وضعیت گردشگری سلامت در کیش

کیش از مقاصد مهم گردشگری در ایران می باشد که از امکانات رفاهی، تفریحی و درمانی خوبی برخوردار است. این جزیره در زمینه گردشگری سلامت پیشرفت های خوبی داشته است. گردشگران با اقامت در هتل آرامیس پلاس کیش می توانند دسترسی راحتی به امکانات درمانی جزیره داشته باشند.

از عواملی که سلامت گردشگری در کیش را ارتقا می دهد، می توان به مواردی مانند وجود بهترین هتل های کشور، آب و هوای گرم استوایی و جاذبه های طبیعی پرطرفدار آن اشاره نمود. جزیره زیبا و مرجانی کیش، مجهز به چند بیمارستان با بهترین امکانات می باشد.

همچنین جاذبه های درمانی جزیره مانند حوضچه آب های معدنی، مناطق ورزشی و منابع گیاهان دارویی، این جزیره را به یکی از مناطق گردشگری سلامت در کشور تبدیل کرده است. جزیره کیش پتانسیل بالایی در جذب توریست جهانی دارد و یکی از مقاصد پررونق گردشگری و توریستی در جنوب کشور به شمار می رود.

یکی از مزیت های گردشگری در جزیره کیش، نزدیک بودن هتل ها به مراکز درمانی جزیره می باشد. توریسم درمانی از شاخه های مهم صنعت توریسم به حساب می رود که در چند سال اخیر، رشد بسزایی داشته است. پیشرفت این صنعت تاثیر بسیاری در رونق اقتصاد جزیره دارد.

گردشگری سلامت در کیش

کشورهای پیشرفته در زمینه گردشگری، سرمایه گذاری های کلانی انجام داده اند تا بتوانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند. جزیره کیش در ایران، پتانسیل بالایی در زمینه توریسم درمانی دارد و می تواند به راحتی به یکی از قطب های توریسم درمانی در منطقه تبدیل گردد.

افراد بسیاری در سرتاسر دنیا برای پیشرفت و بهتر شدن مراحل درمانی خود به بهترین مراکز درمانی رجوع می کنند. هرچند ممکن است این مراکز درمانی در خارج از شهر و یا کشور خود باشند. هدف اصلی این افراد طی کردن روند درمانی خود و دریافت امکانات رفاهی و بهداشتی مورد نیاز آنها می باشد.

این شرایط فصل جدیدی از گردشگری است که به گردشگری سلامت شناخته می شود. موقعیت بسیار خوب جزیره زیبا و مرجانی کیش باعث شده تا ایران در صدر بهترین کشورهای جهان در صنعت گردشگری سلامت قرار داشته باشد.

تامین تجهیزات کادر درمانی متخصص و مراکز درمانی از دغدغه های این حوزه به شمار می رود. همچنین کاهش قیمت و اقامت گردشگران سلامت و تعرفه های مشخص خدمات درمانی از جمله مواردی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

از مواردی که می تواند در حوزه گردشگری سلامت در کیش کمک قابل توجهی را داشته باشد، می توان به کلینیک ها و بخش های تخصصی کبدی، چشم، آندوسکوپی، شنوایی سنجی، آرتروسکوپی، سنجش تراکم استخوان، کلونوسکوپی و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود که علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی، زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم می کند.

گردشگری سلامت یا تله مدیسین کمک می کند تا بیماران برای برخورداری از تجهیزات و تسهیلات مجهز و پیشرفته پزشکی، خدمات پزشکی و دارو با قیمت مناسب، دسترسی راحتی داشته باشند.

آب و هوای تمیز و مطبوع، منابع غنی گیاهی در کیش، فعالیت های ورزشی، تورهای پیاده روی جزیره، بازدید از معماری بومی و گردش در طبیعت از جمله مواردی است که در گردشگری سلامت می توان از آنها بهره  برد.

مراکز درمانی کیش

هتل ها، مراکز بهداشتی، کلینیک ها و بیمارستان های جزیره، شرایط مناسبی برای برنامه ریزی دقیق جهت سفر درمانی و سلامت به جزیره کیش را فراهم کرده است.

از تسهیلات دیگر جزیره کیش می توان به مراکز درمان اعصاب و روان، جراحی پلاستیک، کاردیولوژی و فیزیوتراپی اشاره نمود. در ادامه به معرفی چند مورد از بیمارستان ها و مراکز درمانی جزیره کیش خواهیم پرداخت.

بیمارستان شبانه روزی کیش

یکی از بهترین مراکز درمانی در حوزه گردشگری سلامت در کیش بیمارستان شبانه روزی کیش است که دارای بخش های مختلفی همچون İCU، CCU، CSR، بخش ایزوله و اتاق های عمل جراحی از جمله بخش هایی است که در جهت خدمت رسانی به بیماران فراهم شده است.

بیمارستان تخصصی و شبانه روزی کیش بخش های دیگری همچون قلب و عروق، اطفال، مغز و اعصاب، روانپزشکی، جراحی عمومی، ارتوپدی، دندانپزشکی، کلیه، پوست و مو، ریه و… است که این بیمارستان خدمات خود را برای گردشگران درمانی یا بیماران بین المللی ارائه می دهد.

بیمارستان شبانه روزی کیش دارای خدمات و تجهیزات دیالیز نیز می باشد که از تجهیزات پیشرفته و گران پزشکی به شمار می رود. امکانات و تجهیزات بیمارستان شبانه روزی کیش، باعث شده تا افراد بسیاری که در حاشیه خلیج فارس زندگی می کنند، این بیمارستان را مقصد درمانی خود قرار دهند.

بیمارستان تخصصی و شبانه روزی کیش در منطقه ششصد دستگاه کیش قرار گرفته و گردشگرانی که در هتل ترنج کیش اقامت دارند، دسترسی راحتی به این بیمارستان خواهند داشت.

مرکز بهداشت و درمان بوعلی

یکی از دغدغه های بیشتر گردشگران سلامت در کیش، هزینه های بالا و گران درمانی می باشد که گردشگران سلامت را با مشکل مواجه کرده است. مرکز بهداشت و درمان بوعلی کیش از جمله مراکز درمانی در زمینه گردشگری سلامت در کیش می باشد که تمام بیمه های شناخته شده در کشور را پوشش می دهد.

در مرکز درمانی بوعلی، خدمات درمانی همچون مراقبت های دهان و دندان، واکسیناسیون، مشاوره های روانشناسی، بیماری های زنان، مامایی، آموزش و مشاوره تغذیه و… از جمله مواردی است که با کمترین هزینه در اختیار گردشگران سلامت قرار می گیرد.

مرکز بهداشت و درمان بوعلی در در خیابان اقبال و در فاصله کمی از بوستان گلستان واقع شده است. نکته لازم به ذکر این است که مرکز درمانی بوعلی، جهت خدمات اورژانس تایید نمی شود و لازم است برای خدمات اورژانس به کلینیک های اورژانسی مراجعه کرد.

مرکز توسعه و سلامت

مرکز توسعه و سلامت از دیگر مراکز گردشگری سلامت در کیش به شمار می رود که از محبوب ترین و بهترین مراکز درمانی شناخته شده در کیش است. این مرکز درمانی، به صورت شبانه روزی فعالیت داشته و توریست ها و تورهای گردشگری بسیاری را به خود جلب می کند.

مرکز توسعه و سلامت کیش روبه روی بازار پردیس 1 در بلوک 6 قرار دارد. خدمات ارائه شده در این مرکز شامل آزمایش  hivو مشاوره های تخصصی این بیماری، تزریق واکسن هاری، انجام آزمایشات مشمول سربازی، آزمایش بیماری های سل و مالاریا و… است.

مرکز درمانی توسعه و سلامت کیش از برنامه های مشخص شده و مهم جزیره در جهت تبدیل شدن کیش به دهکده سلامت در ایران می باشد. افراد بسیاری از گردشگران سلامت در دنیا و به ویژه کشورهای عربی خلیج فارس مایل هستند برای دریافت خدمات پزشکی مرکز توسعه و سلامت کیش به این جزیره سفر کنند.

سایر مراکز گردشگری سلامت در کیش

علاوه بر مراکز درمانی و بیمارستان های جزیره کیش، جاهای دیگری در این جزیره وجود دارد که کمک شایانی به توسعه گردشگری سلامت در جزیره کیش می کند. از جمله این اماکن، می توان پارک های طبیعی و مراکز اقامتی و تفریحی که به صورت گسترده در کیش وجود دارد را نام برد.

از امکانات و خدمات جزیره می توان به مراکز اسپا، تناسب اندام، خدمات درمانی مانند فیزیوتراپی و تمرینات ویژه اشاره کرد. از دیگر موارد رایج گردشگری سلامت در کیش، می توان به کلینیک های زیبایی و تناسب اندام اشاره کرد.

 استفاده از گیاهان دارویی و ارگانیک با خدمات پزشکی مدرن و روش های طب سنتی از دیگر عملکردهای گردشگری سلامت در کیش به شمار می رود. مراکز درمانی و بهداشتی جزیره، کمک قابل توجهی به اقتصاد بومی کیش کرده است.

سخن آخر

بهتر است بدانیم که جزیره کیش برای تبدیل شدن به یکی از قطب های درمانی در آسیا و خلیج فارس، راه زیادی ندارد. پتانسیل بالای جزیره کیش باعث شده تا این جزیره مرجانی برای پیشرفت صنعت گردشگری سلامت و مراکز درمانی، مکان بسیار مناسبی باشد.

 از مزیت های مهم جزیره کیش می توان به وجود بهترین هتل ها در این جزیره، آب و هوای پاک و گرم استوایی، جاذبه های طبیعی، گردشگری و تفریحی آن اشاره کرد که موجب ارتقای گردشگری سلامت در کیش شده است.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا