مهم ترین لوازم آرایشی که باید برای عروس فراهم کنید!

عروسی برای بسیاری از دختران، مهم ترین رویداد زندگی به شمار می آید. یکی از چالش های هر عروسی، انتخاب و خرید مهم ترین لوازم آرایشی عروس است. با ما همراه باشید تا بدانید مهم ترین لوازم آرایشی که باید برای عروس خریداری شوند، کدامند؟

مهم ترین لوازم آرایش عروس کدام است؟

گریم عروس دارای انواع مختلفی است، اما در شرایط فعلی، زیباترین گریم عروس، گریم نچرال یا  طبیعی (لایت یا اروپایی) می باشد. این سبک آرایش در حال حاضر، بسیار پرطرفدار است و اساس آن بر آرایش ساده، طبیعی و با طراوت قرار دارد. اما برای آرایش عروس نچرال هم نیاز به استفاده از لوازم آرایش خواهد بود. در ادامه به معرفی مهم ترین لوازم آرایش عروس می پردازیم.

کرم پودر

ازمهم ترین لوازم آرایش عروس، کرم پودر است. از کرم پودر برای زیباتر به نظر رسیدن پوست صورت عروس استفاده می‎ شود، البته هنگام استفاده از کرم پودر، ابتدا باید نوع پوست عروس با توجه به چرب، مختلط یا خشک بودن مورد بررسی قرارگیرد و از طرفی رنگ چهره نیز یکی از پارامتر های مهم در انتخاب رنگ کرم پودر مورد نیاز در آرایش عروس می باشد.

اما کرم پودر مناسب عروس باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد تا در آرایش روز عروسی بتوان از آن استفاده کرد. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کرم پودر باید جلوه ای مات و مخملی به صورت عروس بدهد و روی پوست عروس، برق نیندازد.
 • پوشانندگی بالا داشته باشد تا بتواند مشکلات پوستی مانند جوش، کک و مک و … را در صورت عروس، کاملاً بپوشاند.
 • رطوبت پوست را برای مدت طولانی حفظ کند.
 • بافتی سبک داشته باشد.
 • ماندگاری بالایی (نزدیک به 16 ساعت) داشته باشد تا در طول مراسم عروسی، زیرسازی آرایش صورت هیچ گونه آسیبی نبیند.
 • کرم پودر باید ضد آب و رطوبت باشد.
 • مناسب عکاسی و نورپردازی باشد.

با کیفیت ترین کرم پودر عروس از بهترین برند ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی مژیتو خریداری نمایید.

 رژگونه

رژگونه یکی از مهم ترین لوازم آرایش عروس به شمار می آید. در واقع رژگونه است که:

 • پوست عروس را بسیار زنده و پویا نشان می دهد.
 • بهترین پوشش برای رنگ پریدگی صورت عروس به شمار می آید.
 • به آرامی روی گونه ها مالیده می شود و معمولاً رنگ قرمز خفیفی به آن ها می‎ دهد.
 • رژگونه سبب شادابی و مرطوب شدن پوست عروس در ناحیه ی گونه می شود.
 • استفاده از آن فرآیند کانتورینگ را تقویت می کند (یعنی باعث تغییر اندازه ی خطوط صورت می شود. زیرا با رژگونه می توان نقاط خاصی از صورت عروس را برجسته نمود).
 • حاوی رنگدانه های درخشان است و سبب درخشندگی طبیعی پوست می شود.

 برای استفاده از رژگونه، باید آن را از وسط گونه ها تا ریشه ی مو به کار ببرید و به این ترتیب روی پوست استخوان گونه ، تفاوت رنگ مشاهده خواهد شد.

انواع رژگونه

رژگونه در انواع پودری، مایع، ژل و مدادی به بازار مد و زیبایی عرضه می شود. بهتر است برای پوست چرب از رژگونه پودری و برای پوست خشک از رژگونه های کرمی و مایع استفاده شود. برای صورت های کوچک بهتر است که از رژگونه تیره استفاده نکنید زیرا این رژگونه ها صورت را کوچک تر نشان می دهند.

برای انتخاب رنگ رژگونه ی مناسب می توانید پس از ورزش به صورت خود در آینه نگاه کنید و رنگ گونه های خود را بررسی نمایید. توجه داشته باشید که اگر عروسی دارای پوست سفید هستید، هرگز نباید از رژگونه با توناژ قهوه ای استفاده کنید. برای شما رژگونه ی هلویی مناسب تر است. ضمناً در استفاده از رژگونه نباید زیاده روی کنید.

با کیفیت ترین رژگونه های عروس از بهترین برند ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی مژیتو تهیه کنید.

خط چشم

خط چشم از مهم ترین لوازم آرایش عروس است زیرا آرایش چشم ها نقطه ی شروع زیبایی صورت است. از این رو انتخاب خط چشم مناسب برای عروس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این روز ها با توجه به این  که آرایش ملایم و ساده بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از رنگ های کمرنگ در آرایش عروس بیشتر به چشم می خورد. اما استفاده از خط چشم و مداد چشم، با همان کیفیت سابق، در آرایش عروس تعریف می شود.

برای انواع آرایش عروس می توان ازخط چشم ماژیکی و مویی استفاده کرد. برای عروس خانم های با چشم های درشت، استفاده از خط چشم ماژیکی دارای رنگ مشکی پررنگ، توصیه می شود. با استفاده از این نوع خط چشم، با رسم خطوط ضخیم می توان بر گیرایی چشم ها افزود. اگر عروسی دارای چشم های ریز هستید بهتر است با یک خط چشم مویی منعطف، اقدام به طراحی خط چشم نمایید.

برای جلوگیری از ایجاد حساسیت و ماندگاری بالا باید از نوع مرغوب خط چشم برای عروس استفاده نمود. فراموش نکنید، بهترین خط چشم مناسب عروس، در موقع لزوم باید به راحتی پاک  شود.

با کیفیت ترین خط چشم عروس از بهترین برند ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی مژیتو خریداری نمایید.

ریمل

داشتن مژه هایی پرپشت و بلند، تاثیر به سزایی در جذابیت چهره دارد. یکی از مهم ترین لوازم آرایش عروس، ریمل است که انتخاب درست آن یک حرکت هوشمندانه برای داشتن بهترین آرایش عروس خواهد بود. ریمل به طور مستقیم بر مژه ها اعمال می شود و تماس مستقیمی با چشم عروس دارد. از این رو بسیار مهم است که از مواد اولیه ی مرغوب ساخته شده باشد تا سبب بروز حساسیت در روز عروسی نشود.

ویژگی های یک ریمل خوب برای آرایش عروس را در ادامه بررسی می نماییم:

 • ریمل خوب دارای بافت سبکی است. این ریمل پس از اعمال روی مژه ها سبب ایجاد سنگینی روی پلک ها، سردرد و خستگی عروس نمی شود.
 • ریمل خوب روی مژه ها و زیر چشم پخش نمی شود و از ماندگاری بالایی برخوردار است.
 • ریمل متناسب با نوع مژه ی عروس انتخاب می شود. برای عروس با مژه های بلند و کم پشت باید از ریمل حجم دهنده استفاده کرد. برای عروس با مژه های کوتاه بهتر است ریمل بلند کننده، مورد استفاده قرار گیرد.
 • ریمل خوب را به راحتی می توان از روی مژه ها پاک کرد.
 • تمیز کردن ریمل باید بدون کشیدگی و کندن مژه ها انجام شود.
 • ریمل خوب از خشکی و چسبندگی مژه ها جلوگیری می کند.
 • روی مژه ها گلوله نمی شود.
 • به درشت و براق نشان دادن چشم عروس کمک می کند.
 • جلوه ی یکدستی به مژه ها می دهد.
 • فضای خالی بین مژه ها را پر می کند و مژه ها را پرپشت و بلند نشان می دهد.

با کیفیت ترین ریمل عروس از بهترین برند ها را می توانید از فروشگاه اینترنتی مژیتو تهیه نمایید.

سایه چشم

سایه هم از مهم ترین لوازم آرایش عروس به شمار می رود. رنگ سایه را باید با توجه به رنگ چشم ها انتخاب کنید. اگر عروس با چشم قهوه ای هستید، بهتر است بالای پلک از سایه ی قهوه ای تیره استفاده کنید. برای قسمت پایینی پلک هم بهتر است سایه شیری، سفید یا صورتی ملایم به کار ببرید. بهترین کار این است که داخل چشم خود را مشکی کنید و سپس خط چشم خود را کوتاه تا مرز میان سایه ی قهوه ای تیره و سایه ی روشن انتهایی بکشید. برای زیر چشم ها نیز می توانید از همان سایه ی قهوه ای استفاده کنید.

اگر عروسی با چشم های روشن و مژه های پرپشت هستید می توانید از سایه چشم براق استفاده کنید. اگر عروسی با  چشم های تیره  و پوست سفید هستید،  بهتر است روی پلک را به دو قسمت، تقسیم کنید. قسمت انتهایی پلک بایستی با سایه ی مشکی محو شده، پوشانده شود. برای قسمت گوشه ی داخلی چشم نیز می توانید از سایه روشن استفاده کنید. بالای سایه مشکی را نیز می توانید با سایه ای به رنگ قهوه ای بپوشانید و در زیر چشم از همان سایه ی مشکی، استفاده نمایید.

استفاده از سایه صورتی نیز برای همه ی عروس ها توصیه می شود. کافیست پشت پلک را به طور کامل با این سایه بپوشانید، سپس آن را  به قدر کفایت، محو کنید. در گوشه ی داخلی چشم در قسمت پایین نیز می توانید از سایه نقره ای استفاده نمایید و داخل چشم را نیز مشکی کنید. از این نوع سایه برای مراسم عقد می توانید استفاده کنید. در این لینک با اینکه چرا باید از لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی استفاده کنیم، بیشتر آشنا می شوید.

جمع بندی

انواع لوازم آرایش عروس را می توانید از فروشگاه اینترنتی مژیتو خریداری نمایید. مژیتو یکی از حرفه ای ترین فروشگاه های اینترنتی لوازم آرایش عروس به شمار می رود. و خرید امن با کیفیت ترین لوازم آرایش مورد نیاز عروس از بهترین برند های ایرانی و خارجی را با مژیتو تجربه کنید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا