قهوه گانودرما نی نی سایت

قهوه قارچ گانودرما را می توان یکی از چالش ترین نوشیدنی های جهان معرفی کرد که بین خواص و عوارض آن همیشه اختلاف هایی وجود داشته است. نمایندگی ها و مراکز فروش شکلات داغ گانودرما برای چاقی متعددی در ایران وجود دارند که شما می توانید برای خرید این قهوه اقدام کنید که مهمترین این نمایندگی ها دکتر بیز می باشد. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا این قهوه همانقدر که بر روی آن تبلیغ شده است از لحاظ ارزش غذایی بالا می باشد و قیمت آن نسبت به فواید آن، صرفه اقتصادی دارد؟

ما در این مقاله از کافی مافی سعی داریم که پس از یک بررسی کلی در مورد قهوه قارچ گانودرما به سراغ طرز تهیه و نحوه مصرف آن خواهیم رفت و در پایان نیز خواص و عوارض احتمالی این نوشیدنی را برای شما بیان خواهیم کرد که اگر قصد خرید آن را دارید بتوانید با اطلاعات صحیح این تصمیم را بگیرید.

معرفی قهوه قارچ گانودرما

برخلاف آنچه که تصور می شود قهوه قارچ  گانودرما یک نوشیدنی جدید نمی باشد و دارای سابقه بیش از 2000 ساله می باشد. ترکیبات اصلی تشکیل دهنده این قهوه، عصاره قارچ گانودرما لوسیدوم و دانه های قهوه رست شده می باشد که در بیشتر مواقع جنسینگ نیز به عنوان یک افزودنی به آن اضافه می شود.

جالب است بدانید که قارچ استفاده شده در این قهوه که یک قارچ چینی می باشد، در این کشور با نام “قارچ جاودانگی” شناخته می شود و دلیل این نامگذاری را می توان در باورهای مردم این کشور جستجو کرد، جایی که این تصور وجود داشت که رنگ قرمز این قارچ، یک نشانه جاودانگی می باشد.

خواص و فواید این قارچ بر هیچ کسی پوشیده نیست و دلیل اصلی محبوبیت این قهوه را نیز می توان همین عامل معرفی کرد. به خاطر همین محبوبیت، شرکت های مختلفی در جهان وجود دارند که ترکیبات گوناگونی از این قارچ با قهوه و چای به بازار عرضه کرده اند و قیمت آنها متناسب با کیفیت قارچ استفاده شده و سایر ترکیبات آن متفاوت می باشد.

در بیشتر قهوه های گانودرما علاوه بر عصاره قارچ قرمز، ترکیباتی همچون قهوه فوری و سایر مواد طبیعی مانند استویا، بادیان رومی، نعناع فلفلی و جنسینگ استفاده می شود که بسته به شرکت تولید کننده این ترکیبات می تواند تغییر کند.

از لحاظ میزان کافئین قهوه قارچ گانودرما نسبت به قهوه معمولی بسیار ضعیف تر می باشد و تقریباً میزان کافئین آن نصف قهوه های دمی عادی می باشد.

طرز تهیه و نحوه مصرف قهوه گانودرما

سوالی که بسیاری از مصرف کنندگان قهوه سوپریم برای زگیل تناسلی دارند این است که آیا می توان این قهوه را به غیر از استفاده از مدل های آماده شرکتی، در منزل خود تهیه و مصرف نمود؟

پاسخ به این سوال قطعاً بله می باشد و تنها کافیست که شما پودر قارچ گانودرما را که در بسیاری از عطاری ها قابل دسترسی می باشد را خریداری کنید و از آن به شکل زیر برای تهیه این قهوه استفاده کنید.

  • در ابتدای کار به اندازه 2 گرم (یک قاشق غذاخوری) از پودر قارچ گانودرما را به یک لیتر آب ترکیب کرده و آن را بر روی حرارت قرار دهید.
  • بعد از رسیدن دمای آب به نقطه جوش، حرارت آن را کم کنید و به مدت 10 تا 20 به ترکیب خود اجازه جوشیدن دهید تا عصاره گیری از قارچ انجام شود.
  • به اندازه تقریباً 5 تا 10 قاشق غذاخوری از دانه های قهوه را درون فرنچ پرس ریخته و سپس به آن، ترکیب آب و پودر قارچ خود را اضافه کنید.
  • پس از گذشت تقریبا 5 دقیقه، ترکیب خود را دوباره به ظرف بازگردانید و به آن یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و یا برخی از کره ها و یا در بهترین حالت خامه و یا شیر بادام اضافه کنید و ترکیب را بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی ترکیب شما گرم شود و به دمای متوسطی برسد.
  • در پایان نیز مخلوط خود را درون یک مخلوط کن ریخته و همه را باهم ترکیب کنید، قهوه گانودرما شما آماده است.

خواص و فواید قهوه قارچ گانودرما

تا به امروز هیچ گونه بررسی و تحقیقاتی که به طور قطعی بتواند خواص و فواید نوشیدن قهوه قارچ گانودرما را ثبت کند وجود نداشته است، اما پژوهش ها و آزمایشاتی بسیاری از این خاصیت ها را تایید می کنند که در ادامه آنها را برای شما بررسی خواهیم کرد.

در بسیاری از نظریه ها بیان شده است که این قهوه می تواند نتایج و خواص فوق العاده ای برای بیماری های مزمن مثل پاکینسون و دیابت داشته باشد. این تمام ماجرا نیست و موارد مختلفی وجود دارد که می توان به آنها به عنوان فواید این قهوه اشاره کرد.

  1. قهوه گانودرما و سرطان

قهوه قارچ گانودرما را می توان یکی از منابع مهم آنتی اکسیدان معرفی کرد که می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا از ابتلا به بیماری های ویروسی و باکتریایی جلوگیری کند.

همچنین بررسی ها نشان می دهد که این نوشیدنی باعث می شود گلبول های سفید خون که بخش مهمی از سیستم ایمنی هستند تقویت شوند که نتیجه این عمل را می توان کاهش ویژه ابتلا به سرطان ها مختلف و حتی گاهاً درمان آن بیان کرد.

طبق تحقیقاتی که بری روی 4000 زن مبتلا به سرطان سینه که بهبود پیدا کرده اند، انجام شد بررسی ها نشان داد که نزدیک به 59 درصد آنها حداقل یکبار از گانودرما و یا ترکیبات آن استفاده کرده اند.

  1. کمک به درمان دیابت و قند خون

یکی از بزرگترین و اصلی ترین بیماری های رایج در بین افراد مخصوصاً بزرگسال را می توان ابتلا به دیابت معرفی کرد که نسبت به دهه گذشته نزدیک به 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

بررسی ها نشان می دهد قهوه گانودرما حاوی آنزیم های است که موجب کاهش قند خون و در نتیجه کاهش ترشح گلوکز در خون می شود. این بررسی ها در کشور چین بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شد و نتایج نشان داد که تنها پس از گذشت یک هفته میزان گلوکز خون موش ها روند نزولی در پیش گرفت.

البته لازم است که اگر جز افراد دیابتی می باشید، حتماً قبل از مصرف این موضوع را با پزشک معالج خود در میان قرار دهید

  1. ایجاد آرامش برای خواب و کاهش افسردگی

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، قهوه قارچ گانودرما به خاطر پایین بودن سطح کافئین خود نسبت به قهوه های معمولی، می تواند جایگزین مناسبی برای کسانی می باشد که با مشکل خواب همراه هستند.

همچنین بررسی ها نشان می دهد که برخی مواد مغذی در این قهوه باعث به جریان افتادن اکسیژن در بدن می شود که در نتیجه، انرژی و توان بدن افزایش پیدا می کند و از میزان استرس هم کاسته می شود.

در واقع شما می توانید با نوشیدن این قهوه از مزایای فوق العاده قهوه برای ایجاد انرژی و شادابی استفاده کنید، در حالی که با عوارض استفاده قهوه نیز همراه نشوید.

عوارض و خطرات احتمالی قهوه قارچ گانودرما

قبل از هرچیزی لازم است به این موضوع اشاره کنیم که نه تنها قهوه قارچ گانودرما ، بلکه در ماده خوراکی دیگری که در میزان مصرف آن، تعادل حفظ نشود می تواند عوارض و خطرات جانبی به همراه داشته باشد. مقدار استاندارد برای این قهوه در طور روز بین 2 الی 5 گرم می باشد.

فراموش نکنید که درسته میزان کافئین این قهوه از قهوه معمولی کمتر است، اما در هر صورت در طولانی مدت شما ممکن است با عوارض جانبی و مواجه شوید.

این قهوه برای کسانی که سابقه بیماری هایی قلبی، سرطانی، فشار خونی، دیابتی و روانی می باشند، بدون اجازه پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود و ممکن است اختلالات دارویی شدیدی برای آنها به همراه داشته باشد.

استفاده از این قهوه در طولانی مدت و بیشتر از 6 ماه اصولاً با عوارضی همچون خشکی گلو، سرفه و حالت تهوع همراه می شود که بهتر است در صورت بروز آنها مصرف این قهوه را کاهش دهید.

چرا مردم از قهوه گانودرما استقبال می کنند؟

طرفداران قهوه فوری موکا برای زگیل تناسلی مدعی هستند که مصرف این قهوه باعث افزایش ایمنی بدن، کمک به ، ، ، و بنیه، کاهش ، کاهش التهاب و ، معکوس کردن فرایند پیری و بهبود گردش خون می شود. ضمن اینکه منبعی غنی از است.

دکمه بازگشت به بالا