واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد

واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد. این جنگنده به عنوان یکی از قدرتمندترین جنگنده های ساخت روسیه قرار است به زودی به ناوگان نیروی هوایی ایران تزریق شود.
واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه به ایران از سال آینده آغاز خواهد شد. جنگنده سوخو 35 یکی از قدرتمندترین جنگنده های نسل 4++ ساخت روسیه در جهان شناخته شده است. این جنگنده همه فن حریف است و توانایی های بسیار بالای آن در نابودی ادوات نظامی دشمن ستودنی است. همچنین سوخو 35 مجهز به انواع موشک های هوابه هوا و هوابه زمین و ضدکشتی و ضدرادار است.
بیشتر بخوانید: برنامه جامع پنتاگون برای استفاده از جنگ افزاری هوش مصنوعی ابلاغ شد
واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه تأیید شد
شهریار حیدری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:
جنگنده های سوخو 35 که ایران به روسیه سفارش داده است، اوایل سال آینده وارد کشور می شود.
حیدری همچنین گفته است: «ما به کشور روسیه سفارش هایی نظیر سیستم های پدافندی، موشکی و همچنین بالگرد را نیز داده ایم و اکثر این سلاح ها به زودی وارد کشور می شوند.»
طی سال های گذشته، گمانه زنی هایی درباره خرید جنگنده های سوخو 30 از روسیه مطرح شد و در برخی مقاطع زمانی این گمانه زنی ها قوت هم می گرفت.

این موضوع ادامه داشت تا اینکه شهریور ماه امسال امیر واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی با تأیید خبر خرید جنگنده از روسیه برای نیروی هوایی ارتش تأکید کرد:
خرید جنگنده های سوخو35 در دستور کار نهاجا قرار دارد و خرید جنگنده سوخو30 در برنامه نهاجا قرار ندارد.
تاکنون اخبار غیررسمی متعددی درباره خرید جنگنده از روسیه، نوع، تعداد و زمان تحویل آنها به ایران منتشر شده است و در جدیدترین اظهار نظر، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید این جنگنده ها اوایل سال آینده به ایران می آید.
از جنگنده سوخو 35 چه می دانید؟
سوخو35 یکی از قدرتمندترین جنگنده های نسل 4++ دنیاست که به رادار پیشرفته آرایه فازی N-035 مجهز است و امکان کشف 30 هدف و درگیری با 8 هدف را به صورت هم زمان دارد.
حداکثر سرعت این جنگنده در ارتفاع پست 1500 کیلومتر و در ارتفاع بالا 2500 کیلومتر بر ساعت بوده و عمر عملیاتی موتورهای قدرتمند آن در هر دوره خدمت قبل از نیاز به کنترل و اورهال 4000 ساعت است.
این جنگنده به صورت همزمان به انواع موشک های هوابه هوا و هوابه زمین و ضدکشتی و ضدرادار نیز مسلح می شود، علاوه بر آن توانایی پرتاب و شلیک انواع بمب و موشک های لیزری و ماهواره ای و راداری را نیز در خود دارد.
بیشتر بخوانید:

    میگ 41 به عنوان پیشرفته ترین جنگنده جهان توسط روسیه ساخته می شود [+عکس]
    دو جنگنده جدید به ناوگان هوایی ارتش ایران اضافه شد [+عکس]
    پهپاد جدید اسرائیل با قابلیت حمل یک تن مهمات؛ آیا هرن  تی پی قدرتمندترین پهپاد خاورمیانه است؟ [+تصاویر]
    موشک هایپرسونیک جدید آمریکا با سرعت بیش از 5 ماخ با موفقیت آزمایش شد
    سازنده سلاح های لیزری ارتش آمریکا نسخه دیجیتالی جو زمین را می سازد!

دیدگاه شما درخصوص واردات جنگنده سوخو 35 از روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا