دانش و فناوری

پلیس عربستان خودروهای هوشمند مجهز به پهپاد خود را به نمایش گذاشت [+فیلم]

عربستان پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی می کند؛ اینبار نیز از خودروهای هوشمند مجهز به پهپاد در یک نمایشگاه رونمایی کرده که در داخل کشورشان تولید شده است
گلف نیوز گزارش کرده این خودروهای برقی لوسید مجهز به پهباد هستند و از فناوری پیشرفته ی هوش مصنوعی برای شناسایی مجرمین و تخلف های راهنمایی و رانندگی استفاده می کنند.
بیشتر بخوانید: تعلیق سامانه یکپارچه با افزایش فروش خودرو توسط خودروسازان
خودروهای هوشمند مجهز به پهپاد عربستان
از این خودروی هوشمند که تولید داخل عربستان است در نمایشگاه جهانی دفاع که در روز یکشنبه در ریاض برگزار شده بود رونمایی شد.
علاوه بر پهباد این خودروی پلیس گشت زنی را با قابلیت های نوآورانه ای دیگری نیز مجهز کرده اند که مبتنی بر هوش مصنوعی بوده که می توان آن را به عنوان قدمی بزرگ در راستای پیشبرد اهداف ماموریت های نیروهای امنیتی عربستان قلمداد کرد.
پلیس عربستان خودروهای هوشمند مجهز به پهپاد خود را به نمایش گذاشت [+فیلم]
خودروی برفی لوسید که یکی از جذاب ترین محصولات غرفه وزارت کشور عربستان بوده از 6 دوربین با ویژگی شناسایی مجرمین تحت تعقیب و ردیابی افرادی که رفتار های خشن دارند و مرتکب جرائم رانندگی می شوند استفاده می کند. بعلاوه اینکه بر روی سقف آن پهبادهایی نصب شده تا زمانی که اتفاقی مانند شلیک گلوله رخ می دهند واکنشی سریع از خود نشان دهند. پهبادها می توانند با ثبت تصاویر به واکنش های سریع کمک کنند.
در این خودروی پلیس هوشمند از فناوری یکپارچه سازی پهباد استفاده شده که علاوه بر ارتقا آگاهی موقعیتی به ماموریت اصلی آن در جهت بهبود ایمنی عمومی نیز کمک خواهد کرد؛ فارغ از تمامی ویژگی هایی که به منظور تامین امنیت عمومی طراحی شده، می توان به برقی بودن آن اشاره کرد که  از لحاظ محیط زیستی اهمیت فراوانی دارد.
بیشتر بخوانید: 

     آغاز مزایده بزرگ محصولات ایران خودرو ؛ [+شرایط]
    لیست قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا امروز 18 بهمن 1402
    اعلام قیمت خودروهای وارداتی ؛ قیمت 7 خودرو جدید [+جدول]
    افزایش سقف اعتبارات ایران خودرو و سایپا تا 15 همت [+جزئیات]
    شرکت سایپا، حواله خودروهای وارداتی جانبازان را طبق شرایطی می خرد!

نظر شما درباره ی خودروهای هوشمند مجهز به پهپاد عربستان چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میان بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا