فناوری Frame Generation در واحد GPU پردازنده کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 4 درست مانند نمونه های انویدیا و AMD خواهد بود

یک گزارش جدید نشان می دهد که واحد GPU در پردازنده کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 4 می تواند با قابلیت «Frame Generation» با کمک هوش مصنوعی معرفی شود که اساساً با قرار دادن فریم های ساختگی، بین فریم هایی که به صورت معمولی پردازش شده اند، عملکرد پردازنده را حین اجرای بازی بهبود ببخشند. علاوه بر این، اسنپدراگون 8 نسل 3 و 8s نسل 3 نیز می توانند این فناوری را از طریق به روزرسانی نرم افزاری دریافت کنند.

فناوری Frame Generation در واحد GPU پردازنده کوالکام اسنپدراگون 8 نسل 4 درست مانند نمونه های انویدیا و AMD خواهد بود

افشای اطلاعات قبلی پیش بینی می کرد که Snapdragon 8 Gen 4 با پردازنده گرافیکی Adreno 830 با کلاک 935 مگاهرتز عرضه شود. افشاگر معروف دنیای فناوری، Digital Chat Station در شبکه اجتماعی Weibo  اکنون یکی ویژگی های جدید پرچمدار آینده کوالکام را فاش کرده است که به طور بالقوه می تواند چشم انداز بازی های موبایل را تغییر دهد. ظاهراً Adreno 830 از قابلیت frame generation پشتیبانی می کند که به آن اجازه می دهد تا بازی Genshin Impact را با نرخ 120 فریم بر ثانیه در رزولوشن 1080p اجرا کند.

قابلیت مذکور، که عموماً با نام DLSS/FSR Frame Generation شناخته می شود، یک ویژگی نسبتاً جدید و منحصر به فرد برای پردازنده های گرافیکی نسل فعلی Nvidia و AMD است. این ویژگی اساساً با قرار دادن فریم های مصنوعی، نرخ فریم بازی را افزایش می دهد. در حالی که این تصور عملکرد بهتری را ایجاد می کند، اما هزینه آن تاخیر اضافی در ورودی و ایجاد یکسری اشکالات بصری مانند تاری است.

Digital Chat Station اضافه می کند که این ویژگی منحصر به Snapdragon 8 Gen 4 نخواهد بود. این امکان وجود دارد که Frame Generation از طریق یک به روزرسانی سیستم عامل به Snapdragon 8s Gen 3 و Snapdragon 8 Gen 3 نیز برسد. البته این ویژگی به طور پیش فرض روی بازی های قابل استفاده نیست و سازندگان باید آن را در بازی های خود ادغام کنند. استفاده از Frame Generation می تواند راه را برای آمدن بازی های رایانه ای AAA مانند Resident Evil Village و Assassin’s Creed: Mirage به اندروید هموار کند و شاید حتی به Snapdragon X Elite نیز در اجرای بهتر بازی ها کمک کند.

نظر شما درباره آمدن قابلیت Frame Generation به پردازنده های کوالکام چیست؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا