عمومی

چرا و چگونه هدفمند تولید محتوا هستید؟


اکثر شرکت ها معمولاً با ایجاد یک حساب کاربری Instagram یا طراحی وب سایت ، ایجاد محتوا را شروع می کنند ، اما مهم است که کمی قبل از شروع تولید محتوا یا توزیع یا تنظیم مجدد محتوا مکث کنید تا ببینید استراتژی رمزگذاری شده برای تجارت ما وجود دارد یا خیر. آیا ما محتوا داریم یا نه؟

به گفته جو پالیزی ، 80٪ از بازاریابان هیچ اثری از فعالیت خود در زمینه دیجیتال ندارند (که این یک واقعه دردناک برای شرکت های کوچک ایرانی است زیرا آنها به جای بازاریاب های دیجیتال ، طراحان گرافیک را استخدام می کنند).

اگر در گروه اول هستید ، این پست ممکن است به شما کمک کند تا فقط مراحل بعدی را برای تهیه یک سند تمیز بردارید. ابتدا به سؤالات زیر پاسخ دهید:

 1. اهداف تجاری که قصد دارید به آنها برسید چیست؟ معمولاً هدف هر مشاغل یا افزایش سودآوری یا کاهش هزینه ها است ، اما می تواند از نظر بهبود روابط مشتری یا کشف مشتریان جدید نیز باشد.
 2. مخاطبان شما چه کسانی هستند و دوست دارید محتوای شما چه تاثیری روی آنها بگذارد؟ طرفداران شما چگونه وقت خود را در اینترنت می گذرانند؟ آنها به دنبال چه سؤالاتی هستند؟ خواسته های آنها چیست؟ مخاطب شما به چه چیزی احتیاج دارد؟ و مهمتر از همه ، دقیقاً در فضای آنلاین به دنبال چه چیزی هستند؟
 3. رسالت شما چیست؟ بعد از پاسخ به دو سؤال فوق ، می دانید که چرا شما تولید محتوا می کنید و چه کسی آن را تولید می کند ، اکنون باید یک جمله مهم را بنویسید که شامل آن می شود: مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند با کسب سود برای مخاطبان خود چقدر سود کسب می کنید و می خواهید چه چیزی ایجاد کنید!

پاسخ به این سؤالات نه تنها به فرایند تولید محتوا کمک می کند بلکه کل کار شما را نیز بهبود می بخشد.


هنگام تدوین استراتژی محتوا ، باید از تفاوت بین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آگاه باشید. اگر در زمان مناسب هدفگذاری مناسبی نداشته باشیم ، نتیجه فقط ناامیدی برای خود ، تیم محتوا و شاید تیم مدیریت خواهد بود.

دستیابی به اهداف بلند مدت معمولاً چندین ماه یا چندین سال طول می کشد ؛ شما نمی توانید یک شبه یا طی یک هفته با Digikala یا Alibaba رقابت کنید. نمونه بارز هدف بلند مدت ، ایجاد بک لینک های ارزشمند به یک وب سایت است.

اما اهداف کوتاه مدت اهدافی هستند که می توانند طی روزها یا هفته ها تحقق بخشند ، مانند افزایش نرخ مشارکت از طریق اشتراک محتوای جذاب در شبکه های اجتماعی یا افزایش فروش از طریق تبلیغات آنلاین. اما فراموش نکنید که اهداف کوتاه مدت نیز باید با اهداف بلند مدت همراه باشد ، به عنوان مثال ، جذب محتوا در شبکه اجتماعی می تواند یک جامعه آنلاین مخاطبان شما ایجاد کند.


هدف قرار دادن تلفن هوشمند
هدف قرار دادن تلفن هوشمند

یک هدف باید ویژگی های زیر را داشته باشد تا از یک رویا یا یک رویا متفاوت باشد.

 • هدف باید دقیق باشد: چه کسی تعجب می کند؟ چی؟ کی ، کجا و چرا پاسخ می دهید. به عنوان مثال: من یک پست خواهم نوشت ، آن را در LinkedIn به اشتراک می گذارم و این کار را هفتگی انجام می دهم تا حضور برند خود را در LinkedIn افزایش دهم.
 • قابل اندازه گیری: هدف باید کیفی و قابل اندازه گیری باشد. به عنوان مثال ، من 100 تبلیغات با یک تبلیغات تبلیغاتی انجام می دهم.
 • در دسترس بودن: فقط اهدافی را که می توانید با میزان زمان و منابع انسانی خود داشته باشید مشخص کنید. به عنوان مثال ، ممکن است ایجاد یک کتاب الکترونیکی هفتگی برای بسیاری از افراد امکان پذیر نباشد ، اما یک کتاب ماهانه امکان پذیر است.
 • حقیقت: اگر تازه وارد وب سایت شده اید ، ممکن است تا پایان هفته نتوانید 1000 بازدید رایگان از Google داشته باشید. اهداف غیر واقعی فقط شما را گیج می کنند.
 • زمانبندی: اهداف خوب دقیقاً چه زمانی است که باید به آنها برسیم. برای مثال می توانید بگویید که تا پایان اردیبهشت 99 من 50 پست با ارزش را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارم.

 • محتوای مربوط به بازاریابی محتوا ادامه خواهد یافت بنابراین خوب خواهد بود که دکمه را بزنید موارد زیر را از دست ندهید!
 • محتوای این پست ترکیبی از بررسی های من ، تجربیات شخصی ، و مطالعات آنلاین گنجانده شده است کانال تلگرامم را بارگیری کردم و می توانید از آن استفاده کنید. (فراموش نکنید که آن را روشن کنید)
 • اگر شما در تلگرام هستید خوشحالم که پیامی را برای صحبت ارسال می کنم ، ما در کانال هستیم

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: چرا و چگونه هدفمند تولید محتوا هستید؟

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا