عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

نحوه ساخت سایبان برای کولر

در واقع تابش مستقیم نور خوشید به کولر باعث می شود که هوای داخل کولر گرم شود و به داخل خانه منتقل شود. اینجاست که ضرورت نصب سایبان بر روی کولر آشکار می شود.استفاده از سایبان برای کولر می تواند جلوی تابش مستقیم خورشید به کولر را بگیرد و در نتیجه کولر هوای خنک تری تولید کند. در ادامه مزایای نصب سایبان بر روی کولر را مورد بررسی قرار می دهیم. با همراه باشید.

مزایای ساخت سایبان برای کولر

استفاده از سایبان برای کولر آبی به همه افراد توصیه می شود. با وجود نصب یک سایبان می توانید شاهد تاثیرات مثبت آن بر روی کولر خواهید بود.

یکی ازمزایای سایبان تعمیر سایبان ویاتعویض قطعات معیوب به صورت جداگانه است که شما را از تعویض کلی سایبان بی نیاز می کند. مثلا تعمیر و یا تعویض موتور به صو رت مجزا.

برخی از مزایای ویژه استفاده از سایبان برای کولر شامل موارد زیر می باشد:

صرفه جویی بیشتر در مصرف آب و برق

با وجود یک سایبان، آب درون در مدت زمان کم بخار می شود. بنابراین آب بیشتری در داخل کولر باقی می ماند. همچنین با سایه بودن فضای کولر، هوای خنک تری تولید می شود.

ایجاد هوای خنک باعث می شود که همواره کولر در دور کند قرار بگیرد و نیازی به افزایش دور آن نباشد. قراردادن کولر در دور کند، در کاهش مصرف برق اثر دارد.

افزایش عمر کولر

با ساخت یک سایبان بر روی کولر، از تابش مستقیم خورشید بر روی کولر جلوگیری می شود. همین امر باعث می شود عمر مفید کولر افزایش پیدا کند. بدنه کولر در اثر تابش خورشید دچار تغییرات نمی شود.

همچنین با کاهش مصرف برق، کولر در شرایط ایده آل تری کار کرده و در نتیجه شاهد افزایش عمر کولر خواهیم بود.

تولید هوای خنک

با وجود سایبان، حتی در ساعات اوج گرما نیز هوای تولیدی توسط کولر، کاملا خنک می باشد. در حالی که در کولرهایی که بدون سایبان هستند؛ تولید هوای خنک در ساعات اوج گرما به سختی انجام می شود.

در نتیجه ساخت سایبان می تواند تولید هوای خنک را برای کولر آسان تر کند و راندمان کولر را افزایش دهد. نکنه مهم این است که در هنگام نصب سایبان، به گونه ایی قرار بگیرد که جلوی تابش خورشید را در همه جهات بگیرد و از طرفی مسیری را برای عبور هوای آزاد به داخل کولر باز بگذارد.

در این صورت تولید هوای خنک برای کولر آسان تر می شود. در زیر انواع روش های نصب سایبان بر روی کولر را معرفی می کنیم:

انواع روش های نصب سایبان بر روی کولر

ساخت سایبان بر روی کولر با استفاده از برزنت

یکی از پر کاربردترین سایبان ها بر روی کولر، سایبان برزنتی می باشد. برزنت در برابر تابش مستقیم نور خورشید بسیار مقاوم می باشد و در مدت زمان کم، دچار پوسیدگی نمی شود.

این نوع سابیان در بازار به صورت آماده نیز به فروش می رسد. اما می توان با توجه به ابعاد کولر نیز آن را سفارش داد. نصب این نوع سایبان به سهولت انجام می شود. معمولا پایه هایی در اطراف کولر جوش می دهند و سپس چادر برزنتی را روی آن قرار می دهند.

ساخت سایبان کولر با کارتن پلاست

استفاده از کارتن پلاست (کارتن مقوایی با روکش پلاستیکی) برای ساخت سایبان کولر ممکن است در شرایط خاصی مانند فوریت و یا در صورتی که سایبان دیگری در دسترس نباشد، مفید باشد. اما به طور کلی، استفاده از کارتن پلاست برای ساخت سایبان کولر توصیه نمی شود زیرا این مواد به جای ایجاد خنکی، می تواند باعث گرم شدن آب شود و کارایی کولر را کاهش دهد.

در هر صورت، اگر قصد ساخت سایبان کولر با کارتن پلاست را دارید، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

  1. طراحی: بهتر است از نرم افزار طراحی سه بعدی مانند SolidWorks یا SketchUp برای طراحی سایبان استفاده کنید. در این مرحله، باید ابعاد دقیق سایبان را مشخص کرده و آن را به شکل سه بعدی طراحی کنید.
  2. برش مواد: برای ساخت سایبان، باید کارتن پلاست را به ابعاد طراحی شده برش کنید. برای برش مواد، می توانید از چاقوی جدید و تیز و یا دستگاه های برش مانند لیزر کاتر استفاده کنید.
  3. اتصال قطعات: بعد از برش مواد، باید قطعات سایبان را به هم متصل کنید. برای اتصال قطعات، می توانید ازچسب صنعتی یا چسب حرارتی استفاده کنید.
  4. حفر سوراخ ها: سپس، باید سوراخ های مورد نیاز برای عبور آب را در سایبان حفر کنید. برای حفر سوراخ ها، می توانید از ابزارهایی مانند چاقوی تیز و یا دستگاه حفر استفاده کنید.
  5. تست: در نهایت، باید سایبان را تست کنید تا مطمئن شوید که آن به درستی کار می کند. برای این منظور، باید سایبان را به کولر آبی متصل کرده و آب را از آن عبور دهید تا ببینید که آب به بهترین شکل از سایبان عبور می کند و هیچ ترک و یاخری در آن وجود ندارد.

نحوه ی ساخت سایبان کولر:

ابتدا سعی کنید کولر خود را حد الامکان در محلی دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. سپس با استفاده از یک متر آن را اندازه گیری کنید. جهت اطمینان مقداری اضافه در نظر بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید. حتما به محل خروجی کولر توجه کنید که سایبان به خوبی آن را پوشش دهد.
جنسی که برای سایبان خود در نظر می گیرید باید متناسب با شرایط آب و هوای محل زندگیتان باشد. جنس سایبان استاندارد(کارتن پلاست، پلاستیکی، برزنتی)  انتخاب کنید؛ البته تعریف استاندارد با توجه به شرایط مختلف متفاوت است.
بعد از تهیه ی مواد مورد نیاز قطعات سایبان خود را به هم وصل کرده و روی کولر نصب کنید. دقت داشته باشید نباید محل تهویه ی هوا را بپوشانید. سایبان خود را با در نظر گرفتن این نکته ساخته و نصب کنید.
روش نصب سایبان کولر در محل های مختلف متفاوت است. باید به گونه ای این کار را انجام دهید که در صورت جابه جایی یا بادهای شدید کاربرد خود را از دست ندهد.

سوالات متداول

بهترین نوع سایبان برای کولر چیست؟

با توجه به تغییرات آب و هوایی، بهترین نوع سایبان، سایبان برزنتی می باشد. این سایبان می تواند در برابر تغییرات دمایی دوام بیاورد.

مزایای استفاده از سایبان برای کولر چیست؟

تولید هوای خنک تر، افزایش راندمان کولر، کاهش مصرف آب و برق و افزایش طول عمر کولر

ارزان ترین نوع سایبان برای کولر چیست؟

در حال حاضر سایبان برزنتی و سایبان با کارتن پلاست، ارزان تر از سایر نمونه ها هستند.

 

دکمه بازگشت به بالا