نحوه نامگذاری یک شبکه 5g در Android 11 مشخص شد


اعلامیه جدید گوگل نشان می دهد که اندروید 11 دارای شبکه های 5G متنوعی از جمله شبکه های مبتنی بر میلی متر و کانال های فرعی 6GHz با نامهای نسبتاً متفاوت خواهد بود.

مطابق جدول فوق ، علامت 5G در اندروید 11 شبکه 5G NR را با امواج زیر 6 گیگاهرتز نشان می دهد. این نسخه از شبکه فیجی دارای پوشش گسترده ای است ، اما سرعت آن خیلی سریع تر از LTE + نیست. از طرف دیگر ، ما یک پورت + 5G + داریم که یک شبکه 5G NR را در امواج میلی متر نشان می دهد. این نسخه از فیجی توانایی دستیابی به سرعت های بسیار بالا را برای چند گیگابیت بر ثانیه دارد ، اما پوشش آن چندان مناسب نیست و امواج آن به راحتی توسط درختان ، باران و حتی دست کاربر قابل مسدود است. چند روز پیش گوگل این ویژگی ها سیستم عامل اندروید 11 را در وب سایت خود با جزئیات جدید به روز کرد. در بخشی از این صفحه به شبکه های 4G و 5G در این سیستم عامل اشاره شده است. گوگل قصد دارد انواع مختلفی از شبکه ها را با برچسب های مختلف برای شناسایی آسان تر از هم جدا کند ، اما روش جدید این شرکت احتمالاً کاربران زیادی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

یکی از نامهایی که در اندروید 11 نشان داده خواهد شد ، برچسب 5Ge است. این نام خود کاربر را گمراه می کند ، زیرا 5Ge هیچ ارتباطی با شبکه 5G ندارد و بیشتر مربوط به LTE Advanced Pro است. به خاطر داشته باشید که LTE Advanced Pro در شرایط عادی سرعت حداکثر 3Gbps را نسبت به نسخه معمولی LTE ارائه می دهد. بنابراین 5Ge یک نسخه پیشرفته تر از LTE است و نمی توان آن را 5G در نظر گرفت.

اپراتور آمریکایی AT&T در سال 2018 تلاش کرد تا نام LTE Advanced را به 5G E تغییر دهد و حتی این برند را برای مدت کوتاهی در آیفون دید. با این وجود ، در پایان ، تلاشهای AT&T نتیجه ای نیفتاد تا اینکه حتی شاهد یک دادگاه علیه AT&T بودیم که برخی از چالش های این شرکت را به وجود آورد.

طبق گفته های گوگل ، نسل بعدی شبکه ها ، مبتنی بر 5G New Radio ، بر روی اندروید 11 با نام 5G و + 5G راه اندازی می شوند. این دو نسخه از 5G تفاوت هایی در عملکرد و محدودیت ها دارند و نام هایی که گوگل انتخاب کرده نمی تواند به تمایز آنها از یکدیگر کمک کند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه مطالب عمومی کلیک کنید 


منبع خبر: نحوه نامگذاری یک شبکه 5g در Android 11 مشخص شد

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا