سلامتی و پزشکی

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟

تولید مثل طبیعی

اکثر مردم تولید مثل طبیعی آنها انتخاب می کنند زیرا معتقدند مدیریت درد با استفاده از داروهای مختلف می تواند اثرات منفی بر بدن داشته باشد. در این صورت افراد اولین قدم ها را برای رسیدن به اهداف خود برداشته اند اما باید در مورد باروری طبیعی نیز آگاهی کافی داشته باشند. اگر شما هم تصمیم دارید با زایمان طبیعی بچه دار شوید، در این مقاله با ما همراه باشید.

بر اساس مطالعات و تحقیقات، 85 درصد از زنان قادر به زایمان طبیعی موثر و منطقی هستند. 15 درصد دیگر مشکلات مرتبط با سلامتی دارند که آنها را در دسته حاملگی های پرخطر قرار می دهد و نمی توانند از زایمان طبیعی استفاده کنند. در چنین مواردی افراد اغلب به روش های دیگری مانند سزارین نیاز دارند. اما افرادی که می توانند از باروری طبیعی برای به دنیا آوردن فرزندان خود استفاده کنند، این روش را انتخاب نمی کنند. دلیل این امر بسیار روشن است. بیشتر افراد از درد زایمان می ترسند بنابراین از روشی به ظاهر آسان مانند سزارین استفاده می کنند. اگر قصد زایمان طبیعی و بدون درد دارید، بهتر است نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  1. آموزش بارداری را دریافت کنید:

کلاس هایی را پیدا کنید که به شما در استفاده از تکنیک های مدیریت درد مانند تنفس، آرامش و غیره کمک می کند. بیمارستان ها ممکن است مطالعات مختلفی را برای این موضوع ارائه دهند، اما در بیشتر موارد اطلاعات کافی به خصوص در مورد خطرات سزارین به افراد ارائه نمی شود. پس بهتر است آن را انجام دهید و از آموزش های دیگر بهره مند شوید. کلاس های مختلف را امتحان کنید.

  1. از یک متخصص کمک بگیرید:

اگر کسی بتواند در کنار شما از شما مراقبت کند، رسیدن به اهدافتان برای شما آسان تر خواهد بود. برای این کار می توانید از ماما استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که فرد مورد نظر باید اطلاعات و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

  1. اضافه وزن نداشته باشید:

درد زایمان معمولا برای افرادی که چاق نیستند کمتر است. این افراد نسبت به سایرین مشکلات کمتری دارند و به داروی کمتری نیاز دارند. بنابراین از پزشک خود بخواهید وزن شما را به طور منظم کنترل کند.

  1. سعی کنید در دوران بارداری کمتر از مداخلات استفاده کنید:

اگر بارداری خطرناکی ندارید، بهتر است به دنبال درمان پزشکی باشید. استفاده مکرر از آزمایشات و داروهای مختلف گزینه مناسبی نیست. اما آزمایشات و معاینات خاصی برای سلامت جنین و مادر ضروری است و باید انجام شود. اگر دلیل خوبی وجود دارد، باید آن را انجام دهید.

  1. گذراندن اولین درد در خانه:

می توانید حرکت کنید، بخورید و بنوشید و کارهایی انجام دهید تا درد را فراموش کنید. زمانی که انقباضات ادامه دارد بهتر است از متخصص کمک بگیرید.

  1. استفاده از آب:

حمام، حمام و کمپرس با آب گرم می تواند راه خوبی برای کاهش درد زایمان باشد. تا جایی که می توانید زمان خود را در آب بگذرانید.

  1. از آموزش های مختلف استفاده کنید:

تنفس، آرامش، مدیتیشن، حرکت، تغییر وضعیت، ماساژ دادن، گوش دادن به موسیقی یا سایر فعالیت ها می تواند به شما کمک کند درد کمتری احساس کنید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا