دانش و فناوری

چت بات گوگل اطلاعات را از چت جی پی تی می دزدد

چت بات گوگل تاکنون می توانست در تحقیقات، برنامه ریزی های شما و خیلی از موقعیت های دیگر کمکتان کند. زمانی که شما سوال خود را دقیق تر مطرح می کنید این چت بات می تواند بی درنگ اطلاعات مرتبط را از سایر برنامه های Google مانند Google Maps، YouTube، Workspace و Google Hotels دریافت کرده و در اختیار شما قرار دهد.تنها مشکلی که تاکنون وجود داشت این است که جمینی اطلاعات شما را ذخیره نمی کند بنابراین اگر دوباره بخواهید از اطلاعات قبلی استفاده کنید به جستجوی دوباره نیاز دارید اما نگران نباشید گوگل قصد دارد با اضافه کردن قابلیت مموری این مشکل را برطرف کند.
بیشتر بخوانید: گوگل  مسیج ویرایش پیام های ارسال شده را آزمایش می کند
همانطور که از نامش پیداست، مموری جمینی قرار است اطلاعات شما را به خاطر بسپارد. این به شما امکان می دهد بدون تکرار یا ارائه مجدد اطلاعات لازم با جمینی صحبت کنید، زیرا ربات چت تمام جزئیات مربوطه را از مکالمات گذشته استخراج می کند.
اکنون اسکرین شاتی که evowizz منتشر شده، توضیح میدهد که چگونه چت بات گوگل با گذشت زمان با شما آشناتر میشود. اولین بار در سال 2023 زمانی که جمینی هنوز به عنوان بارد شناخته میشد، قابلیت مموری مطرح شد. گوگل از آن زمان کار بر روی این قابلیت را آغاز کرده و به نظر می رسد نهایتا موفق شده آن را از چت جی پی تی بدزدد. همانطور که می دانید قابلیت حافظه از مدت ها پیش بر چت بات اوپن ای آی اجرا می شود.
این تمام ماجرا نیست. گوگل بر روی قابلیت جدیدی به نام Gems کار می کند. این قابلیت به شما اجازه می دهد جمینی را بر اساس نیاز خود شخصی سازی کنید. بر اساس اعلام این شرکت شما می توانید از Gems برای ایجاد یک Gemini سفارشی تر که نیازهای شما را برآورده می کند استفاده کنید.
این افشاگر اعلام کرده که نشانه هایی از یک قابلیت که به شما اجازه می دهد حداکثر ده متن مختلف از جمله PDF، فایل های Word و Google Docs را به طور همزمان از گوگل درایو آپلود کنید. اگر مکرراً اسنادی را برای تجزیه و تحلیل در چت بات گوگل آپلود می کردید، این تغییر باید گردش کار شما را به میزان قابل توجهی سرعت بخشد.
«برخی از آزمایش کنندگان اولیه Gemini همچنین می توانستند تا 1 میلیون توکن را مستقیماً در ربات چت، علی رغم پشتیبانی مدل از چنین ورودی های بزرگ وارد کنند، محدودیتی که قبلاً توسط Google اعمال شده بود.»
هفته گذشته مشخص شد که گوگل بر روی اضافه کردن چندین قابلیت متعدد به چت بات خود از جمله دکمه توقف اختصاصی در برنامه تلفن همراه Gemini، توانایی خلاصه کردن ایمیل های طولانی در Gmail، “پیشنهادهای زنده” برای اتوماسیون دستیار، و موارد دیگر کار می کند. از آنجایی که تا رویداد I/O 2024 فقط یک روز دیگر باقی مانده بنابراین به زودی با قابلیت های جدید این برنامه آشنا خواهیم شد.
بیشتر بخوانید: 

    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید موسیقی
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی گوگل
    بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای برنامه نویسی

نظر شما کاربران ای جی مارکت درباره چت بات گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
منبع:androidpolice
 

دکمه بازگشت به بالا