یکی از عمده‌ترین کاربرد‌های تیتان، استفاده آن در صنعت کاغذ است. از این ماده می‌توان برای سفید کردن، شفافیت و براقیت کاغذ استفاده کرد.
  • ازتیتان می‌توان برای تولید رنگ سفید و رنگ‌های روشن مخصوص نقاشی استفاده کرد.
  • تیتانیوم در صنعت لوازم آرایشی بسیار پرکاربرد است. به طور مثال در تولید کرم‌های ضد آفتاب می‌توان با استفاده از پودر تیتان رنگبندی آن را تغییر داد. علاوه بر رنگ، این ماده بر جلوگیری از رسیدن اشعه UV به پوست هم موثر است.
  • بسیاری از صنایع غذایی از تیتان پلی تیز برای ایجاد رنگدانه در محصولاتی نظیر کیک، بیسکوییت، رنگ غذایی و افزودنی‌ها و… استفاده می‌کنند.
  • علاوه بر تمام مواردی که گفته شد، تیتانیوم برای صنایع نظامی، هوافضا، صنعت سرامیک و… هم کاربرد دارد. شما می‌توانید با کمک گرفتن از شرکت پلی تیز، تیتانیوم‌های باکیفیتی را برای صنایع خود خریداری کنید و محصولات بهتری را به دست مشتریان برسانید.

انواع تیتان

تیتان‌ با توجه به اینکه از چه منبعی تامین می‌شوند به سه دسته اصلی ایلمنیت، روتیل و آناتاز تقسیم‌بندی می‌شوند که در بین آن‌ها، دو نوع آناتاز و روتیل پرکاربردتر هستند. تیتان آناتاز وزن کمتری نسبت به روتیل دارد. هر دو نوع تیتانیوم، اشعه ماورابنفش را به شدت جذب می‌کنند. اما نوع روتیل انرژی جذبی را به گرما تبدیل می‌کند. شما می‌توانید از تیتانیوم آناتاز شرکت پلی تیز که یک کاتالیزگر خوب و قوی است برای ترکیبات ضدعفونی کننده، تجزیه میکروب‌ها، تولید جوهر، تمیز کردن شیشه، محصولات بهداشتی و آرایشی و… استفاده کنید.

تیتانیوم روتیل بسیار رایج‌تر از نمونه‌های قبل است و ضریب شکست بالایی دارد. معمولا از تیتانیوم روتیل شرکت پلی تیز برای رنگدانه سفید کاغذ، پلاستیک، مواد غذایی و محصولات دیگر استفاده می‌شود. اگر در انتخاب تیتانیوم مورد نیاز، دچار سردرگمی شده‌اید، می‌توانید از مشاوران شرکت پلی تیز برای انتخاب درست این رنگدانه سفید کمک بگیرید.

شرکت‌های مختلفی در کشورهای مختلف، اقدام به تولید تیتان کرده‌اند. عمده تیتان مورد استفاده در ایران، از نوع وارداتی است. بسته به اینکه کدام شرکت، پودر تیتان را تولید می‌کند، اسامی مختلفی برای گریدهای مختلف این محصول انتخاب شده است. یکی از پرکاربردترین انواع تیتان در ایران، تیتان R298 (خرید تیتان r298 در پلی تیز) است. علاوه بر این، انواع دیگری نظیر تیتان A1 و تیتان SR2400 نیز بسیار پرمصرف هستند که شرکت‌های نظیر پلی تیز، پایون پلیمر، معین پلیمر و… فروشنده عمده این محصولات هستند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت تیتان

تیتان‌ها از منابع متنوعی تولید می‌شوند و روش تولید شرکت‌های مختلف با توجه به منبعی که در اختیار دارند، متفاوت است. این تفاوت در شیوه تولید باعث می‌شود که ویژگی و کیفیت تیتان در شرکت‌های مختلف متغیر باشد.

قیمت تیتان به عوامل مختلفی نظیر ضریب شکست، سختی، قدرت پوشانندگی، جذب روغن و… بستگی دارد. شما باید برای تهیه تیتان باکیفیت از شرکت‌های معتبر کمک بگیرید. شرکت پلی تیز یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه خرید و فروش انواع مواد اولیه پلیمری و افزودنی‌هاست که انواع مختلفی از این ماده را برای مشتریان عرضه می‌کند. شما می‌توانید هر مقدار از این محصول را که نیاز دارید از این شرکت تهیه کنید. علاوه بر این، امکان مقایسه قیمت نیز بین گریدهای مختلف و تامین‌کنندگان متعدد وجود دارد.

خرید تیتان

کاربرد زیاد این ماده در کنار ویژگی‌های منحصر به فرد آن، باعث شده است که شرکت‌های مختلفی برای تولید تیتان اقدام کنند. یکی از شرکت‌های تامین کننده این ماده، شرکت پلی تیز است. این شرکت با توجه به کاربرد متفاوت این ماده، آن را در انواع مختلفی تولید می‌کند تا بتواند پاسخگو نیاز همه مشتریان در صنایع مختلف باشد.

پودر تیتان معمولا در کیسه‌های 25 کیلوگرمی به فروش می‌رسد. گریدهای متفاوتی از تیتان وجود دارد که می‌توان به کرونوس، لومون، R219، 5566 و… اشاره کرد. اگر برای انتخاب تیتان مورد نیاز خود دچار سردرگمی شده‌اید، می‌توانید با مشاوران فروش شرکت‌های تامین‌کننده این ماده تماس بگیرید و پس از مشورت با آن‌ها، نسبت به خرید این محصول اقدام کنید. همچنین برای خرید آنلاین تیتان، می‌توانید از اینجا اقدام کنید.

جمع بندی

پودر تیتان، از رنگدانه‌های پرکاربرد در صنایع مختلف هستند که علاوه بر خاصیت رنگ‌دهی، باعث افزایش مقاومت و طول عمر بیشتر محصولات می‌شوند. شرکت‌ها با توجه به منبعی که در دسترس دارند از روش‌های متفاوت برای تولید این ماده استفاده می‌کنند. از پودر تیتان می‌توان برای صنایعی چون لوازم آرایشی و بهداشتی، صنعت کاغذ، تولید لوازم پلاستیکی، صنعت غذایی و… استفاده کرد.

قیمت تیتان به عوامل مختلفی چون میزان پوشش دهی، پیگمنت، سختی و… وابسته است. کیفیت تیتان تاثیر زیادی بر روی محصول نهایی دارد. بنابراین صرف هزینه بیشتر و خرید تیتان باکیفیت، برای شما صرفه اقتصادی بیشتری دارد و می‌توانید محصولات بهتری را به دست مشتریان برسانید.

دکمه بازگشت به بالا